reklama
Země: Slovensko Slovensko

Slanské vrchy

Vidím, že jste tu přátelé cyklisté i ze Slovenska. Chtěl bych si projet část Slanských vrchů. Něco jsem si "teoreticky" naplánoval na bikemap.net. Ale byl bych rád za praktické zkušenosti. Jestli máte k tomuto místu co říci, budu rád za vaše postřehy.

[ Zpět ]
Datum: 28.03.2009
Autor: Biker-PZ
  • Re: Slanské vrchy

         

    Ahoj, sice nejsem ze Slovenska, ale část Slánskch vrchů jsme projížděli v létě v roce 2007. MUsím říci, že to je zajímavé pohoří. My jsme tam byli s půlročním děckem, ubytovaní v Herľanech (hned naproti gejzíru, takže jsme ho viděli hned 2x :-))) no a udělali jsme asi 3 výlety na kole s vozejkem (Dubník, Makovica, Slanec a jezero Izra).
    Kdžytak se podívej, pár fotek najdeš na http://www.epastorek.cz/vyprava.php?id_vyp=146 ale koukni až někam do půlky (nejprve jsme byli na Čergově).
    Kterou část chceš projet? My jsme to projeli hlavě kolem těch Herľan a pak na jih, tam se mi to líbilo asi nejvíc.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.03.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy*)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Slanské vrchy

           

      Ahoj. Podívám se. Mám výchozí bod na severu Slanských vrchů. Nebo přemýšlím, že dojedu vlakem přes Košice do obce Ruskov a vydám se po cyklotrase Alžbeta zpět na sever. Díky za radu

      [ Zpět ]
      Datum: 29.03.2009
      Autor: Biker-PZ
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Slanské vrchy

             

        Právě jsem si prohlédl vaše fotografické výtvory. Díky mám inspiraci na cesty

        [ Zpět ]
        Datum: 29.03.2009
        Autor: Biker-PZ
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Slanské vrchy

         

    To tu není nikdo z východního Slovenska? Nebo kde se scházíte?

    [ Zpět ]
    Datum: 12.04.2009
    Autor: Biker-PZ
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Slanské vrchy

           

      Jel jsem dvakrát pěknou cestu z Prešova přes Kokošovce a Zlatú Baňu, pod Dubníkom, zajel jsem až pod vrchol Šimonka 1092 m (na vrchol ze sedla je to kousek pěšky), dále buď přes Zamutov (pension Opál) do Vranova n.T. nebo kolem opálových baní na Červenicu s možností výjezdu na vrchol Makovica 981 m. Informace mi podal Ľubo Baran, SK-094 12 Banské 50 (myslím ale, že není cyklista).
      Jazero Izra rozhodně stojí za návštěvu. Ve Slanci nahoře (plus minus pod ruinami hradu) je možné občerstvení v cukrárni - dostanou se tu i teplá jídla!
      Podrobné cykloturistické mapy 1:100.000 č. 4 \"Šariš, Horný Zemplín\" a č. 5 \"Košice, Dolný Zemplín\" vydává VKÚ Harmanec, k dostání na Slovensku v knihkupectvích a v trafikách.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.04.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jan Bohuslav)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Slanské vrchy

             

        Díky moc. Skvělé informace.

        [ Zpět ]
        Datum: 04.05.2009
        Autor: Biker-PZ
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Slanské vrchy

           

      Skús kontaktovať chlapcov z Prešova: www.sck-saris.sk

      [ Zpět ]
      Datum: 29.04.2009
      Autor: IvaM
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Slanské vrchy

             

        Děkuji, už mám něco domluvené. Ľubo H. mi už domlouval při plánování na bikemap.net :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 04.05.2009
        Autor: Biker-PZ
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Pováží na kole – Trenčín

 (CK Cyklotur)
21.08.2024, 5 dní
7 980 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

333 cyklistů (14 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024