reklama

Teploměr u Ciclosport CM434

Rád bych se zeptal někoho, kdo měl možnost vyzkoušet Ciclosport CM 434 na rychlost reakce teploměru při změně teploty. Mám ho od Vánoc, takže ho zatím zkouším jen na běžkách, ale dosavadní zkušenost ukazje na velmi dlouhou dobu reakce. Napřlad,když vyrazím z domu, kde je+ 23 st. Celsia na venek, kde je mínus 5 stupňů, tak se této teplotě začíná computer blížit až po 30 - 40 minutách a navíc se zdá že ukazuje při mínusových teplotách o pár stupňů méně (při srovnání s běžným rtuťovým teploměrem). To jsem už zkusil dát computer tak, aby nemohl být vůbec ovlivněn teplotou těla a výsledek pořád stejný. Porovnával jsem to už s několika teploměry a vždy stejný výsledek (o cca 3 st. vyšší teplota). Má někdo podobnou zkušenost, nebo se mi to chová nestandardně? Díky

[ Zpět ]
Datum: 22.01.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Rici ([email protected]))
  • Re: Teploměr u Ciclosport CM434

         

    U mého Ciclosport CM414M je to podobné, také si s nižšíma teplotama moc nerozumí

    [ Zpět ]
    Datum: 22.01.2006
    Autor: kovar
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Teploměr u Ciclosport CM434

         

    Zatím jsem teploměr tak podrobně nezkoumal. Vystrčím ho na mráz a uvidíme. Pak se ozvu.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.01.2006
    Autor: Peldy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Teploměr u Ciclosport CM434

         

    Podle názvu bych tipoval na italský původ. V takovém případě je to marný, výrobcům chybí zkušenosti, ani italský auta v zimě nestartují ...

    [ Zpět ]
    Datum: 22.01.2006
    Autor: Sector
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Teploměr u Ciclosport CM434

         

    Při testu CM 436 M došlo k vyrovnání teploty z + 23 st. Celsia na - 15 st. Celsia přibližně za půl hodiny. Tachometr ukazoval u 1 st. méně než rtuťový teploměr. Pro ilustraci průběh měření je zde: http://album.olympus.cz/PhotoGallery/Public...

    [ Zpět ]
    Datum: 23.01.2006
    Autor: Peldy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Teploměr u Ciclosport CM434

           

      No tak to Ti to funguje svižněji a i přesněji. Já to zkoušel několikrát vystračit na mráz a sice teploměr kopíroval teplotu jakou ukazoval rtuťový teploměr, ale vždy o 3 stupně vyšší. A i na tuto teplotu klesá déle než půl hodiny. Zajímavé je, že do plusových hodnot se dostává o poznání rychleji.

      [ Zpět ]
      Datum: 27.01.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Rici ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Teploměr u Ciclosport CM434

             

        Chtěl jsem také jít do nějakého podob. c.compu, ale dle Vašich recenzí to asi je zbytečné, než se dozvím, jaká je venku přesná teplota , jsem už z práce doma. Nejlepší asi bude zůstat, jako dosud, jen u svých pocitů z tepla a na množtví oblečení reagovat po trase.

        [ Zpět ]
        Datum: 27.01.2006
        Autor: Krtek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Teploměr u Ciclosport CM434

               

          Abych řekl pravdu, tak za celou dobu, co tento tachometr mám, jsem na teplotu koukl jen asi třikrát. Kdyby teploměr reagoval příliš rychle, měnila by se teplota přejezdem ze slunce do stínu, závany větru atd. Přitom se interní teploměr používá hlavně pro programové korekce změny tlaku vzduchu způsobené změnou teploty a to je vždy záležitost dlouhodobějšího trendu než okamžité změny. Tipoval bych, že setrvačnost měření je čistě záměrná.

          [ Zpět ]
          Datum: 28.01.2006
          Autor: Peldy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Teploměr u Ciclosport CM434

                 

            Ať už s tou setrvačností to je tak či onak, k mé absolutní spokojenosti by stačil i třeba 2minutový interval. Mimo výše mnou popsané "potíže" s teplotou, mi totiž někdy fakt vrtá hlavou proč já jedu třeba v kraťasech a triku a cítím se akorát a ostatní cyklisté v bundách a dlouhých kalhotech a opačně a taky vypadají spokojeně. Jsou zkrátka chvíle, kdy by mi znalost aktuální teploty opravdu bodla.

            [ Zpět ]
            Datum: 28.01.2006
            Autor: Krtek
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

340 cyklistů (15 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024