reklama
Země: Česko Česko

České Středohoří

Ahoj,
řeším cestovatelské dilema. Třeba se mi s pomocí místního fóra trochu vyjasní. Plánujeme (už delší čas) s partnerkou důkladněji procestovat České Středohoří. Začít bychom chtěli letos o Velikonocích (čtyři dny). Lákají nás hlavně kopce a příroda spíš než města a vesnice (ale nevyhýbáme se městským památkám). Nejsem si jistý, jestli je úplně dobrý nápad pojmout vícedenní akci jako cyklo natěžko, když stejne na většinu vrcholů půjdeme pěšky, nebo budeme tlačit. Je pravda, že se zase rozšíří akční rádius. Vím, že stejně nestihneme všechno. Je reálná představa nechávat kola s nákladem pod kopcem někde v roští zamčená, přikrytá celtou, případně u dobrých lidí na zahradě? Nebo se v tomto případě na kola "vyprdnot" a pojmout akci jako pěší čundr? Opravdu tyto končiny vůbec neznám, nedovedu posoudit místní podmínky. Například v oblasti Rané, Oblíku. Můžeme ale začít kdekoliv. Láká mě třeba Bořeň v západní části. Prosím o nějaké názory, rady, nápady (i kritiku :) ) Díky předem.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 10.04.2019
Autor: vlli2
  • Re: České Středohoří

         

    No, je fakt, že ve Středohoří se na kopce s kolem téměř nedostaneš, zvlášť "natěžko". Kopce jsou většinou sopečný kužely, takže když si troufneš kolo nechat dole, rychleji se mezi nimi přesuneš. Ale naložený, zaplachtovaný - nevim, nevim. Já taky nechávám kolo občas skrytý v houští, nebo zamknutý u rozcestníku, ale jenom "holý". Zase pěšky jsou dost dlouhý a nezáživný ty přesuny, navíc hodně po silničkách. Těžko radit.
    V tom centrálním jsou super Bořeň, Milešovka i Raná (zvlášť v letovým počasí), přidal bych i Házmburk a pro senzibily Hradišťany :-).

    Verneřický mám blíž, na kole jsou dostupný jen Varhany, Strážný vrch u Merboltic, Bukovka a na horáku Varhošť. Zajímavý jsou Sedlo, Kalich, Levín, Zubrnice se skanzenem a železničním muzeem a Bobří soutěska u Verneřic.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.04.2019
    Autor: PepikW
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: České Středohoří

         

    Já ve Středohoří vyrostl a na kole si to neumím představit. Jsem zvědavý, co navrhnou ostatní. Dost se od sebe liší Středohoří západ a východ. Východ bych šel rozhodně pěšky, na západě přesun na kole zvýší rádius. A třeba pod Sutomským holákem, na Hradišťanech nebo na Pařezu (hrad Kostomlaty) kolo půjde zaparkovat a u něj i spát... na Ostrý, Oltářík, nebo Boreč ho ale nevytáhneš.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.04.2019
    Autor: tovo
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: České Středohoří

         

    Já bych to nekombinoval.
    Pokud kopce, tak autem, pokud na kole, tak se kochat těmi úžasnými panoramaty a do kopců se necpat.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.04.2019
    Autor: petrp
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: České Středohoří

           

      Postupně k tomu docházím taky.... Pojmout to jako autočundr. Ještě počkám, jak se "vyvrbí" počasí. Tvoje album z tamních končin (2017) jsem si prohlížel- parádní. My se tentokrát budeme víc drápat na ty vrcholky.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 10.04.2019
      Autor: vlli2
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: České Středohoří

         

    Mám úplně stejný názor, Středohoří projíždět na kole je škoda. Nejhezčí na něm jsou výhley z vrcholků kopců. Na víkend se vše neprojde, za 4 dny už by mohlo. Konkrétní trasu neporadím, jen ukázku, tak to vypadá, když se chodí pěšky:

    http://www.epastorek.cz/cestovani-s-detmi...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.04.2019
    Autor: Peggy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: České Středohoří

           

      Do Středohoří máme namířeno na Velikonoce. Samozřejmě natěžko a pěšky, na kole to není ono. Na této oblasti se mi líbí právě ta spousta vrcholů a výhledů. Trasa je v hrubém plánu tahle, za čtyři dny se dá v pohodě projít.

      https://mapy.cz/s/3qHtl

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 10.04.2019
      Autor: mildakh
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: České Středohoří

             

        Tak se třeba potkáme.... vyhrává varianta bez kola. Na mapu se podívám. Díky!

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 10.04.2019
        Autor: vlli2
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: České Středohoří

             

        Rozhodně bych to, když už jdete kolem, doplnil o výhled u kostela/hospody v Dubičkách, to je mezi všemi těmi pohledy něco jako Pražský hrad z Novotného lávky či Doerelovu vyhlídku.
        http://www.libochovany.cz/en/vismo/dokumenty2...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 10.04.2019
        Autor: petrp
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: České Středohoří

               

          Dík za tip. Já si trasu nahrubo natrasoval po TZ, budeme ji samozřejmě upravovat na místě podle situace. Ale tuhle odbočku už jsem si přidal.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 10.04.2019
          Autor: mildakh
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: České Středohoří

                 

            Dobrý podvečer,

            minulý víkend jsem jel autem do Velemína, tam vyndal kolo a jel po turistické cestě (nechtěl jsem po silnici a cyklostezkách) přes Dobkovičky, Kubačku, Dubičky až na Větruši v Ústí a zpět. Neumím si představit, že po těch pěšinách bych to tahal naložené. Po asfaltu by to ale šlo. Jak výše píše "petrp" - výhledy jsou tam úžasné. Stavoval jsem se asi na šesti. U Dubického kostelíku při hezkém počasí bylo ales snad 60 lidí, na Doerellově vyhlídce jen 4.
            https://dasab.rajce.idnes.cz/2018_04_29_Dubicky...

            O kousíček dál je rozhledna Radejčín a tam jsem byl dokonce i sám - volně přístupná. Doporučuji - http://rozhledny.webzdarma.cz/radejcin.htm

            Boreč - místní mu říkají Borečák je nejzajímavější v zimě, když je fakt mráz a sníh a ve výdeších jsou rostlinky, zelený mech, hmyz, nebo naopak v létě v parnu, kdy vyfukuje chlad. Já osobně miluji pohled z Lovoše, Milešovky, Varhoště a z Kalvárie - srdeční záležitost.

            Z měst doporučuji jednoznačně Litoměřice - Dómský pahorek s biskupstvím a prostory, kde se točili Páni kluci (lístečky), Cirkus Hubmerto, Mág, Kluci v Zoo, světnička K.H. Máchy, Hrad a výstava Českého vinařství, výhled z věže katedrály, přístupné parkány, vynikající Kavárna s párou (ze starého prvorepublikového vlakového nádraží), zajímavě revitalizovaný park Jiráskovy sady, parádní rozhledna s restaurací na Mostné hoře, vrch Kočka, galerie, opravené domy, slušná cyklostezka podél Labe, kde jsou i převozníci, kempy, slušné ubytování.

            Tak ať Vám vyjde počasí a užijte si krásu Českého středohoří.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 11.04.2019
            Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: České Středohoří

             

        určitě se zastavte v Černodolském mlýně v Opárenském údolí, úžasná hospoda a dá se tam i přespat. Na Lovoš se na kole vyjet dá, ale na ostatní kopce ne to je kolo na obtíž. tak si to užijte

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 12.04.2019
        Autor: HMS
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: České Středohoří

               

          Dík za tip, to máme na trase. Ale spát tam nebudeme, ubytování si neseme na zádech

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 12.04.2019
          Autor: mildakh
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: České Středohoří

         

    Kola bych tam i když zamčené určitě nikde nenechával.
    já tam mám na Rané pod kopcem už pár let karavan na trvalé stání--letadýlka--na kole--koloběžce mě to tam ale moc nebaví, kamkoli jedu, vždy celou cestu vidím, jak je to pořád daleko.

    docela hezká je ale turistická značená trasa z Rané přez Louny na Hazmburk.


    v neděli jsme tam občas jezdili na pravidelné dopolední trhy do Ředhoště

    ty výhledy z těch kopcu jsou ale opravdu hezký.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.04.2019
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: České Středohoří

         

    Tak jak bylo ve Středohoří? My jsme si to parádně užili, pár fotek zde..

    https://mildaz.rajce.idnes.cz/155-Velikonoce_v...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 28.04.2019
    Autor: mildakh
    Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: České Středohoří

           

      Tahle fotka je super
      https://mildaz.rajce.idnes.cz/155-Velikonoce_v...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 28.04.2019
      Autor: radka
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: České Středohoří

           

      Akce se velmi vydařila, fotky nemám zatím roztříděné. Jeli jsme autem, spali v něm. Začali jsme na Bořeni, auto v Bílině u kyselky. Pak jsme přejeli do vesnice Milá. Tam kopec Milá a Písečný vrch s křemencovým lomem a neolitickým nalezištěm. Pod Písečným Vrchem jsme nocovali. Druhý den nás čekala Raná, Oblík, Srdov a Brník.... Užasné. Člověk ujde pár kilometrů a je na Malé Fatře :). Druhou noc jsme spali u koupaliště v Mrsklesích. Třetí výlet byl z Lovosic na Lovoš a pak přes Oparno, Oparenské údolí do Žernosek a na Portu Bohemicu. Vlakem zpátky do Lovosic. Večer jsme přejeli na druhý břeh Labe k Žernoseckému jezeru do kempu. Poslední, pondělní výlet na Radobýl, hrad Kamýk a přes Plešivec do vesnice Sebuzín. Protože žádný přímý vlak do Žalhostic nejel, chytli jsme si stopa. Mile mě překvapilo, že jsme ani dlouho nestopovali, cca 20 minut. Taky beru stopaře, když to jen trochu jde, tak věřím, že mi to vesmír vrátil :). Byl to ktásný výlet. Časem snad fotky na rajče pověsím

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 28.04.2019
      Autor: vlli2
      Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: České Středohoří

             

        .

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 28.04.2019
        Autor: vlli2
        Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: České Středohoří

             

        .

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 28.04.2019
        Autor: vlli2
        Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: České Středohoří

               

          Pěkné, minulý čtvrtek jsme taky zamířili na Kamýk. Nad ním na Plešivci rostou úžasný lípy:

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 28.04.2019
          Autor: PepikW
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: České Středohoří

                 

            Jojo, lípy jsme obdivovali taky

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 28.04.2019
            Autor: vlli2
            Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Bikepackingová výzva Rakouskem až domů

 (CK Kudrna)
04.07.2024, 6 dní
7 800 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
12.07.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

230 cyklistů (4 přihlášení)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 3. část

3. část - Krát dvě to mělo bejt Čtvrtý den od startu jsme vjeli do velkoměsta, do Almaty. Zde měly děti…
Peggy | 02.05.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 2. část

2. část - Welcome to Kazachstán!   „Tahle země není pro starý!" všimnul si Luděk, když jsme seděli v bufetu…
Peggy | 28.04.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024