reklama

Cyklodovolená 2013 - I.etapa

Holasovice
Holasovice
Foto: Autor

Jako tradičně na konci měsíce května jsem se vydal na pouť zvanou Cyklodovolená. Trasa byla dána již od zimy, jen příprava byla narušená nuceným měsíčním odpočinkem po březnové nehodě, kdy jedna z motoristek neodhadla rychlost mého kola a nedala mi přednost. Nasledky... otřes mozku,pohmožděné obě kolena, zlomená dvě žebra a fordu majitelky zničené přední sklo a nárazník. Dal jsem se do kupy v egyptském letovisku Hurgáda a na konci května vyrazil na trasu Opava - Ramzová - Dolní Morava - Slatinice - Jablůnka (Vsetínská etapa ) - Opava. Najel jsem 470 km s převýšením 5500 m.

I. etapu jsem začal tedy v Opavě dne 26.5. za poměrně dobrého počasí a k místa cíle jsem využil cyklotrasu č. 55 tzv. Slezskou magistrálu. Ta vás z Opavy vede podél řeky Opavy přes Holasovice, Skrochovice, Branice až do města Krnova. Během těchto 25 km máte možnost využít několika odpočívadel i občestvení a má smíšený povch. V Krnově jsem se letmo zastavil na focení a pokračoval po 55 směr Město Albrechtice. Cestou jsem projel kolem Zámku Linhartovy a obcí Opavice, která je nazvaná stejně jako říčka, která touto obcí protéká. Po dosažení Města Albrechtic, jsem zastavil na delší odpočinek, kávu a zákusek a poté opět naskočil na 55 a pokračoval po této cyklotrase podel říčky Opavice vzhůru k jejím pramenům. Ty se nacházejí cca. ve výšce 800 m.n.m. nad obcí Heřmanovice. Průjezd obcí Heřmanovice byl pro mne zážitkem na celý život. Při příjezdu k této obci se ke mě přidal asi 10-letý klučina a ten pusu nezavřel. Dověděl jsem se, že byl nakrmit králiky, jede do hospody na oběd, na oběd je guláš, vařila jej babička, já jsem také zván, nemusím si dávat velkou porci, zvlášť když ji na kole nesním, ale mohu si dát "dětskou" a že mají výborné kafe "čínské léčivé". Jmenoval se Franta Šikula a hospoda je jejich rodinným podnikem. Byl prostě jezdící reklama na danou hospodu. V hospodě jsem se nakonec stavil na presso, ohřál se, neboť teplota začala padat a počal stoupan na Prameny Opavice odkud jsem pote zamířil na Bublavý pramen po cyklotrrase č. 6074. Když jsem dorazil na Starý Rejvíz tak jsem naskočil na 6248 resp. po několika lesních kilometrech na 6209 a ta mne dovedla až do Adolfovic. Zde jsem se měl původně napojit na 6208 a pokračovat na Ramzovou, ale počasí a posléze ztráta navigace mě dohnala k tomu, že jsem v městě Jeseníku nasedl na autobus směr Ramzová. Mimo jiné navigaci jsem našel, uf, prozatím.

Ramzová déšť a 7-10°C ... nic moc a jídlo po hodinovém chození po zavřených restauracích. Štěstím bylo to, že byla otevřena Chata Ramzovské sedlo, kde školu v přírodě měly děti z Francie. Náladu mi zlepšila Zelená a Šerák 11°.

Fotogalerie

19.07.2013 vložil/a: SiuxAm
karma článku: 2.27
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

Kelčcký Javorník

Cestování
Psala se sobota 16.8.2014 a já se opět vydal zdolat nějaký ten vrchol www.VKV-bike.cz. A opět s výborným cyklistou, bikerem, horským…
18.08.2014
SiuxAm
(3.3)

Lysá hora - Královna moravských hor

Cestování
První červencová neděle roku 2013 se mi zapíše nadlouho do paměti. Opět jsem pokořil Královnu moravských hor a to Lysou horu ( 1323 m.n.m. …
11.07.2013
SiuxAm
(3.94)

Peklo Severu aneb prvovýjezd na Šerák

Cestování
Byla neděle 23.6.2013 a já se rozhodl, že zdolám další z nesčetných vrcholů Jeseníků. Byl jsem již několikrát na Pradědu (1492 m n.m) i na…
27.06.2013
SiuxAm
(3.63)
Tip na letošní dovolenou
 (CK Mamut tour)

Lipensko – pěší turistika

Česko
09.08.2022 - 7 dní
pěší turistika
Autobusem
10 300 Kč
PR

Jaké vybavení vozit na kole neustále s sebou?

 (pexels)
Jaro se konečně hlásí o slovo, což znamená, že lyžařské vybavení schováváme do kůlny a naopak vytahujeme cyklistické vybavení, na něhož po roce přichází čas. Než se však vydáte na svou první letošní vyjížďku a naženete si pár kilometrů k dobru, zkontrolujte nejen stav kola, ale také se ujistěte, že máte všechny potřebné doplňky k dispozici. Existuje totiž několik věcí, bez kterých byste neměli ujet ani jeden jediný metr.

CBD a regenerace po sportu

 ()
Pokud se pravidelně věnujete sportu, pravděpodobně vám nemusíme vysvětlovat, jak důležitá je dostatečná regenerace. Nejen, že nám pomáhá se co nejrychleji zotavit po náročném tréninku či závodu, ale zároveň je nezbytnou prevencí nepříjemného zranění a vleklé léčby.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

229 cyklistů (4 přihlášení)

Na Kanáry na kole 2

Pokračování vyprávění o cestě za kamarádem žijícím na La Palmě. Odtamtud jsem se už přemístil na Tenerife a v…
Martin_re-cyklista | 24.05.2022

Proč bychom se nerakovinovali aneb onkologickým pacientem snadno a rychle

Tento můj deník vznikal v době, kdy Lubošovi byla zjištěna rakovina, a psala jsem jej v průběhu léčby tak,…
šíp | 18.05.2022

Vez mě dál, Esko má 04 - Za mizející krajinou ropáků

Motto výletu. Poslouchej [poslouchej]Píseň mou [varovnou]Jen pár not [jen pár slov]Ten zvláštní tón [snad je…
Favorit1970 | 15.05.2022