reklama

jaky plast a sirku na treka, pro vyssi vahovou kategorii ;o)

Ahoj chlapi!
Potreboval bych poradit a tak doufam, ze si na me udelate chvilku cas.;o)

Dopredu rikam, ze jsem nizkorozpoctovy, takze bych se rad drzel cenama "pri zemi", i kdyz vzhledem k dalsim okolnostem to nebude jednoduche..

Vlastnim tady tu herku:
http://www.mall.cz/trekingova-kola/merida...
, neni to zadny zazrak a uz jsem na ni musel vymenit spoustu veci (spice atd.), na dalsi spoustu veci se ceka...(brzdy, sedlovka), preci jen pri sve vaze (130kg) levnejsi dily trpi, ale kolo jezdi a ja se snazim jezdit take.:o)

O co mi jde:
Potrebuji nove plaste, potrebuji kvalitni plaste, ktere budou mit zesilenou ochranu proti vniknuti nezadoucich predmetu a zaroven prezijou zatizeni zpusobene mym okrasnym tukovym prstencem.;o) Zatim se ridim logikou, ze je hustim na max (5-6baru) s tim, ze vahu "rozkladam" mezi obe kola (vetsina plastu ma nosnost 100kg+-).

Doted jsem jezdil na Schwalbe Hurricane Performance treking (drát 42x622), ktere jsem vymenil za puvodni noname:
http://www.mall.cz/trekingove-plaste/schwalbe...

Nejsem zadny odbornik, ale byla to zmena k lepsimu..., ovsem 1000km je pryc a plast (predevsim po stranach) dostal hodne zabrat, mj. i kvuli vymenam dusi...

Rad bych se tedy posunul zase o rad vys..., hledal jsem az jsem nalezl neco co se tvari, ze by mohlo vydrzet..., tyto plaste by meli mit ochranu proti propichnuti (vlozka smartguard), nekdy jsem se dokonce docetl, ze maji i postranni "vystuz" proti porezani od sutru, a tak jedine co bych jim asi vycetl je, ze je tam drat na misto kevlarove patky (udajne je lepsi).

Pokud mi tedy odsouhlasite tento plast budu rad, pokud budete mit jine doporuceni, pripadne negativni zkusenosti, budu rad za info.;o)

A protoze jsem kolmistrovy newbie, resim jeste jednu vec a to, jakou sirku plaste vybrat? Doted jsem jezdil na 42x622, ale v nabidce e-shopu (viz nize) maji jen 40x622 a 47x622. Typuji, ze sirsi plast bude o lepsi stabilite, ale naopak se na nem "vic nadru"? Bude to vyrazny rozdil? A predevsim dostanu to vubec na kolo - nebude se to nejakym zpusobem prat s mym rafkem, etc.?

Schwalbe Marathon Green Guard (drát 40x622)
http://www.mall.cz/trekingove-plaste/schwalbe...

Schwalbe Marathon Green Guard (drát 47x622)
http://www.mall.cz/trekingove-plaste/schwalbe...

Predem dekuji a preji spoustu kilometru.;o)

Dort

PS: jezdim po Praze a okoli, tj. silnice, chodniky, lesni cesty s koreny, sotolina atd.

[ Zpět ]
Datum: 08.06.2011
Autor: Dorticek
  • Re: jaky plast a sirku na treka, pro vyssi vahovou kategorii ;o)

         

    Jeste detail, krom sirky jsem i vysoky, takze ram je 61cm, misto avizovaneho 41cm v odkazu, ale jinak ty kola budou imho identicke.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.06.2011
    Autor: Dorticek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: jaky plast a sirku na treka, pro vyssi vahovou kategorii ;o)

           

      Já si říkám proč na kolo potřebuješ k plášti sirku a ono jde o šířku... Ach jo...
      Ty jo, zkuste aspoň nějaký slova psát s "hackama/carkama"...

      [ Zpět ]
      Datum: 08.06.2011
      Autor: radka
      Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: jaky plast a sirku na treka, pro vyssi vahovou kategorii ;o)

             

        Já jsem zase marně přemýšlel o jaký plasty a sirky komu tady jde, tak to otevřu a ono zatím jde o hacky a carky a bez nich to já neumím, teda spíš ani moc nechci umět.

        [ Zpět ]
        Datum: 08.06.2011
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: jaky plast a sirku na treka, pro vyssi vahovou kategorii ;o)

             

        A ti, kdosz nabodeniiczka jesztje nenaszli na swee klaabosnici, przynejmensziim sprezsky uzsiiwati mnjeli!

        [ Zpět ]
        Datum: 08.06.2011
        Autor: Joe-CUBE
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: jaky plast a sirku na treka, pro vyssi vahovou kategorii ;o)

               

          Rekneme, ze na internetu je standartem bezdiakriticnost, stejne jako na techto strankach je standartem nemoznost editovat prispevky. ;o)
          Tak ci onak uprednostnim konstruktivni odpovedi na me otazky, pred kontrolou gramatiky a spravne "češtin", Ď. ;o)

          [ Zpět ]
          Datum: 08.06.2011
          Autor: Dorticek
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
          • Re: jaky plast a sirku na treka, pro vyssi vahovou kategorii ;o)

                 

            V češtině je samozřejmě standardem diakritika, internet nevyjímaje.
            Jestli si neumíš stáhnout správné verze knihoven, zkompilovat kernel, a nakopírovat tam patřičné .otf soubory, tak si pořiď Windows, vlož CD, a odklikni "instalovat", pak ti to pojede bez problémů:-)))

            [ Zpět ]
            Datum: 08.06.2011
            Autor: Joe-CUBE
            Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: jaky plast a sirku na treka, pro vyssi vahovou kategorii ;o)

                   

              Spis nez o knihovnach, to bude o sile zvyku (za ty roky) a pohodlnosti z me strany.

              Tak ci onak, nemam chut resit nadale takove ptakoviny chlape (omluv tedy pripadnou ignoraci na toto tema), bo to bych ti rovnou mohl vycitat tvou cizokrajnou prezdivku a Radce jeji "neznalost" psani velkeho pismena u krestnich jmen.;o)
              Jsem na tomto webu za jinym ucelem a budu rad, kdyz mi pripadne reknes nazor na tema "plášť a šířka"

              love and peace (tecka)

              [ Zpět ]
              Datum: 08.06.2011
              Autor: Dorticek
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: jaky plast a sirku na treka, pro vyssi vahovou kategorii ;o)

                     

                Jaká neznalost?!?
                Nick lze psáti i s malým písmenem páč je to nick. Se jménem nemusí mít absolutně nic společného.

                [ Zpět ]
                Datum: 09.06.2011
                Autor: radka
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: jaky plast a sirku na treka, pro vyssi vahovou kategorii ;o)

                     

                Ad poslední věta: vidíš, že to jde i s nabodeníčky;-)
                Jak cizokrajnou? Limonádový Joe, nevzdělanče (ehm, pochází to z doby mé nezletilosti, kdy jsem skutečně pil limonády).
                Cube je jen rozlišovací přívlastek, neb originální Joe bez přívlastku tu byl zaregistrován dřív než já.

                [ Zpět ]
                Datum: 09.06.2011
                Autor: Joe-CUBE
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: jaky plast a sirku na treka, pro vyssi vahovou kategorii ;o)

         

    K šířkám plášťů ti toho moc nenapíšu, používám celou dobu na treku 37 mm. Ale Marathony můžu doporučit. Nevím sice, jak se budou tvářit na tvoji váhu, ale mě se sjíždějí minimálně (za vyšší cenu výrazně delší životnost, takže nízkorozpočtové) a defekty jsme na dvou trekách měli za nějakých 20 tis km tři, vždycky při minimálním vzorku (v podstatě už uprostřed bez vzorku). A to používáme ty základní Marathony, bez zvýšené ochrany, jsou o dost lehčí. A lítáme sice převážně po silnici, ale ani lesním cestám a šotolině se nevyhýbáme.
    Jo a nabodeníčka taky preferuju a ronda, tak jako radka je nick, tedy s malým na začátku :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 08.06.2011
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: jaky plast a sirku na treka, pro vyssi vahovou kategorii ;o)

           

      diky za doporuceni, ted jeste kdyby se nekdo vyjadril ohledne te sirky (ne moji;)). Rikal jsem si, ze kdyz je vic nahustim, tak zas tak "siroke" nebudou, ale pod moji vahou se imho stejne rozplacnou o zem, nahustene i podhustene..., nekde jsem tu cetl topic, kde docela hodne resili rafek X sirka pneumatiky, ale moc chytry jsem z toho nebyl:o/

      [ Zpět ]
      Datum: 08.06.2011
      Autor: Dorticek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: jaky plast a sirku na treka, pro vyssi vahovou kategorii ;o)

         

    Při Tvé váze a využití není o čem spekulovat - čím širší, tím lepší. Není to ani tak otázka stability, jako spíše pohodlí, a životnosti plášťů a duší (prostě je tak často neprosedneš na ráfek).
    Na crossu/treku pro tebe bude limitující, jaká šířka se ti vejde do vidlice. Změř si šířku vidlice v oblasti pláště, odečti 10mm, a máš cca maximální šířku pláště.
    Cokoliv do ní vejde, půjde na jakýkoliv běžný ráfek.
    Konkrétní odkazovaný vybraný plášť osobně neznám, ale vypadá hezky;-)

    [ Zpět ]
    Datum: 09.06.2011
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: jaky plast a sirku na treka, pro vyssi vahovou kategorii ;o)

           

      Jen jestli jsi neplýtval časem a snahou - nejsem si jista, zda to takto bude umět přečíst :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 09.06.2011
      Autor: radka
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
  • Re: jaky plast a sirku na treka, pro vyssi vahovou kategorii ;o)

         

    Ty nejširší co ti vlezou do vidlice/zadní stavby. Plášť se ti rozplácne jenom u země. :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 09.06.2011
    Autor: Juras
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: jaky plast a sirku na treka, pro vyssi vahovou kategorii ;o)

         

    Na otázku šířky pláště určitě rád odpoví Mlok a přidá k tomu i odpovídající odborný elaborát. -)
    Pokud chceš něco od Schwalbe, tak dost se tu probíraly např. Supreme. Ale cena už je o něco výš, záleží na tobě kolik do toho chceš investoval. A nosnost plášťů je asi takových 130/140 kg/ kus. Tedy bys musel ještě hodně přibrat nebo toho hodně vozit s sebou aby to nestačilo.
    http://www.cykloworld.eu/cz/obchod/detail...

    Samozřejmě, že se dělají i větší šířky než je odkaž.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.06.2011
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: jaky plast a sirku na treka, pro vyssi vahovou kategorii ;o)

           

      Tohle nabízí oficiální dovozce do ČR:
      rozměry - 28-622, 32-622, 37-622, 42-622, 50-622

      [ Zpět ]
      Datum: 09.06.2011
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: jaky plast a sirku na treka, pro vyssi vahovou kategorii ;o)

         

    Jeste jednou diky za rady vsem,
    nakonec jsem vybral marathon green guarda, ktery byl puvodne v planu, akorat jsem rozsiril sirku na dostupnou 47x622, zatim mam ujeto jen par kilometru, takze nemam moc srovnani, ale prvni dojmy:
    - material pusobi oneco lepe, nez u predeslych Hurricane
    - vetsi odpor tam asi bude, prijde mi, ze musim trochu vic slapat
    - reflexni pruh mi neprijde moc reflexni :o):o/
    - defekt zatim zadny ;o)

    [ Zpět ]
    Datum: 13.06.2011
    Autor: Dorticek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: jaky plast a sirku na treka, pro vyssi vahovou kategorii ;o)

           

      Valivý odpor pláště takhle vůbec nepoznáš, stačí aby ti fouklo o půl metru víc proti, nebo abys zrovna nebyl v bezvadné kondici a už to nejede tak jak bys chtěl.
      Reflexní pruh je dost reflexní, když je čistý, hezky blejská.

      [ Zpět ]
      Datum: 13.06.2011
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: jaky plast a sirku na treka, pro vyssi vahovou kategorii ;o)

             

        Přesně tak. Ještě k tomu navíc ten Marathon s green guardem i když je oproti třeba Supreme pomalejší, tak oproti tomu co jezdil předtím může být klidně i rychlejší.

        [ Zpět ]
        Datum: 13.06.2011
        Autor: Mlok
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: jaky plast a sirku na treka, pro vyssi vahovou kategorii ;o)

             

        Pravda, puvodne jsem na nej zkousel svitit diodovou baterkou - tam to moc "nereflexovalo", kdyz jsem ale blejskl fotakem, vypadalo to uz o poznani lip!:o)

        [ Zpět ]
        Datum: 20.06.2011
        Autor: Dorticek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

371 cyklistů (12 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024