reklama
Země: Švýcarsko Švýcarsko

Švýcarsko - levné ubytování

Musím Vám dát jeden tip:
Už 11 let existuje ve Švýcarsku spolek "Schlaf im Stroh" - spaní ve slámě. Provozuje to 200 rodin jako exotiku spojenou s lácí.
Na jaře vyženou kravky do hor. Vycídí chlév. Zprovozní sprchu a WC na dvorku, přidají ledničku. Namísto kravek se v jednotlivých stáních pod jmenovkami dobytka ubytovávají turisté. Stálo nás to 11,5 EUR za noc na jednoho,bez snídaně, ráno s konvicí kávy a čaje.Nejdřív jsem si myslel, že je to nějaká ulítlá selka, co nás takhle ubytovala. Pak jsem tam našel informační brožurku, která mj. odkazuje na www.schlaf-im-stroh.com.
Nemusíte ani vláčet spacák. Stačil mi "huttenschlafsak", tedy vlastně vložka do spacáku. Deky byly k dispozici. Officiální cena dle brožury je 13.33 až 20 EUR se snídaní. Tak dobrou noc!

[ Zpět ]
Datum: 14.07.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (mirekbik)
  • Re: Švýcarsko - levné ubytování

raději si připlatím 5 švýcarských franků a pohodlně spinkám na bauernhofu v peřinách.

[ Zpět ]
    Autor: Neregistrovaný uživatel (paBlb)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

A já si radši zase potáhnu s seboiu ten stan a spacák a vyspím se taky líp. Možná v jiných zemích na východ od naší republiky bych podobné nocování uvítala z důvodu nahlídnutí do života lidí, ale tohle mi připadá takový moc "za každou cenu" sehnat turisty a prachy... Na východě tě lidi podobným způsobem většinou nechají přespat zadarmo, nebo (jako třeba na Ukrajině) za symbolický dolar. Zatím ...

[ Zpět ]
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy*)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Taky jsem párkrát navštívil kamarády na východě, nejdřív jsem pomáhal v hospodářství za vyspání a chleba, pak ale jako všude kolem lidi začali trpět epidemií peněz a chtěli za ubytování čím dál víc. Tak se skazili Rakušani, Chorvati, Slovinci, Bulhaři i Rumuni a tak to postupuje i přes naše spoluobčany. Není nad svobodu ve spacáku, kde si nemusíš dělat starosti, jak vydělat dost financí na vellké utrácení o dovolené. Já většinou za vandr po světě ušetřím víc, než doma spotřebuji na gruntě.

[ Zpět ]
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jiřin)
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny

Vandry s bejkem

Jan Vlasák
Druhé vydání – aktualizované a doplněné
Tato kniha vyšla poprvé před deseti roky, v roce 1995. V té době to byla obyčejná brožura, tištěná na dřevitém papíře, s několika nepříliš…
222 Kč

Z útulku až k moři

Lucie Kovaříková a Michal Jon
aneb Jak se Ernest učil plavat
DOTISK úspěšného titulu s novou podobou obálky Málokterý pes u nás je tak velkým cestovatelem jako Ernest. Vždyť jen na cestě popisované v…
199 Kč
Tip na letošní dovolenou

Švýcarská jezera na kole

(CK Bondo)
17.08.2018, 10 dní
13 970 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Dva bajkeři

22.11.2017
kolem 40 let hledají dvě bajkerky na pohodové vyjížďky nejen po okolí Brna. Jezdíme v klidném tempu hlavně mimo…

Hledám: Zimní Alpy

19.11.2017
V létě kolo, v zimě lyže...Pro povánoční výlet přes Silvestra hledáme partičku pro příjemné lyžování i zábavu.…

Hledám: kámoš

15.11.2017
Hledám kamaráda na společné výlety ve dvou. Jízda na pohodu.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

182 cyklistů (21 přihlášených)

Poslední cesta

S Pavlem, s mým úžasným manželem, cestovatelem tělem i duší jsme letos plánovali cestu do Persie, k Perskému…
pavelv | 15.11.2017

Vzpomínka na Krále LP 2013

V návaznosti na známý kultovní článek „Jak jsem jel Krále Šumavy" bych ráda zveřejnila svůj pohled na „věc",…
Martynka | 09.11.2017

Nejsou Chřiby jako Chřiby

Chřiby jsou krásné a pro kolo i zajímavé, proto mě docela mrzelo, že jsou pro mě docela z ruky.…
Lelek-nakole | 05.11.2017