reklama

Geocaching na kole s dětmi - hrajete? - zajímavé kešky???

Tohle tema tady dlouho nezaznělo a já jsem přesvědčen, že je tomu docela škoda, protože si myslím,že kačerů nakole.cz je jistě stále více. Donedávna jsem tuhle hru hrál na svých cestách sám z důvodu, že děcka byla skutečně "miminka malinká", aby mi nebyla dlouhá chvíle. Od té doby, co se tím začínáme bavit celá rodinka - tedy manželka i děcka ( již povyrostla) nás to chytlo a tak plánování našich výletů dávno již neprobíhá jen stylem " Kam pojedeme - kde jsme ještě nebyli??? " ale stylem " Kam pojedeme??? Kouknem na kešky a pojedem hledat." Ale proč to tady nadhazuji? Zajímá mě, zda-li máte nějaké veselé historky z hledání, kde jste se setkali se zajímavými keškami (jak obsahově tak ve spojení s výhledy a krajinou) - případně připojte nějaké foto (samozřejmě ne kešky :-(), ale z výletu za keškou či z jejího okolí - pro inspiraci). Hrajete tuto hru sami nebo ve skupinkách? Jak probíhá váš "odlov" - máte nějaké finty? Co děláte s kolem v těžce přístupném terénu v okolí kešky? Jak reagují vaše děti na nálezy? Co obvykle směňujete? Máte vlastní CWG nebo jste dokonce zakladateli či vlastníky a správci nějaké kešky ve svém okolí? Fotíte se u kešek či jejich okolí? Vedete si např.nějaká kačeří fotoalba? ;-) Prostě, podělte se o zážitky, kačeři nakoláci - a hod´te sem nám ostatním další inspiraci!:-) Přiznám se, že kešky v bezprostřední blízkosti bydliště docházejí a tak by inspirace "kam dál" docela bodla!;-)

[ Zpět ]
Datum: 09.08.2010
Autor: Martis
  • Re: Geocaching na kole s dětmi - hrajete? - zajímavé kešky???

         

    Tak deti se me netykaji, ale jinak kesky jsem lovil (ted uz moc ne) a pro 95% jsem si dojel na kole. Dokud jsem mel favorit, tak jsem se i s kolem snazil dostat k cachi co nejbliz bez ohledu na teren, kdyz neslo jet, tak jsem kolo nejak dotlacil (i tam, kde autor psal, ze pristupne pouze pesky), jen vyjimecne jsem kolo nekde nechal a poslednich par (stovek) metru dosel/dolezl.
    Ve vetsine pripadu jsem se stejne vracel jinou cestou, protoze az u cache jsem zjistil, kudy jsem byval mel prijet.

    Historek by se naslo dost, ja to psal vzdycky hned do logu, nezapomenutelne bylo treba "brodeni" se koprivama k jedne finalce multiny, kdyz jsem mel kratasy, tricko a sandaly a ty koprivy pres 2 metry...

    Co se obsahu kesi tyce, ja vzdycky mezi blbostma hledal jen logbook, chut neco menit jsem jeste nemel, cim vic veci, tim tezsi je krabici zase zavrit.... :)

    Ale ted uz kesky moc neresim, maximalne zkousim FTF, kdyz se neco objevi blizko, uz i u nas zacala prevladat kvantita nad kvalitou a radsi se jedu projet jen tak, nez zastavovat u kazdeho parezu, kam nekdo strcil geocache. Mestske cache me nikdy moc nebraly, tedka s lehokolem uz na nejaky nenapadny odlov muzu zapomenout a narozdil od favorita nenechavam Ibex nikde bez dohledu.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.08.2010
    Autor: Jrr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Geocaching na kole s dětmi - hrajete? - zajímavé kešky???

           

      S tím broděním jsem si vzpomněl na druhou stage 5/5 cache Robinson Crusoe. Když mi hladina vody šplouchala v polovině stehen a v bahně jsem byl po kolena, pochopil jsem, že tudy cesta nevede. Nakonec jsem se na ten ostrůvek dobrodil z druhé strany, bahno po kotníky, voda po kolena.
      A taky se pěkně brodilo průrvou Ploučnice na Nohy zebou komáři štípou ale teď asi škatule uplavala :-(

      [ Zpět ]
      Datum: 09.08.2010
      Autor: Aviatik
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Geocaching na kole s dětmi - hrajete? - zajímavé kešky???

           

      Ty kopřivy známe také - žena se brodila ke kešce a skrze kopřivy už to nakonec ani dál nešlo, tak to hledání vzdala. o pár dní později jsem se tam vrátili a já už šel pěkně po pokoseném a našel kešku v poho. Jinak krásný výhled z kešky( foto příkládám ) - dole obec Škvořetice.

      [ Zpět ]
      Datum: 10.08.2010
      Autor: Martis
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Geocaching na kole s dětmi - hrajete? - zajímavé kešky???

             

        Na podruhé se nám stalo, že jsme se tam vyloženě minuli s dalším párem. On sjížděl dolů a za sebou Croozer s jedním děckem a na druhém horáči za ním manželka. My proti nim na tandemu, za sebou taky Croozer pro dvě děcka a slézáme s kola dolů a vypravujeme se nahoru - no minuli jsme jen tak tak....Zdravili jsme se a tak si říkám, ty jedou určitě odtad´..no a taky že jo...byl tam zalogovaní chvilku přede mnou se slovy: "S vozíkem a děckem za sebou docela fuška!" tak já připsal " S tandemem manželkou a dvěma děcky za sebou taky docela fuška!:-)

        [ Zpět ]
        Datum: 10.08.2010
        Autor: Martis
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Geocaching na kole s dětmi - hrajete? - zajímavé kešky???

         

    Geocaching dělám od roku 2006 ale nejsem žádný kombajnér (530 cachí za 4 roky), 5 kousků jsem také založil. K většině cachí jsem dojel na kole, když se k cachi nedá dostat na kole tak kolo schovám někam do křoví a zamknu zámkem k nějakému stromku, pokud nějaký vhodný je. Už se mi ale také stalo, že jsem kolo jenom tak hodil do křoví (vždyť je to daleko od cesty) a málem mi ho "uklidili" nějací trampové, přišel jsem na poslední chvíli.
    Podobně jako Jrr mám obvyklý revír už hodně vylovený (což znamená že zbývají už jenom různé návesní mikrocache) což řeším tak, že s kolem někam jedu vlakem a zpátky se vracím po svých. Na prvním místě je u mne pěkný výlet, honba za škatulemi až na druhém, pro mne je to takový turistický průvodce. Občas mi to ale nedá a odlovím nějakou pořádně dlouhou multinu.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.08.2010
    Autor: Aviatik
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Geocaching na kole s dětmi - hrajete? - zajímavé kešky???

         

    GC s dětmi, i bez kola :-)))

    http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=185&r=z...

    [ Zpět ]
    Datum: 11.08.2010
    Autor: Jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Geocaching na kole s dětmi - hrajete? - zajímavé kešky???

           

      Tak začátek mě dostal
      "Prezident se na Sněžce potkal se svým polským protějškem Pec pod Sněžkou..."
      :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 11.08.2010
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

384 cyklistů (11 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024