reklama

Čáryfuk

Je to vážně už dost dávno.Dlouho před tím, než se Soňa rozhodla, že budu žít zdravě, a tak k nedělnímu obědu byla vepřová. K vepřové patří pivo. Džbánek v hostinci Na stadionu naplněn, a s jedním „od cesty" a půlkou toho druhého, co se do džbánku nevešlo, spěchám zpátky domů.
V kopci, v zatáčce…

[ Celý text ] [ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 13.11.2012
Autor: Jindra8526
  • Re: Čáryfuk

         

    Je to moje sváteční trasa, tak aby mi nezevšedněla, přes Perlu jezdím nejvýš dvakrát ročně. Pak jedu dál na Štiřín, do Čakovic a zpátky přes Senohraby. Snad na ty drobný pro Čáryfuka nezapomenu. Píšeš moc hezky.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.11.2012
    Autor: 0iIi0
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Čáryfuk

           

      Dej vědět, když zase pojedeš.
      Jsem sice cyklista-samotář, ale kousek bych s tebou popojel ti zamávat.

      Perla je přesně na hranici. Vyjedeš na kopec zvaný Bartošky, a na severu vidíš svažující se plán, obrysy Jižního Města a často žlutavý smogový poklop nad Stověžatou. Otočíš se na jih, a tam posázavské lesy.

      Jezdím tam i tam, ale mám už takové tréningové kolečko, z Perly přes Kamenici sjezdem dolů až k Zbořenému Kostelci a pak už proti proudu Sázavy, přes Poříčí, Cerčany, Ctyřkoly - tam na pravém břehu pod mostem bydlí ty nutrie, do Hvězdonic a tam se rozhodnu - bud horskou premií přes Ondřejov a Mnichovice domů, nebo líně zpátky kole Sázavy, po levém břehu do Městečka, a pak přes Ládví domů.

      Kopců dost, ale lesy a řeka co čaruje, 50 až 80 km, podle trasy, většinou opravdu sám, ve všední den liduprázdno.

      Píší, Týnecko, Ladův kraj, a všechny tyhle bláboly, a já vim, že se jedná pouze o Příperlí.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 14.11.2012
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Čáryfuk

             

        Ozvu se. Ale až bude teplo. Z našeho Příprdelí je to do Příperlí poměrně daleko, pro mě to představuje víc jak sto kilometrový, krapet vrchařský výlet, a na takové teplo vyžaduju. Dnes jsem ujelo 54 km a dá se říci, že cítím únavu.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 15.11.2012
        Autor: 0iIi0
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Čáryfuk

               

          OK. Já ten krám už taky pověsim na věšák. Včera jsem se nějak propotil, a pak ofouknul, asi budu fest nastydlej. Skončím jako kamarád Bob na rotopedu.

          Nemá cenu si hrát na hrdinu, není mě dvacet.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 15.11.2012
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Čáryfuk

         

    Čtení je to pěkné a člověk se i pobaví.

    Bohužel pak jsem si vzpomněl na některé místní opilce a už mi tak veselo nebylo. Když si představím jací byli než tomu alkoholu propadli, případně pod vlivem alkoholu někde umrzli. :(

    Nicméně. Máte tady taky jednu alkoholičku, stará ženská, kdoví jak se jmenuje, všichni jí říkají Rybana. Na rozdíl od těch ostatních opilců, kteří už nikdy nevytáhnou paty ze vsi a jejich cesta je z postele do bufetu a zpátky, tahle ženská se vyznačuje tím, že tlačí svoje staré kolo sem a tam mezi vesnicemi, mává na projíždějící auta flaškou piva co drží v ruce tak radostně, že si člověk kolikrát říká, jestli je větší blázen ona, nebo my ostatní co se pinožíme za nějakým "vyšším" cílem.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.11.2012
    Autor: petrp
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Čáryfuk

         

    Diky, pripomnels mi doby, kdy jsem v nadrazni (dnes uz neexistujici) hospode na Bezdezu potkaval podobny figurky a poslouchal jejich historky. Kde ty casy jsou.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.11.2012
    Autor: abernathy
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Čáryfuk

           

      Kde se potkáváte teď?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 14.11.2012
      Autor: Zden42
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Čáryfuk

             

        Utnul jsem to, maji maly duchody a mne moc nejede jedno pivo za trojnasobek.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 14.11.2012
        Autor: abernathy
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Čáryfuk

         

    Dĕkuju vám kluci.
    Už jsem mĕl strach, že se mi tu blokádu nepodaří prorazit.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.11.2012
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Čáryfuk

           

      Přes Ladožské jezero to prý jde. Ale jen v zimě.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 14.11.2012
      Autor: crow75
      Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Čáryfuk

         

    Velmi hezky napsané! :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.11.2012
    Autor: Airline
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Čáryfuk

         

    dost smutný, ale hezky jsi to napsal. Kdybych náhodou jela kolem, tak bych mu tedy drobné na pivo nedala, i když určitě není klasický opilec, ale zdá se docela pracovity. Take takového u nás na vsi máme, dokonce je to soused a je mi vzdycky hrozne smutno, kdyz ho vidim, Vzdycky to byl pracovity dobre vypadajici chlap a ted ve 64 letech je z něj troska, nic nedělá, jen popíjí. Jeho žena pracuje na zahradě a když po něm chce, aby vyvezl posekanou trávu, tak jede jedině za peníze, aby měl na pití.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.11.2012
    Autor: HMS
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Čáryfuk

           

      Já Ti rozumím.
      Ono to panoptikum postaviček z naší Perly by vydalo na knihu, a i tak bych možná nemohl dost přesně popsat všechno.

      Čáry je prostě velké dítě. Není to klasický opilec co jich jsou plné čtvrté cenové skupiny. On je vážně závislý, tedy nemocný člověk. Pokud vím, neměl jednoduché dětství, a hned jak opustil devítiletku, začal přikulovat v pivovaře, a to se mu stalo osudným. Pije nepřetřžitě, ne proto aby se opil, ale proto, aby vůbec fungoval. Kluk se srdcem na dlani, spolupobudové ho vždycky obrali o vejplatu, protože ten kluk vůbec nepochopil, jak to s penězi chodí. Dostane je, tak všechny pohostí, nakoupí dětem dobroty a pak zase celej měsíc je o hladu, a jedinou jeho potravou je pivo.

      Jinak snad vůbec nic už nejí. Chodí fandit na hokej a fotbal, jeden z nejaktivnějších a nejvěrnějších našeho Slavoje, kluci tam vždycky do něj narvou nějakou klobásu, než mu zaplatí pivo. Smutný osud.

      Já si pamatuju, že před asi 15 lety, snad byly Vánoce, pivovar nepracoval, ta k Čáry neměl jídlo v kantýně, vyrazil do hospody si koupit dvě vajíčka. Byl jsem u toho. Strčil si syrová vajíčka do náprsní kapsy u montérek. Pak potkal "bráchu" a pak dalšího a "ségra" servírka mu natočila asi 4 píva jako pozornost od "sourozenců" a pak Čáry vyrazil na ubytovnu vařit. Poplácáním přes kapsu se ujistil, jestli má ty vejce, a nějak mu nedošlo, že jsou syrový a obě si je v tý kapse rozmáznul.

      Scénka jak z grotesky, celá hospoda smíchy na břiše, jen nikomu nedošlo, že ten chudák kluk měl poslední prachy jen na ty dvě vejce, a znamenalo to, že o Vánocích bude sám, a o hladu, a i kdyby si ty vejce nerozbil, tak by ty dvě smutný vajíčka bylo jeho jediný jídlo.

      Pak když nám to došlo, tak jsme se nějak dohodli, že nikdo Čárymu nekoupí pivo dřív než do něj nacpe nějaký to jídlo.

      Teď mě napadá, že bych měl napsat blog "Vánoce matláka Dády" nasmolím to, ale na Vánoce to do světa nepustím, protože bych šířil pesimismus.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 14.11.2012
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Čáryfuk

             

        vidím, že más kolem sebe samé příběhy, ale je to asi všude stejné, také bych jich pár našla a možná bych ani nemusela do vedlejší vesnice nebo dokonce ulice. Nechci z tvého blugu udělat flame? ale když jsem si přečetla tvůj dovětek, pozval bys Čáru ke stolu, aby nebyl sám třeba na Vánoce nebo v neděli? přiznám se, že já bych asi váhala. Jednou jsem jedné žebrající nabídla, že jí udělám nákup a ona odmítla, že prý potřebuje jedině peníze. tak to je trochu divné, když nemám, tak beru veškerou pomoc. Od té doby nenabízím nikomu nic.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 14.11.2012
        Autor: HMS
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Čáryfuk

               

          Ne,tehdy ne, a dneska už asi taky ne. i když vánoce s dopělým děckem už jsou o dost jiné.
          Čáryfuka mám rád, protože je to hodnej kluk, nikomu neubližuje, neškodí, neparazituje na dávkách, jen je prostě strašně vypitá hlava, zvládá už jen ty nejzákladnější úkony.

          Pozval jsem jednou matláka Dádu, toho mi bylo líto, rozvedl se, odstěhoval se z bytu na ubytovnu a byl o Vánocích strašně na dně a propadal se řím dál tím hlouběji.
          Dohodnul jsem to i se Soňou, i když nadšená nebyla.

          Matlák Dáda se nakonec 23.týho strašně vožral, a 24týho se mě omluvil, že nepřijde, protože "je opilej debil" - jeho slova.

          Peníze strkám jen Čárymu, drobáky.
          Jinak žebrákům nic nedávám.
          Výjimkou jsou pouliční hudebníci, když opravdu dobře hrajou, těm nějaký ten měďák hodím, ale to spíš v cizině, ani nevím jestli u nás nějací takoví jsou, v Perle teda určitě ne.

          Pak tu žije nějaký Kauel (r mu moc nejde), je o dva dny mladší než já, vyrůstali jsme spolu na schodech Sokolovny, tomu občas půjčím tísíc dva, nikdy mi to nevrátil, ale vždycky "že si to odpracuje", tak mě pomáhá s rybníčkama, nebo takové ty manuální práce. Ale už taky má u mě plot, protože mě lhal, peníze místo pro "děcka na obědy" jak tvrdil naházel v Praze do automatů, a nějaký domorodec ho u toho viděl, a napráskal ho. Tak jsem s Kauelem měl pohovor a vysvětlil jsem mu, proč si ke mě už půjčovat chodit nesmí.

          Občas půjčím peníze matlákům, před vejplatou bývají na suchu, ale ti to vracejí hned po výplatě, problémy s tím nejsou.

          Lidi si mají pomáhat, i když půjčit někomu na pívo asi moc velká pomoc není, ale prostě nedokážu se tvářit, že nemám.

          Příběhů kolem mě lítá stovky, vždycky si poznamenám nějaký ten nápad nebo pointu do telefonu, a pak když jedu na kole, kolem tý Sázavy, všechno si to v palici napíšu, a když přijedu domů, už to jen naťukám do počítače.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 14.11.2012
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Čáryfuk

         

    čáryfuk je od nás.
    Je z několika dětí, nejmladší, benjamínek.
    Znám ho od dětství. Je tak o pět šest let starší. Cca od šestnácti jsem ho asi nikdy neviděl střízlivýho.
    U Kostela měl svůj půlitr v podobě botičky a nechápal jsem, že mu vydrží. Držel ho v ruce, potácel se po hospodě, každou chvíli něeho narazil, sem t upadl, ale ten půlitr zůstal vdycky celej. Ani pio skoro nikdy nevylil. Na sobě džíny, džísku a na to rozcuchaným dlouhým roští na palii sparťanskej klobouček. Pivo a Sparta bylo to jediný, co ho zajímalo. Sparta po letech přestala.

    Po čase skoro vždycky dostal v hospodě zákaz a potkával jsem ho jiný než i tam došla hostům a hospodskýmu trpělivost.

    Pak jsem ho na dlouho ztratil očí až na občasné historky od kámoše, co se přesthoval do Popovic.

    Po letech jsem o pak viděl v Popovicích a fotbale, kam jsem se zajel kouknout na kluky jak hrajou.

    D9ky jemu a podobnejm "vzorům" jsem se stal abstinentem.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 30.11.2012
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Čáryfuk

           

      To je von.
      Teď je fandou místního Slavoje co se přejmenoval k velké nelibosti vech domorodců na FC Janoza.

      Není to tak dlouho, co tady ti "od nich" hráli, těšil se na to jak malej kluk. Už jsem ho asi tři tejdny neviděl, nemotá se ani u pumpy, do naší hospody co je teď restaurací nesmí, motá se snad kolem Sokolovny.

      Je to taková tragická troska, ale jinak hodnej kluk.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 30.11.2012
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Čáryfuk

         

    Tak se před chvilkou u mĕ stavil Jirka, majitel restaurace Pod ledem, aby mĕ vysvĕtlil, proč Čáryfuk Pod led nesmí.

    Nikoliv kvůli "čau ségra" jak jsem psal a jak jsme se domnívali, sle protože náš milý Čáryfuk Pod ledem kradl. Jirka mu, stejnĕ jako ostatní, občas dal grátis najíst a šoupnul nĕjaké to pivo, a milý Čáry jej blahoslavil svým "to je pán nĕkdo" ale na záznamu kamerového systému Jiří zjistil, že mu Čáry ukradl v noci plechové cedule, zřejmĕ proto, aby je okamžitĕ zpenĕžil a tak z tohoto důvodu mä Pod ledem Čáryfuk plot.

    Omlouvám se Jirkovi za nařčení.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.02.2013
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Čáryfuk

           

      Ale jinak je to hodnej kluk, který nikomu neškodí, neubližuje .... :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 26.02.2013
      Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Čáryfuk

             

        Byl takovej, ale zdá se, že už to má fest vychrupnutý.

        Prý šlo o nějaké plechové cedule, co si někdo u Čáryfuka "objednal" a Čárymu dal na pívo.

        Jirka i holky servírky mě potvrdili, že Čáryho občas vyprovodili ven, když to s tím "brách a ségra" přeháněl a motal se víc než normálně, ale jinak, že ho zakrmovali, když byl schopen jíst z kuchyně zadarmo a taky to pívo mu občas napsali na sebe, občas mu něco šoupnul šéf.

        Když Čáryho viděli jak krade na těch kamerkách, dostal do restaurace Pod ledem zákaz, zachoval se hnusně k lidem, kteří na něj byli hodní.

        Takže v rámci objektivity informace to musím doplnit.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 27.02.2013
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Čáryfuk

         

    Jen jsem vám chtěl říci, že Čáryfuk před měsícem zemřel, podrobnosti zatím nevím.

    Kluk, co měl ohromné srdce a taky věčnou žízeň, jmenoval se Košťál, a byl z Mukařova.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.05.2016
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

283 cyklistů (0 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024