Země: Česko Česko

Cyklotrasa na Černé hoře (Jánské Lázně)

Tak jsme si na Radiožurnálu vyslechli, že v souvislosti s novou lanovkou na Černou horu byla vybudována nová cyklotrasa vhodná i pro rodiče s dětmi. Zajásali jsme a v sobotu jsme se vypravili. Pravda i na rovinkách na Šumavě na Zuzku (4r) koukali jak na exota, že si jede na svém kole, tady koukali ještě trochu divnějc. Možná už tam někdy byli. Vyjeli jsme nahoru, poté, co jsme žádné cykloznačení nenašli, jsme asi dvě stě metrů jeli do kopečka po dost zřízené cestě, která pokračovala trochu rovinou a šup pěknej krpálek dolů pořádnou vrstou štěrkopísku. Zuzka to kus zvládla, ale pak se chudinka rozmázla. Tak jsme jí sebrali, byla to malá odřeninka, a dojeli k rozcestí, kde jsme si slibovali, že ta cesta začne. To už jsme za sebou měli asi kilometr. Cesta tam nějaká byla a záhy měla vést na asfaltku, tak jsme kvůli Zuzce zajásali podruhé. Chyba lávky, byla to silnice vedoucí přímo nahoru, nešla ani po vrstevnicích. Zuzka to chtěla zkusit, tak se rozmázla podruhé. Asi si dokážete představit, jak jsme byli naštvaní na ty, co prezentovali "pro rodiče s dětmi". Tak jsem Zuzku vzala a po té silnici jsme došlapaly zpátky nahoru k lanovce a manžel s Nikolkou na sedačce to sjeli. Naštěstí Zuzka nebyla zprotivená, dokonce pak ještě chtěla jet sama nahoru, když nás nějací cyklisté skoro na konci sil předjeli, posbírali jsme nějaké borůvky a došly k lanovce. A pán, co si nás pamatoval, jak jsme vystupovali, se divil, co, že tak brzo zpátky a co se nám stalo. Tak mu to říkám, a on na to, ať se vybodneme na cyklostezku a jedeme dolů po silnici. Nevím, jestli jsou děti horalů tak skalní, ale naše čtyřletá holčička by fakt nevydržela celou cestu brzdit.
Takže to jenom varování pro ty, co by se tam chtěli vydat. Rodiče s dětmi v podání tvůrce cyklostezky, znamená důchodce s dospělými dětmi, nebo nevím...

[ Zpět ]
Datum: 21.08.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (rozmaryna ([email protected]))
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny

Cyklomapa Plzeň a okolí

Nejpodrobnější cykloturistická mapa Plzně a okolí 1:25 000
Mapa zachycuje podrobnou aktuální síť cyklotras a cyklostezek, lesních a polních cest. Najdete v ní mnoho přírodních i historických…
79 Kč

Každý kopec stojí za … TO

Milan Silný
Volné pokračování knihy „Každý kopec má své ... NEJ“, oceněné 3. místem mezi cestopisy v mezinárodní soutěži TOURMAP 2010
Motto knihy: „Ti, kdož kopce vynechávají, polovičními cyklisty zdají se býti, neb zejména kopce pepřem a solí cyklistiky jsou.“ …
299 Kč
Seznamka

Hledám: Najdu cyklistku - Náchodsko

29.11.2016
Ahoj, hledám cyklistku pro výlety na kole ale i ženu pro život. Já muž 36 let/186 cm/68 kg, nekuřák, se zájmy -…

Hledám: Skupina na silniční kolo Teplice

28.11.2016
Hledám skupinu silničářů z Teplice a okolí s kterými bych mohl jezdit. Já začátečník amatér. NAJDU?

Hledám: Parťáka nebo parťačku

28.11.2016
Hledám parťáka nebo parťačku na silniční kolo Teplice a okolí. Už mě nebaví jezdit pořád sám. NAJDU?
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

154 cyklistů (21 přihlášených)

U mě dobrý aneb ideální místo pro cykloturistiku

Rád bych se s Vámi podělil o některá místa, cíle, krásy či tajemství tří oblastí. A to Holešovska,…
Marťas004 | 12.11.2016

Česká Sibiř, Táborsko a Třeboňsko aneb dovolená třech chlapů

Po týdenní červnové dovolené v Krnovském výběžku - Osoblažsku, Fogin vybral jako další místo pro…
ondrapisklak | 09.11.2016

Bradlo – mohyla M. R. Štefánika

Viděl jsem již hromadu různých památníků. Na Slovensku jsem navštívil při různých zájezdech památník na Dukle…
jarpal | 05.11.2016