reklama

Tatranka

Tu trasu už mám vyzkoušenou jako nejlepší. Je nikoliv nejkratší, ale pořád po slušné silnici s malým provozem aut a navíc se vyhnu věčně zasmogovanému dolíku v Krči.Profrčím přes petříkovský kopec do Dobřejovic a přes Čestlice zadem do Průhonic, kde odbočím na Háje, Opatov, Spořilov a už jsem…

[ Celý text ] [ Zpět ]
Datum: 26.10.2012
Autor: Jindra8526
  • Re: Tatranka

         

    řekl bych, že po letech experimentů mě jako nejlepší tatranka, ve smyslu chuti co si pamatuju, vychází horalka od Sedity.
    Jen o něco horší je jejich Tatranka.
    Pak bych na třetí místo dal Tatranku od Opavie.

    Pořád to na kolo používám, je to tradice a navíc se to v kapse krásně rozteče :)

    [ Zpět ]
    Datum: 26.10.2012
    Autor: újezďák
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Tatranka

           

      souhlas - Horalka od Sedity je mi taky nejblíž ze všech "tatranek"
      nejradši mám právě arašídový, lískooříškový mi nějak nešmakujou

      s hrnkem mlíka a hend se člověk vrací do mládí, do dětství :-))

      hezký je ale pozorovat, jak se "tatranky" (i ty od Sedity) zmenšujou
      nejdřív se zmenšili na vejšku, teď jsou menší na všechny rozměry
      zvlášť dobře je to vidět u čokotatranek

      jinak trocha povídání, že to doopravdy už není, co to bylo - http://cs.wikipedia.org/wiki/Tatranky

      [ Zpět ]
      Datum: 26.10.2012
      Autor: macikm
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Tatranka

             

        Já mám radši Horalku od Morávii.

        [ Zpět ]
        Datum: 26.10.2012
        Autor: Zden42
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Tatranka

               

          Přímo k nakousnutí... ;-)

          [ Zpět ]
          Datum: 26.10.2012
          Autor: hekynen
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Tatranka

             

        No vida.
        V tomto smeru jsem teda progresivni. Ty arasidovy mi prijdou hnusny. Za me nejlepsi cokoladova od Opavie.
        Jo a mam ted jeden velkej cokoulet :)
        Jednou se mi podarilo na pumpe koupit nejaky novy Ledove kastany TMAVA cokolada... No uplna lahoda. Ale uz jsem je pak nikde nevidel.

        [ Zpět ]
        Datum: 27.10.2012
        Autor: Meduza
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Tatranka

               

          Trpělivost, zase se někde objeví, jen to chce trochu pátrání, obvykle spíš v menších obchodech, a třeba u Vietnamců. Dělají je v limitovaných edicích, aby otestovali trh. Stejně jako třeba bílé Kaštany, nebo bílou Kofilu. Bílé Kaštany už zařadili do trvalé nabídky, protože byly opakovaně úspěšné. Třeba se to povede i v tomto případě... :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 27.10.2012
          Autor: marrier
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Tatranka

               

          Já znám jenom tyhle, a jsou z tmavé hořké čokolády.
          http://www.la-vin.cz/ledove-kastany-tycinka:p:10309

          [ Zpět ]
          Datum: 27.10.2012
          Autor: bara2
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Tatranka

                 

            Další druhy jsou tyhle:

            [ Zpět ]
            Datum: 28.10.2012
            Autor: marrier
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Tatranka

               

          Tak uz jsem JE sehnal!
          Maji je v Intersparu na Pankraci.
          Mnamka neskutecna :)

          [ Zpět ]
          Datum: 31.10.2012
          Autor: Meduza
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Tatranka

                 

            Že bych se zítra zastavil, až si tam půjdu nechat umlít kávu?

            [ Zpět ]
            Datum: 31.10.2012
            Autor: Hrabosh
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Tatranka

             

        takuto tatranku som si nedavno kupil .. ale tiez mi viac chuti horalka .. no najnovsie si kupujem vyrobok , co robi siet cba, chuti to ako horalka, je to trosku tensie, ale aj lacnejsie .. a inac, minule som si kupil po rokoch tiez turecky med a vazne to nie je to, co boloo niekedy .. ano, asi sa to lepsie konzumuje, nelepi sa to tak na zuby a netaha to plomby :) .. ale je to take pastove, ten stary, tvrdy s viac orieskami mi prisiel poctivejsi :) naturalnesji, novy je taky vyslachteny :)

        [ Zpět ]
        Datum: 28.10.2012
        Autor: jozkovicz
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Tatranka

         

    A takovej ten kokos, co mívali na poutích, tak ten jsem taky milovala.
    Asi před dvěma lety jsem si ho koupila, slavnostně vybalila a ....hnus, hnus, sladkej hnus:-(.
    Tak nevím, jestli se změnil recepis nebo to dítě vidí úplně jinak.:-)

    [ Zpět ]
    Datum: 27.10.2012
    Autor: kocik
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Tatranka

         

    Onehdá jsme se na tohle téma bavili a moje máma tvrdila, že třeba i taková Kofola nebo Coca-Cola chutnaly v jejím dětství jinak. "Úprava receptu" za účelem vylepšení receptury (či spíš snížení nákladů a zvýšení marže)?

    [ Zpět ]
    Datum: 27.10.2012
    Autor: marrier
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Tatranka

           

      Manželka je prodavačka v potravinách a při debatě v práci se shodli, že původní chuť si zachovaly Tatranka od Sedity v celofánu s obrázkem hořce a čoko tyčinka Milena...

      [ Zpět ]
      Datum: 27.10.2012
      Autor: marrier
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Tatranka

             

        Hořické trubičky taky bejvávaly jinačí... :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 28.10.2012
        Autor: Airline
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Tatranka

               

          Dělají se sice jenom v Hořicích, ale patlá je tam nejmíň pět výrobců. Každý jsou úplně jiný a většinou je to docela humáč. Podle mé zkušenosti jsou jediné použitelné ty Petráčkovy. Bohužel ne všechny mají všude, záleží na obchodníkovi, co mu kdo doveze, nebo jak moc chce ušetřit. Tyhle by mohly být ale asi celorepublikově nejdostupnější, mají je v Makru.

          [ Zpět ]
          Datum: 28.10.2012
          Autor: ronda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Tatranka

         

    Tohle jsem nikdy neviděl. Vy jo?

    [ Zpět ]
    Datum: 28.10.2012
    Autor: marrier
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Tatranka

           

      Nedáváš ty obrázky zbytečně moc velký? určitě by šly ještě zmenšit.

      [ Zpět ]
      Datum: 28.10.2012
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Tatranka

             

        Bohužel, "jak jsem koupil, tak prodávám"... :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 28.10.2012
        Autor: marrier
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Tatranka

               

          Zkus nakupovat jinde, ve velkém

          [ Zpět ]
          Datum: 28.10.2012
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Tatranka

         

    Většinou jezdím "dál" přes léto a rád využívám "přisilníční" zdroje - letní jablka, švestky, hrušky a třešně s mírou, ale třeba i kukuřici. Občas vezu i něco sladkého, ale většinou vezmu, co je doma. Když nic nenajdu cestou dokoupím. Pak spíš než na výrobci, záleží, jak dlouho doma nebo v regálu sušenky ležely. Ale při hlaďáku sežeru všechno, je jedno, zda je to Tatranka nebo Horalka a jestli je křupavá, či tvrdší...

    [ Zpět ]
    Datum: 28.10.2012
    Autor: drak
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Tatranka

         

    Provedl jsem kontrolni nakup a zda se mi velmi subjektivnĕ, že jak tvarem tak chutí mĕ původní Tatranku připomíná Horalka od Sedity. To co ve mĕ vyvolalo pocit, že "už to není co bejvalo" byla oplatka co se jmenuje Tatranky a vyrábí se to v Seredi.

    Ale, zase mám pocit, že neumím přesnĕ napsat co vlastnĕ chci říci, protože moje tápání v hromadách Tatranek všeho druhu mĕlo být jemnou připomínkou toho, že byly doby, kdy moc na výbĕr nebylo a idealizujeme si je asi jen proto, že jsme byli mladí.

    Takže doplňuji: není to co to bejvalo, zaplať Bůh.
    Příštĕ snad zvolím srozumitelnĕjší formu.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.10.2012
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Tatranka

           

      Sedita je přece v Seredi :), jsou to bývalé Pečivárně Sereď N.P.
      Když tam se mnou v před skoro 30 lety mlátili na buzeráku a oni pekli máslové sušenky, tak to bylo peklo..... vonělo to jako blázen,,,

      Sedita I.D.C. Holding, a.s., o.z. Pečivárne Sereď
      Trnavská cesta 946/14
      926 01 Sereď

      [ Zpět ]
      Datum: 31.10.2012
      Autor: újezďák
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Tatranka

             

        To sem teda jelen, dík za info.
        Tatranky co jsou v tom celofánu jsou menší, ale ta Horalka v staniolu je to co si z mládí pamatuju. Ale možná to i tenkrát byla Horalka a já to mám popletený, páč všemu co vyladalo jako tatranka se tatranka u nás říkalo

        Ale jak jsem psal výše, doby, kdy byla v regále tatranka, pribinák a dva jogurty, s nebo bez, jsou snad nenávratnĕ v prdeli.

        Jistotu nemám, ale že mládí v prdeli je, na to vsadím gáži.

        [ Zpět ]
        Datum: 01.11.2012
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

401 cyklistů (10 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024