reklama

Cyklodovolená 2013 - I.etapa

Holasovice
Holasovice
Foto: Autor

Jako tradičně na konci měsíce května jsem se vydal na pouť zvanou Cyklodovolená. Trasa byla dána již od zimy, jen příprava byla narušená nuceným měsíčním odpočinkem po březnové nehodě, kdy jedna z motoristek neodhadla rychlost mého kola a nedala mi přednost. Nasledky... otřes mozku,pohmožděné obě kolena, zlomená dvě žebra a fordu majitelky zničené přední sklo a nárazník. Dal jsem se do kupy v egyptském letovisku Hurgáda a na konci května vyrazil na trasu Opava - Ramzová - Dolní Morava - Slatinice - Jablůnka (Vsetínská etapa ) - Opava. Najel jsem 470 km s převýšením 5500 m.

I. etapu jsem začal tedy v Opavě dne 26.5. za poměrně dobrého počasí a k místa cíle jsem využil cyklotrasu č. 55 tzv. Slezskou magistrálu. Ta vás z Opavy vede podél řeky Opavy přes Holasovice, Skrochovice, Branice až do města Krnova. Během těchto 25 km máte možnost využít několika odpočívadel i občestvení a má smíšený povch. V Krnově jsem se letmo zastavil na focení a pokračoval po 55 směr Město Albrechtice. Cestou jsem projel kolem Zámku Linhartovy a obcí Opavice, která je nazvaná stejně jako říčka, která touto obcí protéká. Po dosažení Města Albrechtic, jsem zastavil na delší odpočinek, kávu a zákusek a poté opět naskočil na 55 a pokračoval po této cyklotrase podel říčky Opavice vzhůru k jejím pramenům. Ty se nacházejí cca. ve výšce 800 m.n.m. nad obcí Heřmanovice. Průjezd obcí Heřmanovice byl pro mne zážitkem na celý život. Při příjezdu k této obci se ke mě přidal asi 10-letý klučina a ten pusu nezavřel. Dověděl jsem se, že byl nakrmit králiky, jede do hospody na oběd, na oběd je guláš, vařila jej babička, já jsem také zván, nemusím si dávat velkou porci, zvlášť když ji na kole nesním, ale mohu si dát "dětskou" a že mají výborné kafe "čínské léčivé". Jmenoval se Franta Šikula a hospoda je jejich rodinným podnikem. Byl prostě jezdící reklama na danou hospodu. V hospodě jsem se nakonec stavil na presso, ohřál se, neboť teplota začala padat a počal stoupan na Prameny Opavice odkud jsem pote zamířil na Bublavý pramen po cyklotrrase č. 6074. Když jsem dorazil na Starý Rejvíz tak jsem naskočil na 6248 resp. po několika lesních kilometrech na 6209 a ta mne dovedla až do Adolfovic. Zde jsem se měl původně napojit na 6208 a pokračovat na Ramzovou, ale počasí a posléze ztráta navigace mě dohnala k tomu, že jsem v městě Jeseníku nasedl na autobus směr Ramzová. Mimo jiné navigaci jsem našel, uf, prozatím.

Ramzová déšť a 7-10°C ... nic moc a jídlo po hodinovém chození po zavřených restauracích. Štěstím bylo to, že byla otevřena Chata Ramzovské sedlo, kde školu v přírodě měly děti z Francie. Náladu mi zlepšila Zelená a Šerák 11°.

Fotogalerie

19.07.2013 vložil/a: SiuxAm
karma článku: 2.27
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

Kelčcký Javorník

Cestování
Psala se sobota 16.8.2014 a já se opět vydal zdolat nějaký ten vrchol www.VKV-bike.cz. A opět s výborným cyklistou, bikerem, horským…
18.08.2014
SiuxAm
(3.3)

Lysá hora - Královna moravských hor

Cestování
První červencová neděle roku 2013 se mi zapíše nadlouho do paměti. Opět jsem pokořil Královnu moravských hor a to Lysou horu ( 1323 m.n.m. …
11.07.2013
SiuxAm
(3.94)

Peklo Severu aneb prvovýjezd na Šerák

Cestování
Byla neděle 23.6.2013 a já se rozhodl, že zdolám další z nesčetných vrcholů Jeseníků. Byl jsem již několikrát na Pradědu (1492 m n.m) i na…
27.06.2013
SiuxAm
(3.63)
Tip na letošní dovolenou
 (CK Cyklotur)
cyklistický
Autobusem
5 620 Kč
 (CK Cyklotur)

Vinařské stezky – Poysdorf

Česko, Rakousko
22.09.2023 - 3 dny
cyklistický
Autobusem
5 460 Kč
PR

Zažijte nekonečnou svobodu na stezkách s horskými elektrokoly Crussis

 (Ground Picture / Shutterstock.com)
Pokud milujete dobrodružství na dvou kolech a zároveň toužíte po pocitu svobody, je tu pro vás jedinečná možnost. S horským elektrokolem Crussis si můžete užít neuvěřitelné zážitky na horských stezkách a díky tomuto elektrokolu se vám tak otevřou dveře do nového světa neomezených možností. Bez ohledu na vaši fyzickou kondici nebo technické dovednosti vám horské elektrokolo, umožní překonat terénní překážky a objevovat krásy přírody s minimálním úsilím.

Nová značka skládacích kol v ČR – Montague kola (nejen) amerických výsadkářů

Skládací kola Montague (Citybikes)
Skládací kola si již dávno našla cestu k zákazníkům. Není divu. Jsou praktická a zásadně rozšiřují možnosti rekreační a městské cyklistiky. Díky lehkosti a skladnosti jsou používána při cestách vlakem, autobusem, letadlem, karavanem, osobním autem a dokonce i ultra-light letadlem či vrtulníkem.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

229 cyklistů (12 přihlášených)

Bikepacking španělsky 6.část: Z Andalusie přes Extremaduru do Castilla y León

Ronda s ikonickým mostem přes hluboký kaňon, poutnické El Rocío, kde sa naše kola topí v písku, nádherná…
Kristina | 29.05.2023

Stezka středozemím

Inspirací pro letošní trasu byly knížky Jana Hocka o dálkových trasách v ČR (na internetu www.viaczechia.cz).…
Aar | 19.05.2023

Norsko 2022 – S děravou botou Hardangerviddou

Náhorní plošina Hardangervidda není pouze norská, nýbrž s největší určitostí i evropská nejrozsáhlejší horská…
šíp | 30.03.2023