reklama

Bolavá záda

Zajámalo by mě, jak lze seřídit MTB kolo, aby mě nebolela záda (většinou tak po 30 - 60 min. jízdy). Např. zvednout řídítka, změnit sklon sedla ap. A nebo je to normální, že již po tak krátké jízdě nemohu vydržet a musím zastavit abych si záda srovnal?
Děkuji za každou odpověď.

[ Zpět ]
Datum: 18.06.2004
Autor: Neregistrovaný uživatel (Jan Novák (neron@cbox.xx))
  • Re: Bolavá záda

Civičit, cvičit, cvičit. Záda bolej protože člověk nemá dobře vypracované svali a to jak na zádové tak břišní. Je taky dobré se před každou jízdou rozcvičit. Smozřejmně, že dobré nastavení sedla a řidítek je také důležité. Sedlo by molo být asi o 5cm níž než je výška od země k rozkroku. Řidítka by měla být podobně vysoko jako sedlo. Pomůžou taky rohy na řídítkách a častá zmena polohy rukou na nich.

[ Zpět ]
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Hajki)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Hele ty mede, jak to že používáš mu nick!!

[ Zpět ]
      Autor: Neregistrovaný uživatel (hajky)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Zrejme je to u Tebe zpusobene posedem, jak to spravne nastavit najdes treba tady:
    http://www.sterba-kola.cz/sterba/clanky/posed...
    ale jinak je to hodne individualni. A to s tema brisnima svalama je taky pravda, co s tim najdes tady:
    http://kpo.cz/fyziologie/posilovani_brisniho...
    Tak snad Ti to nejak pomuze, kolu zdar

[ Zpět ]
    Autor: Neregistrovaný uživatel (notakale (notakale@seznam.xx))

Záleží také kde vás bolí záda. Jestli je to svalstvo v oblasti vzpřimovačů, tak by to chtělo určitě cvičit.

[ Zpět ]
    Autor: Neregistrovaný uživatel (hajky)
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Heldám partačku na kolo nebo lyže a možná i víc...

05.12.2019
Hledám parťačku na kolo nebo lyže a možná časem i víc....ideální věk 30 - 40. Praha a okolí směrem na jih :-) je…

Hledám: Na kole s dětmi

02.12.2019
Ahoj, máme dva skvělé kluky /8 a 10let/ a rádi jezdíme na kole. Kluci by uvítaly nějaké parťáky či parťačky na…

Hledám: Nezadaného muže na kolo

28.11.2019
Tuhle neděli 1.12. na kolo. Ideálně s nezadaným mužem od 173cm výš, přiměřeného věku. Praha a okolí. Radka 42 let,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

250 cyklistů (18 přihlášených)

Expedice Česká Kanada 118

Sakra, proč vlastně jedeme po ose, když nás předjíždí vlak? Napadlo mě, před Ždírcem, když se okolo nás po…
Stanley58 | 08.10.2019

Být králem na cestě ... 6. NDR

Budou to už dva měsíce, a stále jsem nedopsal své vyprávění o poslední části cesty.Nedokážu, jako třeba Peggy…
Jindra8526 | 04.10.2019

Známé i neznámé vrcholy Klatovska 4 - Koráb, Doubrava

Panuje horké letní odpoledne, potí se mi záda v autě, potí se silnice pod autem a určitě se pěkně opotil i…
JohnyB | 18.09.2019