reklama
Země: Belgie Belgie, Lucembursko Lucembursko, Nizozemsko Nizozemsko

Bivakování v Beneluxu

Jaké máte zkušenosti s bivakováním v zemích Beneluxu? Slyšel jsem, že např. v NL vás nekompromisně odkáží do kempu. Je to pravda?

[ Zpět ]
Datum: 27.12.2004
Autor: Neregistrovaný uživatel (Vena)
  • Re: Bivakování v Beneluxu

         

    Nevím jestli nekompromisně, ale ono tam prý ani není kam ten stan postavit. Jsou tam prý samý pole a kanály. Nebyla jsem tam, ale taky jsem uvažovala o cestě tímto směrem a tohle mne odradilo.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.12.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (lupen)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bivakování v Beneluxu

           

      No, jde o to, jak tam ta pole vypadají. Já třeba nocuju na polích a lukách celkem běžně (pokud není v blízkosti nějaký "spací" les), často třeba uprostřed polní cesty. Ovšem taky většinou nestavím stan (když neprší). V Beneluxu jsem byl jen kdysi dávno autobusem, ale spací místa jsem tam bohužel nijak moc nevyhlížel, ale něco by se možná našlo.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.12.2004
      Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bivakování v Beneluxu

         

    jo, taky nás tohle odradilo od cesty do Beneluxu. Prý je tam kempů tolik, že vás místní nenechají přespat na svém pozemku, tak jak je to běžné jinde na západě. Osobní zkušenosti nemám.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.01.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jana)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bivakování v Beneluxu

         

    Jezdím tam poměrně často, hlavně do NL. A bivakovala jsem tam již několikrát. Polí a luk mají sice hodně, ale v soukromém vlastnictví. Takže můžeš zkusit se majitelů poptat. Ještě jsem nezkoušela.
    Zpravidla jsem spala v remízku, lesíku a nebo v křoví (např. v Amsterdamu), ale problém je, že rostlinstva vyššího vzrůstu než jsou trávy je tam skutečně poskrovnu a řídké, půda je písčitá a proto je lépe mít samonosný stan. Vždycky jsem ale místo našla.
    S přítelem (Holanďanem) jsme loni vyjeli na cyklovýlet Delft - Paříž. Nakonec jsme dojeli jen k Bel/Fr hranicím (kvůli mým kolenům), ale s noclehem není zas takový problém, pokud se ukryješ, máš stan zelené barvy a preferuješ spíše brzké vstávání. Často jsme si dělali snídani až kousek dál cestou na nějakém odpočívadle. Možná je dobré se připravit, že na nocleh budeš čekat delší dobu, třeba ušlapeš 15-20km než se příhodný lesík objeví. Po kempu jsme nešáhli ani jednou, preferujeme volnost bez výrazného plánování trasy (od kempu do kempu).

    [ Zpět ]
    Datum: 05.01.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (evina)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bivakování v Beneluxu

         

    Z vlastní zkušnosti nebivakuj mimo kempy pokud brzo nevstavas! Dvakrat jsme tak učinili a spali déle (tak do 9) a dvakrat pokuta 50Eur!!

    [ Zpět ]
    Datum: 16.02.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (MArtas)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bivakování v Beneluxu

         

    Oficiálně nelze, exponovaný místa jsou kontrolovaná, soukromé pozemky obklopené kanály, takže mnoho nezbývá. Sám jsem spal bez problémů pouze u Scheveningenu severně od promenády, v Amsterdam Noord hned vedle přístavu Sixhaven a na fríských ostrovech.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.05.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Daniël Hagen ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bivakování v Beneluxu

           

      Zase taková hrůza to není, spali jsme volně jak v Belgii, tak v Holansku. Když se člověk schová a neprovokuje je to v pohodě. V Belgii kolem kanálů se nám osvědčily lesíky. Snad stavíme až za tmy a vyrážíme kolem 7 ráno. Když se chceme vyspat, zajedeme do kempu.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.05.2009
      Autor: Jane
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bivakování v Beneluxu

         

    To jste fakt tak chudý, že nemáte ani na kemp? To je pak lepší přemýšlet jak víc vydělat.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.05.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (neegmirekbik)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bivakování v Beneluxu

           

      Pro nektere je bivakovani zabava. Cim netradicnejsi tim zajimavejsi

      [ Zpět ]
      Datum: 29.05.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (pavelm.)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Bivakování v Beneluxu

             

        Chápu, že je pro nějkoho bivakování zábava (v podstatě i pro mne to zábava je).
        Těžko chápu, že se někdo vydává bivakovat do Beneluxu,Hholandska. Dobrá proti gustu žádnej dišputát.
        Ale brát to jako podmínku cesty? Nezdá se mi, že by to tady brali jako zábavu.

        [ Zpět ]
        Datum: 29.05.2009
        Autor: Neregistrovaný uživatel (neregmirekbik)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bivakování v Beneluxu

           

      Kemp=menší či větší sídliště,tzn.žádný klid,malé soukromí,nekončící hluk.....prostě samá negativa,zkrátka se tam vůbec necítím dobře a nemám je rád.Takové opuštěné liduprázdné místečko to je ten praví RÁJ - alespoň pro mně.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.05.2009
      Autor: rambousek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Bivakování v Beneluxu

             

        Tak nejezdíš, ale tohle hledat do Beneluxu, že?

        [ Zpět ]
        Datum: 30.05.2009
        Autor: Neregistrovaný uživatel (neregmirekbik)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Bivakování v Beneluxu

               

          proč ne, i v Beneluxu je to pohodička, když jede člověk podél kanálů vesnicema. je to tam paráda.

          [ Zpět ]
          Datum: 31.05.2009
          Autor: Jane
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Holandsko na kole: Rovinkami za větrnými mlýny

 (CK Bondo)
07.06.2024, 10 dní
17 840 Kč
cyklistický Letecky

Belgie na lodi a na kole

 (CK Frčíme)
12.07.2024, 10 dní
29 500 Kč
plavba na lodi Autobusem

Holandsko na lodi a na kole – střed

 (CK Extrem Tour)
25.07.2024, 10 dní
22 900 Kč
plavba na lodi Autobusem
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

357 cyklistů (5 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024