reklama
Země: Česko Česko

Cestování vlakem

Chceme jet ve dvou s kolama vlakem do Volar na Šumavě.Budeme mít každý ještě batoh a jednu sportovní tašku. Dá se s tím vším v Čičenicíh přestoupit z rychlíku a stihnout nastoupit do osobáku za 3 minuty ? Není lepší jet až do Strakonic a tam v klidu za hodinu nastoupit do vlaku na Volary ? Vím bylo by to o něco dražší a časově náročnější, ale bylo by to bez nervů. Navíc ten osobní vlak má výhodu v tom , že má rozšířenou přepravu kol. Kdybych vystoupil v Čičenicích tak se nemusím do vlaku s kolem dostat.

[ Zpět ]
Datum: 19.06.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (Miloš)
  • Re: cestování vlakem

         

    no podle mych dlouholetych zkusenosti se to pri trose stesti stihnout da,ale vzhledem ke zpozdeni vlaku na ceskych drahach bych radsi volila druhou moznost.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.06.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (placka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: cestování vlakem

           

      Neplašte - v Číčenicích je to od rychlíku k motoráku kousek. To stihnou i kdyby měl rychlík nějakou tu minutu zpoždění. Stejně nejprve pustí přes zhlaví rychlík a pak teprve po nějaké chvíli až motorák lokálky.

      [ Zpět ]
      Datum: 20.06.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (M_K)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: cestování vlakem

             

        Ale ten osobní vlak ze Strakonic má výhodu v tom , že má rozšířenou přepravu kol. Kdybych vystoupil v Čičenicích tak se nemusím do vlaku s kolem dostat, tam se dají dát po dvou kola jen do prvního a posledního vagonu. A může to být kolama obsazeno.

        [ Zpět ]
        Datum: 20.06.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Miloš)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: cestování vlakem

               

          Nevím kterým vláčkem přesně jedeš, ale většina vlaků na prachatické trati cyklovlek veze taky. Ale i do samotné "Krabičky" lze dle zkušeností a při drobné spolupráci s personálem našťouchat klidně i šest kol.
          Dovětek - většina lokálek má tu výhodu, že přivěšení vlečňáku lze domluvit prakticky za jakýkoliv vlak. Stačí se včas ozvat na stanici či se domluvit přímo s fírou. Vlečňáky jsou odstaveny v některé z koncových stanic, takže nezoufejte, pokud u čísla svého vlaku nenajdete potřebný piktogram. Na "domácí" lokálce máme tohle zmáknuté již dobře - viz: http://spvd.cz/pnovanka , pravda ne všude mohou být železničáři tak operativní a ochotní. Bohužel je to vždy o lidech.

          [ Zpět ]
          Datum: 20.06.2007
          Autor: M-K
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: cestování vlakem

                 

            Jedná se o vlak Os 18008 odjezd z Čičenic 13.45 hod. Teď jsem zjistil, že toho času budu mít víc. Skoro hodinu. Jedná se mně teda o tom zda mám riskovat, že těch kol k přepravě nebude moc a nevezmou nás.

            [ Zpět ]
            Datum: 20.06.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Miloš)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: cestování vlakem

                   

              Zavolej si do Číčenic na stanici a zkus se domluvit. Není důvod, aby neformální rezervace na "hubu" by neměla fungovat a když tak také cyklovleků by mělo být dost. Případně volej na zákaznickou linku ČD: 840 112 113 - tam možná slečnu svým požadavkem zahltíš, ovšem řekla by ti číslo na stanici do Číčenic.

              [ Zpět ]
              Datum: 21.06.2007
              Autor: M-K
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: cestování vlakem

         

    Já bych volila druhou možnost než se zbytečně nervovat.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.06.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (lupen)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: cestování vlakem

         

    Já bych problém nahlásil nejprve průvodčímu - požádal ho o pomoc ( má většinou možnost zavolat příslušnému člověku). A při první fůře do motoráku se taky ozval strojvedoucímu. Není důvod a by nemohl odjet o minutku déle - na lokálce se nespěchá. Aneb- líná huba - holé neštěstí.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.06.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (M_K)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
12.07.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Teplické cyklostezky na pohodu

 (CK Frčíme)
20.08.2024, 5 dní
10 500 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Na kole z Prahy

02.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

196 cyklistů (3 přihlášení)

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024

Východní Balkán - 8. část - Rumunsko, Maďarsko - ZÁVĚR

Po probuzení v Transylvánii, nedaleko města Reghin, jsme si na snídani opět dojeli do první vesnice. Oproti…
Peggy | 15.12.2023

7. část - Do Rumunska!

Zastavili jsme hned v další vesnici Zachari Stojanovo, že si tam dáme kafe. Stálo 0,4 leva, takže se cena…
Peggy | 01.12.2023