reklama

MTB

Zdravím.Může mě někdo poradit,prosím?Celá leta jsem jezdil Apache crosse.Z 90% po silnici.
leč po projetí se v lesích se chci dát na cestu biku.Nové kolo je pro mě z hlediska financí složitou volbou a tak se zatím budu muset spokojit se starším kolem.Chtěl bych radu co koupit (osazení a tak) aby to pode mnou nekřuplo po projetí prvního krtince.Mám vybráno toto ale nevím jestli je tou správnou volbou.

[ Zpět ]
Datum: 05.01.2013
Autor: 2183798
  • Re: MTB

         

    Hele, zkus dát odkaz nebo větší fotku.
    Obrázek z krabičky od sirek moc neřekne :o)))

    [ Zpět ]
    Datum: 05.01.2013
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: MTB

         

    Když se budeš chovat slušně ke kolu a pravidelně servisovat neměl bys mít problém i s hůře osazeným kolem. Křupnutí rámu snad hrozit nebude, ikdyž i ten má svou životnost. Záleží taky no tvojí váze a ochotu jezdit bordelem.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.01.2013
    Autor: crow75
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: MTB

           

      No,doufám.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.01.2013
      Autor: 2183798
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: MTB

         

    U dnešních kol bych se nebál, já jezdím na 10let staré meridě s váhou 130kg + 20kg zátěž.
    Zadní kolo má dvojitý ráfek a "lepší špice"
    Dokud jsem byl zdráv tak jsem stím i stouto váhou jezdil po lesích a nikdy nic neprasklo.
    Udržba kromě umytí jednou za rok a výměny řetězu co druhý rok, nic.
    Nic jsem nemazal, nic nebylo potřeba dotahovat.
    Jediná závada po 10létech intenzivního užívání byla že se rozsypal zadní náboj.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.01.2013
    Autor: Bobbob
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: MTB

         

    Musíš si položit otázku, co od té jízdy v terénu čekáš, jestli se chceš s maximální opatrností pomalu dostat na druhou stranu lesa nebo jestli si chceš užít plnohodnotnou jízdu v terénu.
    Základním předpokladem pro jízdu v terénu je kvalitní vidlice, toto kolo je osazeno nefunkčním krámem bez tlumení. Ostatní osazení je z řady, kterou samotné Shimano nedoporučuje pro jízdu v terénu, navíc další důležité komponenty jako středová osa, řetěz a náboje jsou ještě horší (výrobce šetřil). Také tyto levné pláště nejsou vhodné, jsou z nekvalitního tvrdého materiálu, kloužou.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.01.2013
    Autor: scalar
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: MTB

           

      No jasně že si chci jízdu užít.Je mi jasné že toto kolo nebude na jízdu v terénu nic kvalitního ale jak jsem psal výše.Kvalitnější kolo je pro mě složitá volba z finančního hlediska.Myslel jsem že koupím něco takového jako je v odkatu a postupně vyměnoval komponenty tak jak budou odcházet za kvalitnější.
      Můžeš mě něco doporučit?

      [ Zpět ]
      Datum: 05.01.2013
      Autor: 2183798
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: MTB

             

        Hele, ale abys nebyl smutný tak barva je hezká :o)))

        [ Zpět ]
        Datum: 05.01.2013
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: MTB

             

        To je ale nejnákladnější řešení. Jenom slušná vidlice, nejvíc doporučovaný je Suntour Epicon stojí 3,5 - 4 tis. Kč. Dál kliky - Deore s integrovanou osou stojí asi 1300,-. Brzy začnou zlobit náboje, měnit náboje u tak levných kol nemá cenu (cena práce za přepletení kol), výhodnější je tedy výměna celých kol, cca 2 - 2,5 tis. Pláště se musí vyměnit hned, 500 - 1000,- Kč. To už jsi na nějakých 8-9 tisících a pořád Ti zůstává základní nezeslabovaný rám a levné řazení.
        Už jsem Ti to psal jinde, slušné kolo se dá pořídit kolem 15 tis., postupnou výměnou dílů se na něj nedostaneš ani za 20 tis.

        [ Zpět ]
        Datum: 05.01.2013
        Autor: scalar
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: MTB

               

          zatím jsem ale nic podobného co píšeš nikde nenašel.Kolo za 15 bud není moje velikost nebo je na něm nějaká vada

          [ Zpět ]
          Datum: 05.01.2013
          Autor: 2183798
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: MTB

                 

            Máš nějakou neobvyklou velikost?

            [ Zpět ]
            Datum: 05.01.2013
            Autor: scalar
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: MTB

                   

              Myslim že ne ale zatím to na co jsem narazil nevyhovovalo.Nebráním se kolu za těch jak ty píšeš 15 tisíc

              [ Zpět ]
              Datum: 05.01.2013
              Autor: 2183798
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: MTB

                     

                Těžko se Ti něco radí nebo doporučuje, když si tak nekonkrétní. Napiš, kolik měříš, vážíš, co Ti na kolech, která si viděl nevyhovovalo...
                Klidně mi to napiš do e-mailu, pokud to nechceš dávat sem, myslí, že jsem schopný Ti pomoct.

                [ Zpět ]
                Datum: 05.01.2013
                Autor: scalar
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: MTB

                       

                  OK,měřím 178 cm váha asi 83.Je fakt že nehledám dlouho.Celá leta jsem jezdil crosse Apache z 90% na silnicích.Ale chci změnu a zkusit bike.Když jsem narazil na něco tak bud špatná velikost nebo se mě prostě kolo nelíbilo.
                  budu rád když mě pomůžeš.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 05.01.2013
                  Autor: 2183798
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: MTB

                         

                    Poslal jsem Ti jednu možnost mailem.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 05.01.2013
                    Autor: scalar
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: MTB

                           

                      Dost by mě zajímalo, jakou sestavu a za kolik navrhuješ (pokud to tedy odtajníte). Tvoje kola se mi líbí, sleduji Tě na Bike - foru, stavíš to dobře :-)

                      [ Zpět ]
                      Datum: 05.01.2013
                      Autor: Airline
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: MTB

                             

                        Já jsem to sem původně nechtěl dávat, protože těch rámů mám omezené množství (loňský model).
                        Jedná se o loňský rám MRX Elite (kartáčovaný hliník, 1650 gr., třikrát zelabovaný), vidlice Suntour Epicon, sada Deore 3x9 (páčky nové Alivio, které jsou stejné s DEore 3x9), kola Remerx Masterdisc (náby Sram 506), brzdy Avid Elixir 1...taková plně funkční lehké sestavička :-)

                        [ Zpět ]
                        Datum: 05.01.2013
                        Autor: scalar
                        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                        • Re: MTB

                               

                          Co to je za sedlo? Dela se v sirce alespon 150?
                          (Jezdim ted cervenobile Avatary 155.)

                          [ Zpět ]
                          Datum: 06.01.2013
                          Autor: Murphy
                          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: MTB

             

        Udělej to přesně jak zamýšlíš, kolo užívej a pokud ti něco odejde tak to vyměň za kvalitnější.
        Možná že budeš jezdit pár let než vubec něco budeš měnit, do tédoby mohou být ty díly i levnější.

        [ Zpět ]
        Datum: 05.01.2013
        Autor: Bobbob
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: MTB

         

    zdarek jak tu bylo už psáno kolik toho chceš najezdit ale stejně kolo pod 13000.- do terenu nějak moc nevidrží a měnit součastky postupem tě výde na šíleny peníze a budeš měnit od rafku drátu, brzd až po vydlici atd. lepší by bylo koupit jeté dobré nebo každy prodejce nabídne i splátky dokonce si propasl i prodej lonských modelu :-(. u nas je ted prali s 30% dolu.ale odpověd na tvou otazku bych řešil já osobně dobré polojeté nebo ty splatky (oceníš kvalitu až výjedeš a dojedeš)když nepíchneš :-))).

    [ Zpět ]
    Datum: 05.01.2013
    Autor: zatr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • OT: tečka, čárka, tečka, čárka ...

           

      holt pak člověk nemusí ani řešit malý a velký písmena, co ? ;-)

      [ Zpět ]
      Datum: 06.01.2013
      Autor: macikm
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: OT: tečka, čárka, tečka, čárka ...

             

        no pokud máš problém to přelouskat tak ti to mohu přelouskat do detailu a poslat na e-mail.
        muck muck :-).

        [ Zpět ]
        Datum: 06.01.2013
        Autor: zatr
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

354 cyklistů (12 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024