reklama
Město: Praha

Kola v petřínské lavnovce!

Tak co tomu říkáte???
http://www.dpp.cz/preprava-kol-na-petrinske...

[ Zpět ]
Datum: 27.06.2010
  • Re: Kola v petřínské lavnovce!

         

    Je to cool, ale osobně bych byl radši kdyby to bylo jako na černý hoře, kde maj sklápěcí sedátko takže do každý kabinky se nacpou dva cyklisti i s dvěma kolama..

    Nerad nechávám kolo samotný i když jen na půl minutky:)

    [ Zpět ]
    Datum: 27.06.2010
    Autor: Mike-Anix
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kola v petřínské lavnovce!

           

      Jestli jsem to pochopil dobře, tak kola půjdou do oddílu i s cyklistama ;-) Místo tam na to (teoreticky) je.

      [ Zpět ]
      Datum: 28.06.2010
      Autor: Vratislav
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kola v petřínské lavnovce!

         

    K čemu je to dobrý? Pro ty, co vyšlapu nahoru, a tam zjistí, že jim to nebrzdí? :-)))

    [ Zpět ]
    Datum: 27.06.2010
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Kola v petřínské lavnovce!

           

      Když se podíváš na mapu Prahy, tak lanovka vede ze Smíchovské strany. Vjezd na kole na Petřín je ale povolen POUZE z Pohořelce, kde je jediná cyklostezka vedoucí přes Petřín na Strahov. No a to je přesně na opačné straně. Na všech ostatních cestách je zákaz vjezdu kol - tyhle zákazy se ale značně porušují.

      To, že se budou moci přepravovat kola lanovkou umožní, že se cyklisté mohou bez porušení zákazu dostat nahoru na cyklostezku i ze Smíchovské strany a nemusí šlapat dokopec až na Pohořelec.
      (Event. se mohou dostat i z Petřína dolů na Smíchov - to je asi dobré hlavně pro rodiny s dětmi.)

      Určitě to uvítá i mnoho studentů, co bydlí na kolejích - asi stejně všichni jezdili přes Petřínské sady, teď se můžou nechat vyvézt lanovkou a nehrozí jim, že by je někdo cestou nahoru prudil, že tam nemají na kole co dělat.

      Pro zpřístupnění Petřína cyklistům je to rozhodně dobrá věc. Dvě kola do vozu je sice docela málo, pokud uvážíme frekvenci lanovky 10 - 15 minut, ale jak píší - na podzim bude vyhodnoceno a pokud se to osvdčí, je naděje, že se počet přepravovaných kol zvýší.

      [ Zpět ]
      Datum: 27.06.2010
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kola v petřínské lavnovce!

           

      No já bych řekl, že pro lidi z centra, kteří potřebují dojet třeba na ladronku :-) Ale dřív to bylo zavřený právě, kvůli lidem, co si vyvezli kolo nahoru a sjížděli dolů :-D

      [ Zpět ]
      Datum: 27.06.2010
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kola v petřínské lavnovce!

           

      Někteří z nás jsou velice líní cyklisté a já mám papír na to, že mám vážnou alergii na kopce :)) Takže když můžu s kolem využít služeb lanovky po cestě nahoru, tak neváhám:)

      [ Zpět ]
      Datum: 28.06.2010
      Autor: Mike-Anix
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kola v petřínské lavnovce!

         

    Tam je přece problém i s kočárem.

    Kam je naloží ?

    Jsem nikdy nejel nahoru jinak než naprosto narvanou lanovkou, snad jen kdysi v zimě večír, když jsem jel na hvězdárnu.....

    [ Zpět ]
    Datum: 27.06.2010
    Autor: újezďák
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kola v petřínské lavnovce!

         

    Tak jsem to dneska vyzkoušela. A řeknu vám, v tom horku byl takhle výjezd na Petřín docela únosným :o)))
    Túristů mnoho nebylo, takže pohodička.
    Na horní stanici kontrolovali jízdenky, tak ve mě mírně hrklo, zda je kolo zdarma, ale měli trošku problém, že neměli čtečku na otevřenou kartu, tak mě pustili, že je vše OK a dál si dusili jakési cizince :o)))
    Ale snad je kolo v pohodě.

    Jo a jinak mne velmi mile překvapilo, že jsou přes Petřín udělané cykloprůjezdy. O tom jsem neměla ani tušení, takže se dodatečně omlouvám za své zastaralé informace.
    Ze Smíchovské strany vede cyklo z Hellichovy, z Pohořelce je vjezd kolem kláštera a z lanovky bylo vidět, že jsou na některých cestách piktogramy cyklistů.
    Od horní stanice lanovky jsem v pohodě po cyklo projela ke Strahovským kolejím.

    Takže zdá se, že Petřín je křížem krážem pro cyklisty průjezdný :o)))
    Ještě bych ráda věděla, jak je to s Kinského zahradou - tam bývala červená zákazová značka.
    Ale na to se zase kouknu až jindy...
    Nebo tudy někdo jezdíte a víte?!?

    [ Zpět ]
    Datum: 16.07.2010
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kola v petřínské lavnovce!

           

      Jo, že je Petřín průjezdej a funguje docela dobře "dopravně", jsem si všiml v červnu. Kinského zahrada nevím, už ji vůbec mají hotovou? Naposledy jsem tam byl loni v listopadu a žasnul jsem, jak někomu může trvat úprava zahradních cestiček s pomocí armády buldozerů tři čtvrtě roku a ještě ji nemá dokončenou... :-/

      [ Zpět ]
      Datum: 17.07.2010
      Autor: k.vl
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Poskytujeme finanční služby

Hledám: Poskytujeme finanční služby
dnes
Zkoušeli jste získat úvěr od bank bez úspěchu? Potřebujete nutně peníze, abyste se dostali z dluhů? Potřebujete…

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

363 cyklistů (9 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024