reklama

Rád bych se zeptal na zkušenost ostatních s výdrží baterií. Stál

Rád bych se zeptal na zkušenost ostatních s výdrží baterií. Stále se mi vybíjejí, používám pulsmetr asi 3 x za týden cca 1,5 hodiny a po jednom týdnu se již ztrácí signál mezi hodinkami a rudním pásem. Vyřeší to většinou střídavě nová baterie v pásu či hodinkách - je to normální ?

Díky všem za odpověď

[ Zpět ]
Datum: 19.01.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (BigMik)
  • Re: Rád bych se zeptal na zkušenost ostatních s výdrží baterií.

         

    Jak dlouho ho máš?!?

    [ Zpět ]
    Datum: 19.01.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Rád bych se zeptal na zkušenost ostatních s výdrží baterií.

           

      od září 2005 - jde o SIGMU PC 15

      [ Zpět ]
      Datum: 19.01.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (BigMik)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Rád bych se zeptal na zkušenost ostatních s vý

             

        Já mám taky Sigmu 15, kupovanou v Červenci 2005, ale vše je v pohodě. Jel jsem s ní asi 50x a v poho. Reklamuj to

        [ Zpět ]
        Datum: 19.01.2006
        Autor: skricx
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Rád bych se zeptal na zkušenost ostatních s vý

         

    Nevím, jaký máš pulsmetr. Já mám POLAR a používám jej už víc než rok, denně30 minut a pak 2x týdně hodinu, zatím v pohodě.
    Možná je chyba jinde- chce to plastovou část pásu (tedy část co obsahuje baterii) po použití umýt Jarem(odmastit) a před použitím je lepší namazat pás Sono gelem, co se dá koupit v lékárně(používá se k ultrazvuku)pro zvýšení vodivosti.
    Sono gel stojí kolem 50 Kč( půllitrová láhev).

    [ Zpět ]
    Datum: 19.01.2006
    Autor: Daniela
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Rád bych se zeptal na zkušenost ostatních s vý

           

      Je to SIGMA PC-15, ale tvoje rady určitě zkusím.

      Spíš uvažuji o reklamaci - který máš model POLARu akolik asi stál ?

      Dík

      [ Zpět ]
      Datum: 19.01.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (BigMik)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Rád bych se zeptal na zkušenost ostatních s vý

             

        Je to POLAR F 5.
        Stál mě 2200,- Normální cena je kolem 2700,- ale domluvila jsem se s kamarádkou a při koupi 2 a více ks je sleva.
        Dá se objednat na www.polarczech.cz
        Taky mi ze začátku měřil všelijak, než jsem se dočetla tohle o odmaštění a gelu, od té doby jde jako hodinky:))
        Někdo používá at místo gelu jen vodu nebo v terénu sliny, než se začneš potit, ale to uschne např. při jízdě z kopce. Gel vydrží moc hodin a můžeš si ho vzít s sebou např. do kelímku a namazat kdekoliv.

        [ Zpět ]
        Datum: 19.01.2006
        Autor: Daniela
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Rád bych se zeptal na zkušenost ostatních s vý

         

    Pro BiqMik: Jeětě by mne zajímalo - kolik stojí nová baterka do pásu a hodinek? To se musí na výměnu poslat do firmy, ne?

    [ Zpět ]
    Datum: 20.01.2006
    Autor: Daniela
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Rád bych se zeptal na zkušenost ostatních s vý

           

      Ne to je celkem jednoduchá procedůra - jako v cyklocomputeru otočíš krytkou a je tam CR2025. Sice pozor na vodotěsnost ale na kole to nevadí !

      [ Zpět ]
      Datum: 20.01.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (BIGMIK)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Rád bych se zeptal na zkušenost ostatních s vý

           

      U Polaru se musí vyměnit celý pás. Ale prý baterie vydrží i šest let, takže Polar, až na pořizovací cenu, není drahý řešení. A měření Polarem je prý taky o něčem jiným. Kdybych zrovna při koupi budíku neřešila finance, šla bych do Polaru taky.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.01.2006
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Rád bych se zeptal na zkušenost ostatních s výdrží baterií.

         

    Mě se to normální nezdá. Ale zkušenosti se Sigmou nemám. Ještě před reklamací se zkus ujistit, zda pás či hodinky nejsou aktivní stále, nejen při měření.

    Pás bys neměl skladovat v prostředí, kde je nebezpečí, že bude stále přijímat (a tedy vysílat!) signál. Není třeba někde ve vlhku nebo blízko někakého zdroje pulsů podobných srdečním? Všechno je možné, vždyť žijem v takové elektromagnetické polévce.

    Po měření se mají "hodinky" uvést do klidového stavu čudlíkem OFF, jinak se vysilují stálým příjmem. Podívej se raději do návodu. Jestli se vypínají samy (to nevím), tak si zkontroluj, zda se skutečně vypnou. Pokud budou v blízkosti vysílajícího pásu, tak se asi nevypnou.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.01.2006
    Autor: žofka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Rád bych se zeptal na zkušenost ostatních s vý

           

      Souhlas !
      Hlavně s tím, že při nepoužívání by pás měl být co nejdál od hodinek... Taky to tak řeším, hodinky nosím stále na ruce, ale pás mám uložen v koutě bytu kde se moc často nevyskytuji... Nebo vyndavat baterii... Ale jestli to používáš hodně často, tak bych s baterkou moc nešiboval, můžeš poškodit těsnění...
      Jinak se mi obě části asi po 4 minutách bez impulzů vypínají...

      [ Zpět ]
      Datum: 20.01.2006
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Rád bych se zeptal na zkušenost ostatních s vý

             

        ...cože?!? Okamžitě jdou obě části od sebe izolovat :o)))

        [ Zpět ]
        Datum: 21.01.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Rád bych se zeptal na zkušenost ostatních s výdrží baterií.

         

    Mám rok a půl SIGMU PC14. Výměna baterie v pásu zhruba po 7 měsících (cca 4000km) - používám levné čínské baterie CR2025 cca za 10Kč. Jestliže jsou čísla na displeji čitelné tak bych v žádném případě neměnil baterii v pulsmetru! Před reklamací bych ještě vyzkoušel snímací elektrody (u mého hrudního pásu se nacházejí vlevo a vpravo od středního plastového dílu s baterií) navlhčit EKG gelem případně slinou. V návodu jsou uvedeny následující důvody pro displej bez hodnoty tepové frekvence: 1)Pás se snímačem je špatně umístěn. 2)Elektrody vysílače nejsou čisté nebo navlhčené (viz výše). 3)V místě je silné rušivé pole (vedení VN, napájení el.dráhy apod.). 4)Zkontrolujte baterii vysílače.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.01.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Honza)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Rád bych se zeptal na zkušenost ostatních s výdrží baterií.

           

      Díky všem za rady, teď vše znovu prověřím a uvidíme.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.01.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (BIGMIK)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

447 cyklistů (6 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024