reklama
Země: Česko Česko

Kolem ve sněhu

Zdravím cyklisti,
rád bych své cyklistické zážitky a naježděné kilometry neomezoval ani v zimním období. Na kolo jsem dal pláště se širším vzorkem, jezdí se bez jakýchkoli problémů, ale nevím, jak se pojede až bude ten sníh hodně uježděný a pod ním led..Máte s tím někdo nějaké zkušenosti? A rád bych zdolal sem tam nějaký kopec i za tohoto počasí, nemáte zkušenosti s nějakými řetězy nebo výbavou do sněhem pokryté krajiny? Díky za odpovědi :)

[ Zpět ]
Datum: 01.12.2010
  • Re: Kolem ve sněhu

         

    http://schwalbe.com/language/ebooks/cz/flash... nebo neco podobneho. Do hlubokeho snehu to chce spis special: http://surlybikes.com/bikes/pugsley_complete/
    http://salsacycles.com/bikes/mukluk/
    http://www.jankopka.cz/main/kola_specialy_bp.htm
    Jedine, co je opravdu spatne do snehu jsou rafkove brzdy.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.12.2010
    Autor: Murphy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolem ve sněhu

           

      Proč mají všechny snowbiky mechanické kotoučovky? Je to kvůli ceně nebo hydry v extrémním mrazu nechodí?

      [ Zpět ]
      Datum: 02.12.2010
      Autor: Kominík
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kolem ve sněhu

             

        Hydry by zatuhly. Mimoto, mechaniky jsou na servis v pustině lepší (stačí mít náhradní lanko).

        [ Zpět ]
        Datum: 02.12.2010
        Autor: hekynen
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kolem ve sněhu

               

          Hydry by zatuhly? Asi někde u Vladivostoku - ale v Čechách... :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 02.12.2010
          Autor: Airline
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kolem ve sněhu

                 

            Snowbike není určen (jen) do Čech, ale hlavně k tomu Vladivostoku... ;-)

            [ Zpět ]
            Datum: 02.12.2010
            Autor: hekynen
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kolem ve sněhu

               

          Tak na to jsem se přesně ptal Kopky a zamrznutí nehrozí, vozí mechaniky právě kvůli tomu lanku, které jde lehce vyměnit.

          [ Zpět ]
          Datum: 04.12.2010
          Autor: pro_pa
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kolem ve sněhu

             

        Zvlast kvuli tlaku. Honza Kopka ma jedny brzdy od Rolls Royce (neco od H - jen tomu ne a ne prijit na jmeno), ale bez expanzky. Na horni strane je kolecko a tim se meni tlak. Za jeden dlouhy sjezd jsem 3x povoloval, jak se to zahralo. A v extremnich mrazech by Ti pak kapalina chybela.
        Pokud se pamatuju, jel na tom prvni Aljasku a nezatuhlo to. Toho bych se nebal.
        Ja vyjel pri -22 na Kellysovi, kde mam Alivkove hydry (M4x5) a fungovaly, ale brzdily az skoro na konci. Nejspis uz pri tehle teplote se to projevi.

        [ Zpět ]
        Datum: 02.12.2010
        Autor: Murphy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolem ve sněhu

           

      To o brzdách potvrzuju, obzvlášť na dvacítkách je ve sněhu účinnost špalků mizivá, ještě že ve větší vrstvě stejně nelze jet rychle, a stačí dát nohy na zem, aby se trojkolka zastavila. Na zadek jsem dal drapák 2,25", ale dnes po ránu ani to nestačilo a většinu cesty jsem musel jet po odklizených chodnících. Na vedlejší jsem i na rovině roztlačoval auto - a to to byla škodovka ještě s náhonem na zadek hrabal dost, ale přes ten malý hrbolek to nejelo - raději jsem se na silnici nemotal aby kvůli mně ještě někdo neuváznul.

      [ Zpět ]
      Datum: 02.12.2010
      Autor: drak
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolem ve sněhu

         

    Na hodně uježděný sníh (led pod ním je už pak irelevantní) nepotřebuješ žádné spešl pláště. Jede se na tom super, nemá to skoro žádný odpor. Akorát je třeba dbát na správnou techniku jízdy a moc se v sedle nemlít... ;-)

    [ Zpět ]
    Datum: 02.12.2010
    Autor: hekynen
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolem ve sněhu

           

      No nevím. Kdysi jsem na jaře v jednom sjezdíku najel 22mm galuskama do sněhové plotny, a bylo to asi jako v kolejích od šaliny, dodnes slyším, jak mi cvakaly půlky leknutím:-/

      [ Zpět ]
      Datum: 02.12.2010
      Autor: Joe-CUBE
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kolem ve sněhu

             

        Ty máš na bajku 22mm galusky? Tak na tom bych si do sněhu netroufl ani já... ;-)

        [ Zpět ]
        Datum: 02.12.2010
        Autor: hekynen
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kolem ve sněhu

               

          Na sníh patří úzký gumy:
          http://photos.webridestv.com/datastore/images...
          :-)))

          [ Zpět ]
          Datum: 02.12.2010
          Autor: Joe-CUBE
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kolem ve sněhu

                 

            Pokud maj tři pásy hřebů, tak ano, patří ;-)

            [ Zpět ]
            Datum: 02.12.2010
            Autor: hekynen
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Kolem ve sněhu

                   

              :-)

              [ Zpět ]
              Datum: 02.12.2010
              Autor: nemluva
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Kolem ve sněhu

                     

                To nejsou gumy. To je Terminátor!

                [ Zpět ]
                Datum: 02.12.2010
                Autor: Zden42
                Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Kolem ve sněhu

                     

                To je ale na motorku, ne? :-)

                [ Zpět ]
                Datum: 02.12.2010
                Autor: básník
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Kolem ve sněhu

                     

                To musela bejt šílená práce...:)

                [ Zpět ]
                Datum: 02.12.2010
                Autor: mira.l
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolem ve sněhu

         

    Pláště s hrotama a naprosto bez problémů ujetou stopou od auta jsem se vyhrabal na Zvičinu i sjel dolů. Akorát byla sranda se udržet v tý stopě.
    Zrádný jsou přechody z hladce ujetýho sněhu do oraniště (kde auto hrabalo, nebo odbočovalo). A pak jsem nádherně lehnul při přechodu z čistého sněhu na posolenou silnici. Jel jsem v noci po úplně čistým nesypaným pluženým sněhu. Z mírnýho kopečka, prostě pohádka. A najednou během pár merů začalo solení. A tam to udělalo pod tou čvachtou boule a zmrazky. Vlít jsem do toho, zkusil zabalancovat a pak už jsem dolítnul až na mokrej nasolenej asfalt... :-/

    [ Zpět ]
    Datum: 02.12.2010
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

včera
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství
08.04.2024
Ahojky, hledám přátelství, parťačku na cyklovýlety, cyklozájezdy, poznávaní jak okolí, tak cizích zemí, tůry či…

Hledám: Partacku na výlety

Hledám: Partacku na výlety
01.04.2024
Muž 48 roků, mám starší kolo predelane na e-bike. Jezdím z Prahy 8 na Karaný a nebo výlety v okolí Berouna. Občas…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

211 cyklistů (3 přihlášení)

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024