reklama

Štafeta 2012 - jižní Morava

pod Pálavou
pod Pálavou
Foto: Autor

V neděli 26.8. jsem se vypravila z Bořetic směr Strachotín k nádrži, kde jsme byly domluvené s Evou, že mi předá NaKolík. Vypadalo to dost špatně s počasím, dost foukalo, ale hlavně bylo totálně zataženo, jen začít pršet. No co už, jsme domluvené na 14hod, tak musím vyrazit. Cestu jsem udělala pár fotek a už jsem na místě, když mně přišla SMS, že má Eva půl hodinky zpoždění. Jdu na Rybářskou baštu doplnit energii. Výborná rybí polévka a nealko pivko. Vracím se k hrázi vodní nádrže, kde se za chvíli objeví Eva i se dvěma kamarádkami. Předala mi NaKolík, opět nějaká fotečka, pokecaly jsme a rozjely se na opačné strany. Ony směr Vranovice a já přes Šakvice opět kolem vody, dál Starovičky a Velké Pavlovice, kde jsme si s NaKolíkem vyjeli k rozhledně Slunečná. Poté vyrážíme domů do Bořetic. Bylo ještě trochu času, tak jsme zabočili přes lákavé vinné sklepy k naší dřevěné rozhledne nad Kraví horou. Pro dnešk asi stačilo, jede se domů (58km) ... nezmokli jsme !!!

Další den po práci jsme vyrazili na kratčí, ale taky zajímavý okruh.... projeli jsme spodní cestou mezi vinohrady do V.Pavlovic, dál na Rakvice (možnost koupání u Šutráku), Podivín a Velké Bílovice. Nějaké kopečky nesmí chybět a tak jsme se vydali směr Vrbice, se zastávku na Hradištku u kaple s krásným výhledem do širokého okolí. Sluníčko pomalu zapadalo a tak byly vidět nádherně nasvícené dorzávající vinice. Opravdu příjemný letní podvečet strávený v sedle kola. Poté ještě vystoupat kousek do Vrbice, kde jsme zrovna potkali krojovaný hodový průvod. V cyklistickém jsme se k nim moc nehodila, ale jejich kroje stály za podívání. A hurá z kopce dolů (36km)

Fotogalerie

03.09.2012 vložil/a: Jana15
karma článku: 3.92
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

Štafeta 2012 - jižní Morava pokračování

Štafeta
úterý 28.8. jsme se vypravili s NaKolíkem jiným směrem. Kousek jsem popojela z práce autem s kolem uvnitř s úmyslem projet vzdálenější…
03.09.2012
Jana15
(3.93)
PR

Tour de France 2023 se pomalu blíží

 ()
Tour de France, největší svátek světové rychlostní cyklistiky, už bude brzy tu. Mezinárodně sledovaná a velmi populární soutěž je jistou zárukou zhlédnutí vrcholných sportovních výsledků za účasti známých jmen, také ukázkou atraktivního prostředí a získání celkově silného prožitku. Není proto náhodou, že je tato soutěž také lákavým cílem pro sázkaře. Tour de France se pomalu blíží, jak si závod osvěžit online sázkou?

Nová značka skládacích kol v ČR – Montague kola (nejen) amerických výsadkářů

Skládací kola Montague (Citybikes)
Skládací kola si již dávno našla cestu k zákazníkům. Není divu. Jsou praktická a zásadně rozšiřují možnosti rekreační a městské cyklistiky. Díky lehkosti a skladnosti jsou používána při cestách vlakem, autobusem, letadlem, karavanem, osobním autem a dokonce i ultra-light letadlem či vrtulníkem.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

127 cyklistů (0 přihlášených)

Norsko 2022 – S děravou botou Hardangerviddou

Náhorní plošina Hardangervidda není pouze norská, nýbrž s největší určitostí i evropská nejrozsáhlejší horská…
šíp | 30.03.2023

Bikepacking španělsky 5.část: Andalusie – Přes Sierru Nevadu do Granady

Z pouště se přesouváme ke stoupákům Sierry Nevady. Čeká nás nejvýše položená cyklostezka Evropy bez…
Kristina | 02.01.2023

Jak jsem jel okolo Čech

Závod Okolo republiky je další z cyklistických ultra-šíleností, do které jsem se po letošním Toulání pustil.…
JohnyB | 23.10.2022