reklama

Jaké tretry

Potřeboval bych poradit, jaké tretry z těch, co mi jsou, vybrat. Mám malou, ale širokou nohu, takže mi je většina treter úzkých. Nechci v tretrách nějak zvlášť chodit, ale zase bych se v nich nerad zabil, když vkročím na mramor či podobné hladké povrchy. Seděli mi tyhle:
Exustar-seděli asi nejlépe, mají neoprenový jazyk, ale mají podrážky z dost tvrdého plastu:
http://exustar.com/product_detail.php?psn=23...

Specialized-tyhle boty se mi moc líbí, ale jsou trošku užší, pokud by se trošičku do strany roztáhli, tak by to bylo asi ok, jinak podrážka je tvrdá, ale na povrchu má měkčí plast. Úplně jsem nepochopil, jak to tam je s hřeby, ale vypadá to, že se to dá v pohodě i bez nich.
http://www.specialized.com/us/en/bc...

Další Specialized-taková městská botička, ty tkaničky mi přijde, že nešli utáhnout, aby ideálně obepínala bota nohu, podrážka celkem tvrdá, ale na povrchu guma:
http://www.specialized.com/us/en/bc...

Diadora-na šířku seděla dobře, přišla mi dost tvrdá všemi směry, má jen jednu vrstvu materiálu, takže dírami prosvítají ponožky, podrážka vypadala celkem tvrdě:
http://www.outdoorweb.cz/cyklo-tretry/mtb/X...

Ještě dodám, že o chci na leháče a chci s tím jezdit tak nějak všude, dost asfalt, ale občas potkám i hodně bahna.

[ Zpět ]
Datum: 20.09.2010
Autor: snilard
  • Re: Jaké tretry

         

    Velke dirky znamenaji pisek v botach, kdyz se do neceho takoveho dostanes.
    Ja se rozhodoval tak, aby to bylo dostatecne pevne. Trapper od www.axonsport.cz byl dokonaly, ted je misto nej dostatecne vetrany WARP. Podrazku jsem zkousel s tim, co jsem nakonec poridil a tvrdost stejna. Rozdily ve vyrobe uz jsme probirali.
    Taky mam sirokou nohu. Takze jsem zastrihl na miru ortopedickou vlozku a i uzke sportovni boty jsou jako backurky. 8-)

    [ Zpět ]
    Datum: 20.09.2010
    Autor: Murphy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké tretry

           

      Zkoušel jsem téměř všechny Axony, co měli na Strahově a byl to dost děs. Takový nějaký neforemný... Brácha před pár dny kupoval Specializedy podobný těm v odkazu a něco už s nima nalítal. třeba sem nakoukne, navedu ho.

      [ Zpět ]
      Datum: 20.09.2010
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaké tretry

             

        Axony mi sedí jak prdel na hrnec. Asi mám neforemnou nohu:-P

        [ Zpět ]
        Datum: 20.09.2010
        Autor: Joe-CUBE
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jaké tretry

               

          Ja axon pouzivam snad vsude, kde to jde. Tretry jsem jeste jine nemel. Jen v brylich jsem presel na Lidl. 8-)

          [ Zpět ]
          Datum: 20.09.2010
          Autor: Murphy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké tretry

           

      Axon se řadí mezi ty značky, které mi nejsou...
      ... a nelíbí.

      [ Zpět ]
      Datum: 20.09.2010
      Autor: snilard
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké tretry

         

    Koukám, že téma treter tu už nikoho nebere. Stačilo by mi, kdybyste se vyjádřili k těm konkrétní značkám. Nikdy jsem tretry neměl, tak netuším které vybrat.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.09.2010
    Autor: snilard
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké tretry

           

      Budu zlobivý - nikoho se neptej na názor, každý Ti bude říkat (a objektivně) svoji vlastní zkušenost, což znamená - kolik značek, tolik chvály. Kup si šuflata, v kterých budeš mít pocitově pohodlí a budou splňovat požadavky, které na ně kladeš (důležitá je tvrdost podrážky podle druhu používání).
      To Ti říká matla, který když dal na radu ohledně bot (a nemusely to být tretry), vždycky tyto rady v konečné fázi by passoval a koupil si ty, které se mu líbily, byly funkční a hlavně (opakuji se) byly pohodlné.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.09.2010
      Autor: jinec
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaké tretry

             

        Děkuju za názor, všem :)

        [ Zpět ]
        Datum: 21.09.2010
        Autor: snilard
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jaké tretry

               

          Hlavně si rozmysli, jestli letní nebo celoroční.
          Pokud to máš jen na leho, tak klidně turistické, ty jsou širší a pohodlnější, ale lítá v tom noha při silovém šlapání a tahání pedálu "nahoru" (to gaučisti neznaj:-P)
          Jinak souhlas s jincem: hlavně ať ti od začátku padnou, noha jako v peřince, a přitom drží pevně jak ve svěráku...

          [ Zpět ]
          Datum: 21.09.2010
          Autor: Joe-CUBE
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jaké tretry

                 

            Pri tahani mi ve volnych tretrach lita noha smerem "dozadu"... To zabradlisti neznaj... 8-b
            Jinak - na klasiku staci mekka podrazka, tam ani nepoznas, co to znamena se poradne oprit do pedalu, na leho opravdu tvrdou.... 8-D

            [ Zpět ]
            Datum: 21.09.2010
            Autor: Murphy
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jaké tretry

                 

            Právě na lehu sem v měkké tretře začal trpět, ale už je dojezdím, když je mám. Pochopitelně když už je bolest neúnosná, startuju motor, jinak bych měl dávno tretry s tvrdou podrážkou. :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 22.09.2010
            Autor: Juras
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jaké tretry

                 

            Tak sorry, z reakcí gaučistů v jiných vláknech jsem nabyl dojmu, že gaučisti jaksi nemaj potřebu závodit, ba ani jezdit rychle, vlastně na tom skoro nemusí šlapat a ono to jede hrozně rychle samo.
            Teď se dozvídám, že jsou na to potřeba festovní tvrdý tretry, a že teprv na lehu zjistím, co to je "opřít se do pedálů". Nojo, člověk se furt učí:o)

            [ Zpět ]
            Datum: 22.09.2010
            Autor: Joe-CUBE
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jaké tretry

                   

              Na lehu se máš o co zapřít, na zábradlí můžeš použít pouze vlastní hmotnost. Spolehlivým indikátorem síly jsou klouby, ze zábradlí nic a z leha najednou začnou bolet, protože šlapeš moc silově.

              [ Zpět ]
              Datum: 22.09.2010
              Autor: snilard
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Jaké tretry

                     

                Na lehu se může opřít zády o sedačku. Na zábradlí můžeš ale taky zabrat menohem větší silou než jen svojí vahou.
                Stačí pořádně pomoct druhou nohou záběrem nahoru. Tím nejen získáš ten záběr nahoru navíc, ale díky němu můžeš tou druhou nohou tlačit dolu o to větší silou než odpovídá váze těla. A když ještě přidáš pořádný záběr za řídítka...

                Ale chápu, že na lehu asi bude snadněji docházet k tomu, že to rveš silou po delší dobu. Na zábradlí takový záběr předvedeš maximálně v krajní situaci typu najednou přijde krátký superprudký úsek v terénu a ty nestihneš přehodit a podobně. Určitě to tak nebudeš rvát dlouho.
                Zkusím odhadnout i další souvislost. Na zábradlí při tom vyletíš okamžitě do extra vysokých tepů, jak zapojíš při takovém silovém záběru všechny možné další svaly.
                Na lehu to zapření o sedačku nebude vyžadovat zapojení tolika dalších svalů mimo nohou a nárůst tepů bude nižší. Další důvod, proč to dovolí tak silou rvát delší dobu.

                [ Zpět ]
                Datum: 22.09.2010
                Autor: Mlok
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Jaké tretry

                       

                  A zapominas na zasadni vec - stejne si druhou nohou pritahnu i v leze. Takze zasadni rozdil je porad vaha (byt umocnena poskocenim nebo pritazenim riditek) proti sile, kterou dokazes vyvinout rozeprenim nohy proti zadum. Ta bude urcite vetsi.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 22.09.2010
                  Autor: Murphy
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Jaké tretry

                         

                    Na to nezapomínám. To ale už nebude nic platné, tím myslím nepomůže to zvýšit sílu tlačící nohy.
                    Limitní bude u běžných jedinců vždy síla tlačící nohy.
                    U leha bude stačit se zapřít o sedačku, abys toho limitu dosáhnul. To že budeš tahat druhou nohou, tím zvýšíš celkovou sílu o ten tah (stejně jako na zábradlí).

                    A na klasice to samé, nejsem opět limitovaný ničím jiným než silou tlačící nohy.
                    Prostě když se dobře zapřu o řídítka + pořádně o tahající druhou nohu, tak už se na té tlačící nedokážu zvednout. Kdyby nebyl limit síly tlačící nohy, ale toho zapření, tak bych se v tu chvíli kromě záběru do pedálu dokázala ještě celý zvedat, což už právě nedokážu.

                    Ona síla jedné nohy u běžných jezdců (u supernadupaných spurterů ten limit bude jinak, ty dají určitě o dost více) není o moc větší než utáhnout váhu vlastního těla.
                    Dost lidí neutáhne jednou nohou ani váhu vlastního těla. Stačí si zkusit, zda uděláš dřep na jedné noze.
                    Já mám svoje limity dobře vyzkoušené z období, kdy jsem chodil do posilovny. V tu dobu jsem na tom byl s maximální silou o mnoho lépe než jsem teď.
                    A i tak dřepnout jsem dokázal maximálně kolem 120kg (při váze něco přes 70kg). To není ani celých 100kg na jednu nohu, tedy potřebuju na klasice ustát jen 25kg navíc oproti svojí váze. A to není žádný problém zapřením + tahem druhé nohy.
                    Ale hlavně, teď mám sílu menší, takže ani tohle nenastane.

                    Schválně si zkus jen ty dřepy na jedné noze (můžeš se přidržovat kvůli stabilitě, ať si to tím nekomplikuješ).

                    Tedy nemyslím si, že bych dokázal na lehu krátkodobě vyvinout větší sílu na pedál než na zábradlí. Dlouhodobě je to už něco jiného, jak jsem psal s těmi tepy.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 23.09.2010
                    Autor: Mlok
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Jaké tretry

                           

                      Rekl bych, ze dokazu. Ve chvili, kdy mi to trosku klouzlo a pak nasledoval ostry vyjezd skoro z nulove rychlosti, dokazal jsem si natahnout na lehu obe nohy ze vsech stran. To by se mi na klasice vazne nepodarilo. Ustal jsem to, ale malem nedojel zbyvajicich 10 km. 8-(

                      [ Zpět ]
                      Datum: 23.09.2010
                      Autor: Murphy
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: dokazal jsem si natahnout na lehu obe nohy ze vsech stran.

                             

                        Cž ovšem vůbec nemusí souviset s vyvinutou sílou :)
                        Dost podstatnou roli hraje taky okamžitá připravenost daného svalu výkon podat ;)

                        [ Zpět ]
                        Datum: 25.09.2010
                        Autor: bara2
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                        • Re: dokazal jsem si natahnout na lehu obe nohy ze vsech stran.

                               

                          No zrovna u Murphyo bych nepřipravenost daného svalu nečekal. :-) Leho je prostě o něčem úplně jiném než klasika, přesedne li Contador na leho, bude měsíc mnohem nepřipravenější než Murphy. :-)

                          [ Zpět ]
                          Datum: 25.09.2010
                          Autor: Juras
                          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké tretry

           

      Mám druhý rok tydlety a jsem naprosto spokojenej
      http://www.specialized.com/us/en/bc...

      Předtím jsem měl o třídu nižší model a ten měl relativně krátký poločas rozpadu.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.09.2010
      Autor: Kominík
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké tretry

         

    Koukám, že se tu rozjela diskuze mimo téma, což vůbec nevadí, tak to téma ještě nebudu zavírat.
    Každopádně jsem tretry včera vybral, koupil a vyzkoušel. Koupil jsem nakonec ty bačkory od Spešlu: http://www.specialized.com/us/en/bc...
    Pedály mám Exustar jednostranné, SPD. Dal jsem to všechno dohromady podle návodu na iVelu seštelovat a vyrazil (i přes Murpyho radu na lehu). Je to prostě super, oproti normálním botám obrovský posun. Najednou mi nohy z pedálů nepadají ani při velkých drncácích a můžu šlapat ještě frekvenčněji, než dřív. Má to ale i svoji stinnou stránku. Pedály jsou širší, než staré a nohu mám uchycenou cca o půl až centimetr dál od kliky. Nevím, jestli to je z toho, po nějaké době šlapání mě dost začali bolet svaly kolem kolen. Říkám si, že by to za pár dní šlapání mohlo přestat, až si svaly zvyknou. Taky jsem zjistil, že botu nedokážu vycvaknout pokud ji mám v horní (nejvíce pokrčená noha) úvrati. Směrem dovnitř to jde i v té úvrati, ale to v návodu psali, že se dělat nemá. Je to normální?

    [ Zpět ]
    Datum: 23.09.2010
    Autor: snilard
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké tretry

           

      Napadají mě 3 možné důvody bolesti kolen:
      1) špatným úhlem chodidel - bez nášlapů si nohy posuneš, jak se ti hodí, s nášlapy je máš víceméně nafest. V první polovině 90. let se experimentovalo s vytočením pat trochu ven, nevím, jaké jsou názory dnes, já mám zhruba vnější hrany chodidel rovnoběžně s osou kola. Nevím, zda má leho v tomto nějaká specifika.
      2) tím, že se ti změní vzdálenost chodidla od sedačky a nezměnil jsi pozici sedačky. Pár milimetrů změny může být právě těch kritických mezi pohodlnou jízdou a protivnou bolestí po pár kilometrech.
      3) prostě nejsi zvyklý tahat nahoru (dozadu v pozici na lehu). To se projeví bolestí svalu zepředu těsně nad kolenem, a po pár dnech ježdění si svaly zvyknou a bolesti zmizí.

      [ Zpět ]
      Datum: 23.09.2010
      Autor: Joe-CUBE
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaké tretry

             

        2) S SPD jsem posunul lehlo cca o 1 cm dozadu.
        3) Presne na to tahani musim davat zatraceny pozor - zvlast v terenu. A to i po cca 2000 km, co na tom s naslapy jezdim.

        [ Zpět ]
        Datum: 23.09.2010
        Autor: Murphy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jaké tretry

               

          Ad 2), ten posun pochopitelně závisí na typu bot a pedálů, které jsi vozil předtím. U mě to taky dělalo cca centimetr, divil jsem se, že tak moc.
          (U mě pochopitelně na klasice sedlo směrem nahoru;-))

          [ Zpět ]
          Datum: 24.09.2010
          Autor: Joe-CUBE
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaké tretry

             

        Ad 1/ V návodu stálo dát kufry tak, a aby pata směřovala mírně dovnitř, tak jsem to tak dal. Asi zkusím jet chvíli bez nášlapů a pozorovat v jaké poloze mi chodidlo skončí. Určitě vím, že to bude blíž ke klikám, ale s kufrem už víc do strany hnout nemůžu.
        Je možné, že mají různé pedály ten našlapovací mechanizmus různě daleko od klik?

        [ Zpět ]
        Datum: 24.09.2010
        Autor: snilard
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jaké tretry

               

          Základní rada zní, stoupni si v mírném stoji rozkročném tak, aby se ti stálo nejpohodlněji a jak ti směřují nohy, tak bys měl mít nastavené kufry, mimochodem sis asi vybral podle mě nejhorší možnou variantu treter na leho. Pokud se ti budou trochu odkrvovat nohy, pokaždé budeš muset zastavovat a převazovat tkaničky, kdežto suché zipy snadno přenastavíš i za jízdy.

          [ Zpět ]
          Datum: 24.09.2010
          Autor: Holfi
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jaké tretry

                 

            No nevím. Všechno ostatní boty, co jsem zkoušel mi byly co se týče šířky dost natěsno a prostoru na prsty tam také nebylo mnoho. Tyhle jsou příjemně široké, takže tam má noha dostatek prostoru k drobným změnám polohy. Jsou prostě pohodlné.

            [ Zpět ]
            Datum: 24.09.2010
            Autor: snilard
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jaké tretry

                   

              Mám Specialized Sport MTB taky právě proto , že mám širokou nohu a maximální spokojenost a pohodlí

              http://www.specialized.com/cz/cs/bc...

              [ Zpět ]
              Datum: 24.09.2010
              Autor: Holfi
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Jaké tretry

                     

                A to mi píšeš až po tom, co jsem koupil jiné?!
                Taky jsem je zkoušel, ale potřeboval bych o číslo větší velikost, než co měli. A navíc měli jen bílé...
                Uvidím, jestli to bude s těmi tkaničkami problém. Zatím jsem s nimi nejel dost dlouho na to, aby se mi noha mohla odkrvovat.

                [ Zpět ]
                Datum: 24.09.2010
                Autor: snilard
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Jaké tretry

                       

                  Před tím jsem měl, teda vlastně ještě furt mám adidasky s tkaničkama a jedním suchým zipem, nakonec jsem to řešil celkem volnou tkaničkou a utahoval nebo povoloval jenom suchý zip. Ty Spešly jsem koupil právě kvůli sucháčům, šířce, tvrdší podrážce a taky že mám po uráze trochu větší nohy.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 24.09.2010
                  Autor: Holfi
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Jaké tretry

                         

                    Ty moje boty mají taky celkem tvrdou podrážku. Jsou to moje první tretry, tak jsem vybral podle pocitu pohodlí.
                    Čas ukáže...

                    [ Zpět ]
                    Datum: 24.09.2010
                    Autor: snilard
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Jaké tretry

                           

                      Nevim, jak Spesly, ale Axony i Exutary mi prisly, ze "zavodni" maji stejne tvrdou podrazku, jako "turisticke". U Exutaru nevim, co to bylo presne za typy, Axony byly WARP a ty, co nakonec mam. Mackal jsem patu proti spicce v krame tesne po sobe a rozdil NULA.

                      [ Zpět ]
                      Datum: 25.09.2010
                      Autor: Murphy
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké tretry

           

      Takovej typ jsem si ze začátku taky pořídila :)Pohodlné "bačkory", dodneška je napůl roztrhané nosím na zahradu :))
      Ale má to moc tenkou podrážku, při delší jízdě jsem měla otlačený nohy od pedálů a při chůzi v terénu jsem cítila každej kamen. Na druhou stranu ta ohebnost podrážek byla příjemná z hlediska volnosti pohybu prstů.
      Skončila jsem u obyčejnejch prestižek, podrážka dostatečně pevná, dobře se v tom jede i chodí, koženej svršek dostatečně dýchá, jsou dostatečně široký a hlavně jsou odolný.
      V zimě jezdím v "pohorkách", si nenechám umrznout prsty a na sněhu a ledu se v nich dá pohodlně tlačit i přenášet kolo bez rizika uklouznutí všudyma.
      Takový ty "štuple" dole na botách jsou akorát na zvrtnutí kotníku, to je snad dělaný jen na určitý povrchy, kde se to zaboří, ale na tvrdým nerovným terénu to při chůzi akorát zavazí. Na šlapátku jsou ty "štuple" na nic.

      [ Zpět ]
      Datum: 25.09.2010
      Autor: bara2
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

484 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024