reklama

Štafeta 2012 - jižní Morava

pod Pálavou
pod Pálavou
Foto: Autor

V neděli 26.8. jsem se vypravila z Bořetic směr Strachotín k nádrži, kde jsme byly domluvené s Evou, že mi předá NaKolík. Vypadalo to dost špatně s počasím, dost foukalo, ale hlavně bylo totálně zataženo, jen začít pršet. No co už, jsme domluvené na 14hod, tak musím vyrazit. Cestu jsem udělala pár fotek a už jsem na místě, když mně přišla SMS, že má Eva půl hodinky zpoždění. Jdu na Rybářskou baštu doplnit energii. Výborná rybí polévka a nealko pivko. Vracím se k hrázi vodní nádrže, kde se za chvíli objeví Eva i se dvěma kamarádkami. Předala mi NaKolík, opět nějaká fotečka, pokecaly jsme a rozjely se na opačné strany. Ony směr Vranovice a já přes Šakvice opět kolem vody, dál Starovičky a Velké Pavlovice, kde jsme si s NaKolíkem vyjeli k rozhledně Slunečná. Poté vyrážíme domů do Bořetic. Bylo ještě trochu času, tak jsme zabočili přes lákavé vinné sklepy k naší dřevěné rozhledne nad Kraví horou. Pro dnešk asi stačilo, jede se domů (58km) ... nezmokli jsme !!!

Další den po práci jsme vyrazili na kratčí, ale taky zajímavý okruh.... projeli jsme spodní cestou mezi vinohrady do V.Pavlovic, dál na Rakvice (možnost koupání u Šutráku), Podivín a Velké Bílovice. Nějaké kopečky nesmí chybět a tak jsme se vydali směr Vrbice, se zastávku na Hradištku u kaple s krásným výhledem do širokého okolí. Sluníčko pomalu zapadalo a tak byly vidět nádherně nasvícené dorzávající vinice. Opravdu příjemný letní podvečet strávený v sedle kola. Poté ještě vystoupat kousek do Vrbice, kde jsme zrovna potkali krojovaný hodový průvod. V cyklistickém jsme se k nim moc nehodila, ale jejich kroje stály za podívání. A hurá z kopce dolů (36km)

Fotogalerie

03.09.2012 vložil/a: Jana15
karma článku: 3.93
Líbil se vám článek? Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé  [+]
Texty uveřejněné v sekci Blogy obsahují osobní názory autorů a nevyjadřují stanovisko redakce. Zveřejňování příspěvků v této sekci se řídí následujícími pravidly.

Štafeta 2012 - jižní Morava pokračování

Štafeta
úterý 28.8. jsme se vypravili s NaKolíkem jiným směrem. Kousek jsem popojela z práce autem s kolem uvnitř s úmyslem projet vzdálenější…
03.09.2012
Jana15
(3.93)
PR

Cascara aneb čaj z kávových třešní: Proč si ho dopřávat co nejčastěji?

 (kofishop.cz)
Myslíte si, že už jste ze světa kávy ochutnali všechno? Pak jste možná zapomněli na cascaru – pochoutku s dlouhou tradicí, která ale zatím stále stojí tak trochu ve stínu tradiční kávy. O co se vlastně jedná a proč byste měli cascaru pustit i do svého šálku?
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

256 cyklistů (16 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024