reklama
Země: Česko Česko

Vltavská cyklostezka

Dobrý den, za měsíc se chystám s přítelkyní jet úsek Vl. cyklostezky od v.nádrže Lipno, přes Č.Krumlov, Č.Budějovice, v.nádrž Orlík, Slapy až do Prahy.
Chci se touto cestou zeptat Vás, kteří jste aspoň část úseku projeli, na kvalitu cyklotras, značení, různé tipy, kudy jet / nejet, kde se pěkně ubytovat, vykoupat apod.
Za jakékoliv tipy budu moc vděčný :-) !

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 30.06.2019
Autor: funthomass
  • Re: Vltavská cyklostezka

         

    Vltavskou si postupně projíždím, protože mě zajímalo, kudy vlastně vede.
    Nejedu to v celku - dělám si z toho víkendovky.

    - od pramene až po Lipno pohoda. Přes Šumavu jsou trasy pro kola v pohodě. Jen bych se asi na lipně vykašlala na přívoz a jela přes Přední Výtoň do Lipna. Ale je to jedno. A bude to dost kopcoidní - holt Šumava :o)))

    - v poho je to i dál - kromě pár drobných úseků to znám až do Hluboké. Jen mi občas přijde, že se to zbytečně tahá přes kopce. Ale zase asfalt na těžko lepší než kodrcání po lesích. Z počátku to ještě budou kopce, ale pak se to mírně srovná a úsek Budějice - Hluboká je naprostá pohoda podél řeky. Lze po obou březích.

    - úsek Hluboká - Týn jsem nejela, ale co jsem slyšela, měl by být OK.

    -úsek Týn nad Vltavou - Záhoří jsem jela teď v sobotu. Akorát já jela opačně ze záhoří. Na terén je jednoznačně nejhorší úsek přes les po červené mezi Všetečí a Albrechticemi. Na několika místech je čerstvě nasypaná vrstva kamenní. Tam počítej, že určitě potlačíte. Úvodní krpál je docela hustej. Ale zase to není nijak dramaticky dlouhý úsek. Objet po silnici nedoporučuji - hodně se houpe, samá zatáčka, bez krajnic a nepříjemný provoz.

    - Písecké hory, jsou holt Písecké hory. Vypadají jako jednolitý hřeben, ale pěkně se pohoupete nahoru dolu. Ovšem cesty v pohodě.

    - úsek Záhoří - Štěchovice jsem zatím studovala jen v mapě. Teda pár silniček kolem Orlíku mám projetých. Až to pojedu, chci eliminovat hlavně úseky po hlavních silnicích, protože na těch silnicích, kteří vedou na mosty přes přehrady bývá docela provoz. Jinak bych to až tak dramaticky neviděla, jde to hodně po asfaltu.
    Dost mi ještě vadí přívoz na Živohošti, ale bez něj to asi nepůjdu.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 30.06.2019
    Autor: radka
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vltavská cyklostezka

         

    - úsek Štěchovice - Zbraslav - tak tady mi přijde jako slušná prasárna vést to po té hlavní. Úzká silnice, bez krajnic, provoz značný - je to jediná spojnice. Tady velmi nerada jezdím autem, s kolem bych sem nevlezla ani v noci. Pro ty, co nevědí, musí být docela šok, když se tu ocitnou.
    Osobně bych to jela tudy https://mapy.cz/s/3uBWV
    Žlutou do Masečína neznám, ale není to tak dlouhý úsek a prudší bych to čekala jen v začátku. Je to ale mezi chatami a dnešní chataři vsude musí projet autem. Dá se sjet i do Štěchovic a pak vyjet po silnici, ale je to zbytečně dolu a nahoru.
    Zbytek cesty znám a je to velmi příjemná cesty. V lese počítej s lesními cestami, ale nic, co by se nedalo zvládnout s bágly. Ve Zbraslavi se pak zase napojíš na Vltavskou.

    Je tu ještě jedna varianta - přejet do Petrova https://mapy.cz/s/3uBYe
    tam sednout na vlak s dojet do Skochovic. Odtud se zase dá jet na kole až do Prahy a je to pohodová cesta.

    Z Prahy mám pak projeto až do Kralup - tam je jediná krizovka z Řeže do Kralup, ale ty chceš v Praze končit.
    Pokud by tě to zajímalo i dál, tak se ozvi.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 30.06.2019
    Autor: radka
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vltavská cyklostezka

           

      Chybka - mám projeto až do Mělníka na soutok :o)))

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 01.07.2019
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vltavská cyklostezka

             

        Toto jsou přesně ty informace, který jsem chtěl. Mnohokrát díky, radko! :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 01.07.2019
        Autor: funthomass
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Vltavská cyklostezka

               

          Mimochodem, když teď přemýšlím nad víkendem a nad tím, co mám projeto, tak terénně jednoznačně nejhorší mi zatím vychází ten úsek mezi Všetečí a Albrechticemi.
          Navíc pro mě byl ten les trošku začarovaný, protože jsem tam chytla 2 defekty - měnila jsem zadní duši a kamínek mi hupnul do přehazky. Na to než jsme přišli, tak to byla docela fuška.

          Terénně ho hodnotím sice nejhůře, ale dá se to projet. Ta silnice přes Naznašov je pro cyklistu rozhodně horší. V žádném případě ti neposkytne lepší komfort - jsou tam horší nástrahy a je to mnohem delší cesta. Na červené značce jsou ty úseky vysypané čerstvými šutry snad jen tři a zabrat vám opravdu dá jen ten první výstup - tipuji tak 150 - 200m. Dál to ze směru od Všeteče projedete i s brašnami, protože to už budete mít v podstatě z kopce. Já to jela na polotěžko.

          Užijte si to a já zase uvítám, když pak napíšeš něco o tom úseku kolem Slap - tam zatím odhaduji jen podle map.

          Jo a jestli se vyhnete té Zbraslavské silnici horem, tak se nezapomeňte v Jílovišti zastavit v cukrárně Stáňa https://mapy.cz/s/3uDbG
          Výborné zákusky i běžné pečivo. A pokud byste měli hlad na jídlo, pak doporučuji kousíček si zajet do Motorestu https://mapy.cz/s/3uDbT na konci Jíloviště.
          Je to zajížďka asi 300 metrů z trasy - pravda, trošku do kopečka, ale s plnými žaludky pojedete dolů :o)))
          Od motorestu se dá na Zbraslav jet i po té červené turistické - tam je sice občas vyhlídka na Vltavu, když teda jedete tu Vltavskou, ale zase je to menší komfort. Je to prostě lesní pěšina přes kořeny. Bikeři se na ní vyblbnou :o)))

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 01.07.2019
          Autor: radka
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Vltavská cyklostezka

                 

            Cenné informace, už jsem si dala diskusi do oblíbených :-). Třeba někdy...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 09.07.2019
            Autor: aila
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vltavská cyklostezka

         

    Před asi 3 lety jsem jel ze Sušice k pramenu Vltavy a pak "Vltavskou" do ČB a dále zpět. Z Lipna do Loučovic po levém břehu, pak krásná cyklo opět vlevo do Vyššího Brodu. Z V. Brodu jsme jeli do Krumlova po silnici podle Vltavy. Od Herbertova se silnice odhlavňuje, takže ani provoz nebyl velký. Nyní je, myslím, v Rožumberku oprava mostu, takže provoz bude ještě menší. Z Krumlova jsme nastoupali něco do kopce po silnicích na Dívčí Kámen. Odtud červenou turistickou cestou až do Boršova. Jeli jsme na těžko, občas to byla trochu dřina, ale dá se to. Z Boršova do ČB po silnici. Dále na Hlubokou lze vp. i vl. po cyklo (my jeli vp, zdálo se nám to lepší). Z Hluboké pěkná cyklo až do Týna n. Vltavou. Dál to neznám, přejížděli jsme na Otavu po krásných cestách až do Sušice, kde jsme zakončili "kolečko".

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 09.07.2019
    Autor: Majan
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vltavská cyklostezka

           

      Ono jet v podstatě podle jakékoli řeky není žádná rovinka. Teda pokud nejedeš podél Dunaje.
      Pořád se to houpe nahoru od vody a zpět dolů k vodě. Jen místy jedeš "po rovince" podél vody.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 09.07.2019
      Autor: radka
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vltavská cyklostezka

             

        No, ještě Labe od Jaroměře je placka. Převýšení jen na mosty:-). A paradoxně i Otava je také celkem rovina (tedy pokud jedeš začátek po silnici).
        Lužnice má hromadu kopečků, Ohře jakbysmet, o Sázavě ani nemluvě:-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 10.07.2019
        Autor: Majan
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Bikepackingová výzva Rakouskem až domů

 (CK Kudrna)
04.07.2024, 6 dní
7 800 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
12.07.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Parťáka se silami jako já..alespoň bude sranda

Hledám: Parťáka se silami jako já..alespoň bude sranda
včera
Jezdila jsem často a velmi..nejprve jednodeňáky a pak vikendy. Pokud počasí nabídne, ráda bych přijala cyklokolegu…

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

156 cyklistů (3 přihlášení)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 3. část

3. část - Krát dvě to mělo bejt Čtvrtý den od startu jsme vjeli do velkoměsta, do Almaty. Zde měly děti…
Peggy | 02.05.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 2. část

2. část - Welcome to Kazachstán!   „Tahle země není pro starý!" všimnul si Luděk, když jsme seděli v bufetu…
Peggy | 28.04.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024