reklama

tachometr CatEye

Ahoj, nevíte, jestli po výměně baterie lze nějak nastavit celkový počet ujetých km, tak jak to jde třeba u tacheců Sigma? Navíc se mi stalo, že mi funguje ted pouze celková ujetá vzdálenost a okamžitá rychlost, nevíte čím by to mohlo být? Jedná se o typ CatEye Tomo XC CC-ST200 díky.

[ Zpět ]
Datum: 02.09.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Cody ([email protected]))
  • Re: tachometr CatEye

         

    Též jsem to řešil, myslím, že to nejde. Snad připojit to na nějaký generátor impulsů a kilometry tam znovu nacvakat od nuly. Dělám to tedy tak, že baterii měním vždy při kulatém počtu km a pak si to prostě pamatuji a přičtu. Druhý problém: zkusit vyresetovat (vyndání baterie, teď nevím, jestli je možný nějaký postup pomocí tlačítek). Taky by mohl být zaoxidovaný kontakt toho levého tlačítka.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Petrolin)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: tachometr CatEye

           

      Tak ten druhy problem odstranen: nemel jsem na displeji zaple "auto" ted už to počítá. No ja si bláhově myslel, že třeba tam bude nákej kondík co udrží chvíli v paměti udaje, že když rychle vyměnim baterku,že to tam zustane, či pujde udaj nastavit. Tímto mě docela japončíci zklamali, bo kdo to vyrábí :)

      [ Zpět ]
      Datum: 02.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Cody)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: tachometr CatEye

             

        Myslím, že všechno dělá Čína.
        Ale s tím generátorem impulsů, to je řešení, zkoušel jsem to u té Sigmy, ale ne proto, abych tam nastavil kilometry, protože tam to jde ručně. Zkoušel jsem, kolik to umí. Símač byl původní, jenom místo rotujícího magnetu jsem použil elektromagnet. Bez problémů to měří kolem 300km/h a ukazuje až asi do 900km/h, tam ale přesnost už trochu klesala. Takže pokud by to někdo dal na Formuli 1, mohl by být spokojen. Pokud takhle fungují i jiné compy, šlo by tak nastavit potřebné kilometry docela rychle.

        [ Zpět ]
        Datum: 02.09.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Radek)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: tachometr CatEye

               

          Na zpětné natočení kilometrů není třeba žádná generátor impulsů, stačí jen rychle spojovat a rozpojovat kontakty tachometru.
          Tímto způsobem jsem známé šokoval, že jsem jel až 90 Km/hod. :-))

          [ Zpět ]
          Datum: 02.09.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: tachometr CatEye

                 

            Tak si dej do výpletu aspoň 3 magnety a můžeš machrovat i při jízdě...;-)))

            [ Zpět ]
            Datum: 02.09.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarda)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: tachometr CatEye

                   

              Hustý

              [ Zpět ]
              Datum: 19.09.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (lukash)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: tachometr CatEye

                 

            Spočítej si to - při 90 km/hod budeš natáčet původních (třeba) 5000 km přes 50 hodin. Opravdu vydržíš tak dlouho kmitat rukou?

            [ Zpět ]
            Datum: 02.09.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Petrolin)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: tachometr CatEye

                   

              Já si kilometry připočítávám, já je po výměně baterie nemusím mít na tachometru.
              Jen jsem reagoval na ten generátor impulsů.

              [ Zpět ]
              Datum: 02.09.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: tachometr CatEye

               

          jaký elektormagnet si přeba použil ?

          [ Zpět ]
          Datum: 03.09.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Cody)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: tachometr CatEye

                 

            Pozdě, ale přece: použil jsem elektromagnet ze zvonku starého telefonu, ale je to úplně jedno, stačí z nějakého relé. Připojí se na NF generátor se zesilovačem. Pro lepší imitaci otáčejícího se kola se dá udělat generátor impulsů s obvodem 555. Anebo jiné řešení - na malý motorek přidělat kotouček se dvěma magnety (kvůli vyvážení) a zjistí se hned, co to umí.

            [ Zpět ]
            Datum: 05.09.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Radek)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

424 cyklistů (15 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024