reklama
Země: Česko Česko

Běhání psa u kola

Zdravím, hodně jezdím na kole i se svým parťákem, který mi běží po boku. Kvůli bezpečnosti ho mám mezi lidmi na vodítku, jinak navolno. Uvažuji o zakoupení SMART vodítka, které měří uběhnutou vzdálenost i sbírá informace ohledně psí kondice. Jedno takové jsem našel na https://www.psikoutek.cz/#voditka , tak by mě zajímalo, zda s tím někdo nemáte zkušenost? Myslíte že je to hovadina?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 22.02.2019
Autor: Jirka40
  • Re: Běhání psa u kola

         

    Nazdar Dášo ! Tak od září už tě stihli definitivně přešít ? A jak bylo v Madridu ? Pozdravuj manžela ;-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 22.02.2019
    Autor: ronda
    Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
  • Re: Běhání psa u kola

         

    SMART vodítko, které sbírá psí hovínka? No to je velmi užitečná věc, to není hovadina.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 22.02.2019
    Hodnocení: +9 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Běhání psa u kola

         

    § 58

    (4) Cyklista nesmí jet bez držení řídítek, držet se jiného vozidla, vést za jízdy druhé jízdní kolo, ruční vozík, psa nebo jiné zvíře a vozit předměty, které by znesnadňovaly řízení jízdního kola nebo ohrožovaly jiné účastníky provozu na pozemních komunikacích. Při jízdě musí mít cyklista nohy na šlapadlech.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 22.02.2019
    Autor: Jrr
    Hodnocení: +13 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Běhání psa u kola

           

      Ve čtvrtek jsem jednoho takového se psem potkal. Jel prostředkem široké lesní asfaltové cesty se psem na volno. Pes vedle něj skákal chvíli vlevo, chvíli vpravu. Problém ho vůbec předjet, abych nenajel do psa.
      A ještě lepší je vést přitom psa na vodítku. Musí to být dobrý pád, až pes vystartuje třeba za zajícem, kterého uvidí.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 23.02.2019
      Hodnocení: +9 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Běhání psa u kola

             

        Jojo, původně jsem chtěl napsat, že vodítko (zvlášť dlouhé na cyklostezkách) je zlo, protože ho člověk může zpozorovat příliš pozdě... ovšem pes na volno bývá zlo ještě větší... tedy netvrdím, že to nemůže fungovat, když pes perfektně poslouchá, ale kolik takových je?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 23.02.2019
        Autor: Jrr
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Běhání psa u kola

         

    Zlatá koloběžka. Ty běžíš, pes běží...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 23.02.2019
    Autor: Arnošt905
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Běhání psa u kola

         

    Bingo! A pro sebe si přikup Fitbit, ať se můžete porovnávat, příp. hecovat. :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 23.02.2019
    Autor: abernathy
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Běhání psa u kola

         

    Problém pes kontra velocipedista byl vyřešen dávno vynálezem revolveru typ "velodog".

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 23.02.2019
    Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Běhání psa u kola

         

    Nejmilovanější pes mého otce byl pes, kterého našel na ulici totálně zbídačeného. Měl v krku zpříčenou, a v té době již hodně zahnisanou, kost.
    Psa vyléčil a oba se hrozně milovali. Jeden bez druhého nedal ani ránu.
    Až do chvíle, kdy jednou vzal otec kolo a psa na vodítku. Kolo s tátou jelo jednou stranou kandelábru, pes běžel po druhé straně kandelábru.
    Táta ho obrečel, fakt ho měl moc rád.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 23.02.2019
    Autor: Lanna
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Běhání psa u kola

         

    Ve vedlejší vesnici jel pán na kole a jeho pes běžel s ním.Dopadlo to špatně. 14 dnů v nemocnici a potom pohřeb.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 24.02.2019
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Běhání psa u kola

           

      A mít tohle vodítko, bylo by to všechno SMART...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 24.02.2019
      Autor: ronda
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: Běhání psa u kola

             

        To jako vodítko s tahovou pojistkou?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 27.02.2019
        Autor: Aviatik
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Běhání psa u kola

         

    Je to naprostá hovadina. Navíc debilní navivovací vodítko se nehodí pro běh se psem při kole. Na kole snad máme každý cyklocomputer, tak vidíš kolik jsi ujel a kolik při kole pes naběhal.
    Kondici psa poznáš pohledem a není mu potřeba měřit tep a ještě na to čučet do mobilu namísto užívání si přírody.
    Za ty prachy je lepší koupit krmivo pro psa.
    Jezdím se psama při kole 20 let, najěžděných desetitisíce km. Jezdím s nimi do honitby po silnicích mimo města a teď už jen po cyklostezkách a kvůli bezpečnosti jej mám vždy na vodítku a vždy vedu po pravé straně. Pes mně nepředbíhá kolo a běhá klidně vedle mě. Che to jej mít ale perfektně zvládnutého. Mám psy lovecky upotřebitelné a za tu dobu co jezdím jsem už potkal mnoho blbců, co nemají ani páru o tom, co běh při kole obnáší.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.02.2019
    Autor: TomasB
    Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Běhání psa u kola

         

    Copak venčení psa na kole, ale zaznamenali jste už nejnovější trend venčit psa autem?
    To se pěkně vezete autem po asfaltové polní nebo lesní cestě a pes před vámi běží sám bez vodítka a náhubku.
    Poslední dobou občas někoho takového potkám.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.02.2019
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Běhání psa u kola

           

      Tady takhle "venčí" pražáci už několik let, přímo ve vsi. Klidně i víc, jak čtyřicetikilovou bestii. Proti mně projede auto a za ním se řítí obrovskej pes, nic příjemnýho, než by se páníček milostivě vyhrabal z auťáku, mohla by taková bestie někoho pěkně zřídit.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.02.2019
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Běhání psa u kola

             

        Pevně doufám, že tahle šílenost k nám hned tak nedojde.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 25.02.2019
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Běhání psa u kola

             

        Jo, takhle venčil manžel před pár lety svoji půlmetrákovou "bestii". Zvonku to asi fakt vypadá blbě, ale vyrobil si tenkrát těžkou trombźu na noze následovanou oboustrannou plicní embolií a když ho pustili z JIPky, tak s přísným zákazem jakéhokoli rychlejšího pohybu, aby se mu to znova neutrhlo...
        Ale jinak je ta bestie nejhodnější pejsek pod sluncem (bernský salašnický - kdo se s touto rasou někdy potkal, tak ví, o čem mluvím). Ale pohybu potřebuje poměrně dost a jiné řešení nebylo.
        Někdy se věci mají jinak, než jak vypadají na první pohled.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 25.02.2019
        Autor: Ifča
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
        • Re: Běhání psa u kola

               

          Chápu, no, ale já to při té psí rychlosti okolo 40km/h nepoznám, že je nejhodnější pod sluncem.
          Je to podobné, jako když jedu autem nebo na kole.
          A v protisměru jede přímo proti mně tydýt, který čumí do mobilu a směr koriguje krátce před tím, než se rozhodnu raději vjet do škarpy, aby nedošlo k čelnímu nárazu.
          On má pocit, že má vše pod kontrolou, já jsem zbytečně ve stresu.
          Kdyby ten pes v plné rychlosti lehce změnil směr a šel mi po krku, nemám moc šancí s tím něco udělat. Samozřejmě je to velmi nepravděpodobné, ale instinktům neporučíš, myslím tím moje instinkty, tu malou chvilku cítím bezprostřední ohrožení.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 26.02.2019
          Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Běhání psa u kola

                 

            On pes ani nemusí ujít po krku nebo po noze, stačí aby drcnul do předního kola a člověk se rozmlátí víc než kdyby se pes jednou zakousl.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 26.02.2019
            Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Běhání psa u kola

                 

            Psí rychlost 40 km/hod?!?
            Probůh, co to bylo za rasu?!?

            S naší partou v našich cyklistických začátcích běhal pes jednoho z kamarádů - byl to typ voříšek alá bígl.
            Lenoch to nebyl, ale o takové rychlosti se mu mohlo jen zdát.
            Pokud jsme jeli do kopce (rychlost do 10 km/hod) tak byl králem smečky a vesele kolem nás kroužil.
            Stíhal ještě rychlost 15 - 20 km/hod, ale to už na něm bylo vidět, že ho to nebaví.
            Pokud jsme jeli rychleji, stával se z něj totálně naštvaný pes a byl přesunut do batohu.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 26.02.2019
            Autor: radka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
            • Re: Běhání psa u kola

                   

              Asi greyhound nebo jinej létající chrt.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 26.02.2019
              Autor: abernathy
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
            • Re: Běhání psa u kola

                   

              z trochu přerostlýho krysaříka jsem zkušebně vymáčknul maximálku 33kmh, na pohodu mu vyhovovalo ale tak těch 20kmh , ted moc nestíhá, tak se spíš jen vozí, ale pořád ho to baví, stačí, abych sáhnul po oblečení na koloběžku a už je nastartovanej.

              https://pepin65.rajce.idnes.cz/Kolobrnda#IMG...

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 26.02.2019
              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
              • Re: Běhání psa u kola

                     

                Moc moc hezké, jak ty fotky skládáš v panoramata :-D

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 26.02.2019
                Autor: Arnošt905
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Běhání psa u kola

                   

              Myslím, že jedna věc je dlouhodobá průměrka a úplně jiná rychlost, kterou ten pes vyvine během chvíle, když se rozhodne cyklistu ulovit. Netvrdím, že přímo 40, ale když to není vyloženě kapesní plemeno a nečekáš to, tak mu na rovině zpravidla neujedeš...

              Mimochodem jsou moc hezké rady, že před tím psem nemáš ujíždět... ovšem, když už se za tebou ten pes se štěkotem řítí, nepřišlo mi, že by naopak zpomalení cokoliv řešilo... :-/

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 26.02.2019
              Autor: Jrr
              Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Běhání psa u kola

                     

                To jsou ale chvilkové momenty. To umí vyvinout rychlejší tempo každý. Uměl to i ten náš Šmudla (tak se jmenoval) - nejrychleji jsem ho viděla vystartovat, když jsme v lese potkali jelena a on se vydal za ním.

                Ve svém příspěvku jinak mluvím o celodenních výletech 30 - 40 (a více) km. Navíc s dětmi, takže tam jsme se dostávali na průměrku max kolem 25km/hod.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 27.02.2019
                Autor: radka
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Běhání psa u kola

                       

                  čím jste toho psa krmili, že dával na dlouhé trati takové průměrky? Normální psí klus je 10-12 km/h. Ten pes vydrží dlouhodobě. Rychlosti přes třicet dává jen když je nevyběhaný a baví ho to tak 3 km max 5 km pak přejde do svého psího klusu.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 27.02.2019
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Běhání psa u kola

                         

                    Jakou rychlostí tahají saně po ledu při dlouhých závodech?

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 27.02.2019
                    Autor: Brahma
                    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Běhání psa u kola

                           

                      10-12 km /h v průměru, deset hodin denně 120 km na den.
                      Tím ledem myslíš sníh?

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 27.02.2019
                      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Běhání psa u kola

                             

                        Jojo, po sněhu pod kterým je často led.
                        10 hodin a 120 km, to je pořádná dálka a slušná rychlost.

                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: 28.02.2019
                        Autor: Brahma
                        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                        • Re: Běhání psa u kola

                               

                          ale třeba Iditarod vychází na ještě větší vzdálenosti na den. 1800 km za 8 dní, 13 hodin, 4 minuty a 19 sekund. Celkem zajímavě o ježdění se psy píše Jana Henychová http://www.huskies.cz/

                          [ Reagovat ] [ Zpět ]
                          Datum: 28.02.2019
                          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                        • Re: Běhání psa u kola

                               

                          ještě jsem ti našel české závody http://www.pecpodsnezkou.cz/novinky/rozhovor...
                          150 km na tři dny, takže denní dávka 50 km a rychlost saní 25 km v hodině, to už je ale něco jiného než jeden pes na výletě vedle kola. To je o spolupráci mushera a psů ve smečce.
                          Zajímavé jsou i sprinty ESP nebo rychlosti chrtů na dostizích ty sou zase někde jinde.

                          [ Reagovat ] [ Zpět ]
                          Datum: 28.02.2019
                          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                          • Re: Běhání psa u kola

                                 

                            Díky, bylo to zajímavé.

                            [ Reagovat ] [ Zpět ]
                            Datum: 28.02.2019
                            Autor: Brahma
                            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                          • Re: Běhání psa u kola

                                 

                            Doporučím knížku Bílá odysea (Nicolas Vanier). Popisuje pokus o překonání rychlostního rekordu přejezdu napříč Severní Amerikou se psím spřežením. Neuvěřitelné výkony, co jsou psi schopni zvládnout.

                            [ Reagovat ] [ Zpět ]
                            Datum: 02.03.2019
                            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                            • Re: Běhání psa u kola

                                   

                              včera sem potkal na hrázi Odry pána co venčil tři ESP, popovídal jsem si s ním a dozvěděl se. Závody ESP jsou na 8 km a jejich průmerná rychlost se pohybuje okolo 33 km/h. Na těch dlouhých závodech jako je třeba ten Iditarod, ti psi co sou vyčerpaní se mohou v rámci odpočinku aby se neuštvali i chvíli vézt na saních. I tak mi ten rekord vítěze vychází na 220 km na den. To jsou výkony opravdu hodné obdivu.

                              [ Reagovat ] [ Zpět ]
                              Datum: 02.03.2019
                              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Běhání psa u kola

                         

                    Chjo... Musíš si přečíst i můj předcházející příspěvek o něco výše.

                    Tam píšu:
                    "Pokud jsme jeli do kopce (rychlost do 10 km/hod) tak byl (ten pes) králem smečky a vesele kolem nás kroužil.
                    Stíhal ještě rychlost 15 - 20 km/hod, ale to už na něm bylo vidět, že ho to nebaví.
                    Pokud jsme jeli rychleji, stával se z něj totálně naštvaný pes a byl přesunut do batohu."

                    Takže ty kilometry jsme najeli jen my, pes to rozhodně celé neuběhnul.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 27.02.2019
                    Autor: radka
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Běhání psa u kola

                     

                Já jsem to jednou u takové malé bestie zkoušel. Krátce to vyvine neuvěřitelnou rychlost a zrychluje mnohem rychleji než běžný člověk na kole. Pan Cavendish by to asi dal, ale já nikoliv :(

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 27.02.2019
                Autor: Brahma
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Běhání psa u kola - rychlost.

                   

              Když jsem já byl tenkrát kluk, 14 roků jsem měl. Jezdívali jsme na tátově motorce ČZ 175 Sport po polích, lesích, polních cestách, občas jsme si troufli i na méně frekventovanou silnici. Na tom by nebylo nic divného, jezdilo nás tak mnoho. Esenbáci, tehdejší policajti měli jiné starosti než honit kluky po lesích a polích na motorkách, museli nahánět disidenty a tak na nás neměli čas.

              Měl jsem tenkrát svého pejska. Takový dva roky starý kříženec jezevčíka s kdo ví čím. Trošku vlčák ale na vlčáka zase příliš jezevčíkovitý a malý, znáte to. Klasická uliční směs. Rozhodně to nebyl žádný chrt.

              Tak ten pes vedle nás utíkával když jsme jeli na motorce. Dlouhodobě schopen držet tachometrovou rychlost 50 km/h na cestě dlouhé asi 3 km.

              Když jsem jel tou padesátkou bez problémů běžel vedle mne. Když mi cesta umožnila zrychlit například na 60 nebo 70 km/h, ujel jsem mu ale pak jsem musel na zatáčkách zpomalit, on mne dohnal. Pořád držel tu cestovní rychlost 50 km/h. Po těch třech km měl takový kovový dech ale všechno v pohodě. Vydýchal by se a běžel zase. Pokud jsem ho nechtěl uhnat, musel jsem ho někam zavřít aby za mnou nemohl běžet. Tak jsme jako kluci jezdívali a pes občas běhával s námi. 50 km/h byla jeho cestovní rychlost dle tachometru. Skutečná tedy mohla být tak 45, tehdejší tachometry měly sklony přeměřovat.

              Lesan, náš pejsek je už dávno v psím nebi. Nikdy neudělal žádný malér, že by někoho pokousal anebo vyběhl z cesty, plně býval zaměstnaný během vedle motorky.

              R.I.P. náš Lesane a spi sladce.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 28.02.2019
              Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Běhání psa u kola - rychlost.

                     

                Pak jak jsem měl té bestii ujet? 50km/h šlapáním po rovině asi nevytáhnu a rozhodně neudržím. Přitom ta křížená bestie to vydrží 3km.
                Nesnažte se ujíždět čoklům, nemáte na to!

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 01.03.2019
                Autor: Brahma
                Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Běhání psa u kola - rychlost.

                       

                  "Nesnažte se ujíždět čoklům, nemáte na to!"

                  S tímhle souhlasím, jenže jaké jsou možnosti?

                  Pokud pes běží za mnou a pojedu plnou rychlostí dál, nečekám, že by mě pes fyzicky nedokázal dohnat, ale většinou doufám, že buď si ho někdo včas zavolá nebo pes usoudí, že mě zahnal už dost daleko od svého území a rozhodne se sám vrátit. Případně nebude vědět, kam se zakousnout u lehokola a nechá toho...

                  V případě, že začnu brzdit, dramaticky zkrátím čas, kdy mě pes dožene. Nejspíš před doběhnutím psa ani nestačím úplně zastavit, každopádně potom co? Pokud by si opravdu chtěl kousnout, jen mu to usnadním... :-/

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 01.03.2019
                  Autor: Jrr
                  Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Běhání psa u kola - rychlost.

                         

                    Velodog…
                    https://en.wikipedia.org/wiki/Velo-dog

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 01.03.2019
                    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Běhání psa u kola - rychlost.

                           

                      To je dobrý nástroj, ale lepší by byla nějaká brokovnice s krátkou hlavní. Jen je to všechno strašně těžké a také by se asi člověk brzy použitím toho nástroje dostal do kriminálu. Tak to lehni je asi lepší nástroj.

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 01.03.2019
                      Autor: Brahma
                      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Běhání psa u kola - rychlost.

                             

                        Buď mám štěstí nebo nějaký přirozený nevímco, ale se psy "navolno" jakýchkoliv ras a velikostí jsem zatím problém neměl nikde- ani doma, ani na Balkáně či v Rumunsku. Když na mne vystartuje jeden nebo smečka, pokračuju dál stejným tempem nevšímajíc si jich. Pokud jsou se mnou na urovni, přestanu šlapat a případně zavyju- buď hned nebo po chvíli přestanu být zajímavý(nebo si uhájili své teritorium), stáhnou se a je pokoj. Zatím to funguje- psy většinou dráždí pohyb nohou při šlapání. Nikdy jsem sebou nevozil žádný spreje, klacky, "nesprintoval" ani nebyl pokousaný.....
                        A pokud jde o venčení psa "kolmo"- to neschvaluju- sebevychovanější pes je tvor samostatný a nevidíme mu do hlavy- zmyslet si může cokoliv a malér je tu.

                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: 02.03.2019
                        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Běhání psa u kola - rychlost.

                         

                    Jednou v obci na mě na lehokole vyběhl pes. Jel jsem asi 30 kmh-1. Když byl byl se mnou v jedné čáře, tak jsem zařval sedni. A on si sednul. Koutkem oka jsem uviděl jeho výraz někde na pomezí: Co se to děje? Proč mi to někdo dělá? Au to bolí.

                    Někde jsem to četl. Ale nevím, jestli to ještě chudákovi částečně vychovanému psovi udělám. Trebárs se jenom chtěl seznámit s lehokole...

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 01.03.2019
                    Autor: batat2
                    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Běhání psa u kola - rychlost.

                           

                      Kdysi dávno, když jsem ještě běhával mne takhle honil po parku buldog. Když mne dohnal, tak jsem se k němu otočil čelem, abych mu alespoň nějak čelil. On vyskočil a olíznul mne na obličeji a odběhl. To byla odměna za pěkné dělání zajíce.

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 01.03.2019
                      Autor: Brahma
                      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Běhání psa u kola

               

          Ano, bernský salašník, ten na mne jednou při pěším výletě vystartoval, padli jsme si do náruče a pak jsem se ho nemohl zbavit.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 27.02.2019
          Autor: Aviatik
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Běhání psa u kola

                 

            Jo, takhle mě taky jeden přinutil zastavit... a vylezl si mi půlkou těla na klín.
            Pomuchlala jsem ho s nadšením, což o to, nicméně si myslím, že tohle by mu majitel trpět neměl. Přece jen je to obrovský pes a kdo tuhle rasu nezná, by z toho mohl mít šok. O lidech s vyloženou fóbií ze psů nemluvě...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 27.02.2019
            Autor: Ifča
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Běhání psa u kola

           

      Tohle už před pár lety dělal opakovaně nějaký idiot na ploše aeroklubového letiště. Vystartovali na něj paragáni, chlap začal rozjíždět nějaké to klasické "víte, kdo já jsem?", až na něj jeden z paragánů vytáhl policejní služební průkaz :)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 27.02.2019
      Autor: Aviatik
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Běhání psa u kola

           

      Je ovšem otázkou, zda to kromě zdravého rozumu odporuje i nějakému paragrafu?!

      U cyklistů je to napsané jasně, ale když bude motorista držet z okénka vodítko, nepojede nikudy, kam auta nesmí a bude tvrdit, že nikoho neohrožuje, tak mě napadá jen týrání zvířat nebo veřejné pohoršení?

      Navíc to lze ještě celé zamotat tvrzením, že auto venčící psa není motorovým vozidlem, ale potahovým vozidlem, které pak řídí vozka a ten nepotřebuje ani řidičák... ;-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 27.02.2019
      Autor: Jrr
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Běhání psa u kola

             

        Tak šofér určitě to vodítko držet nemůže, protože by na to šlo šikovně navlíknout nevěnování se řízení. Není to flaška nebo cigáro, na které nemusí čumět a může kdykoliv odložit.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 27.02.2019
        Autor: ronda
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Běhání psa u kola

               

          Tak u šoféra možná, ale co když bude řídit ženská a ty se přece (údajně) dokážou soustředit na více věcí současně? ;-)

          A jak by ses vypořádal s argumentem, že vozka taky drží v rukou opratě (které nemůže kdykoliv odložit, což cigáro taky ne - riziko požáru), takže jedno vodítko hravě zvládne?

          Přecijen striktně zakázáno je telefonní a záznamové zařízení v ruce, ale u ostatních předmětů to (nedojde-li k nehodě) budeš dokazovat těžko...

          Ne snad, že bych se takových nápadů zastával - nemám psa ani auto... ;-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 27.02.2019
          Autor: Jrr
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Běhání psa u kola

                 

            Mně zaujal ten potah, kdyby to vodítko uvázal vepředu k autu a "jel za psem", tak by to snad opravdu i potah byl :-) :-)
            Pak už by mohl mít klidně i druhýho přivázanýho zezadu za vozem a dalšího "vést na ruce".

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 27.02.2019
            Autor: bara2
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Běhání psa u kola

                   

              To by ho pro změnu sežrali ochránci zvířat za tejrání :-)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 27.02.2019
              Autor: ronda
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
              • Re: Běhání psa u kola

                     

                Jaký tejrání? Dyť ten potah má přípomoc motorem... Pro tažné zvíře je to lehčí, navíc vzadu a na ruce jsou střídači, tak o nějakým tejrání nemůže být ani řeč.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 27.02.2019
                Autor: bara2
                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Běhání psa u kola

                       

                  No jo, ale pejsek přibrzdí, aby očuchal šutr - a než zareaguješ, nemáš ho už před autem, ale za autem...

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 27.02.2019
                  Autor: ronda
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                  • Re: Běhání psa u kola

                         

                    Z pejska vyrobíme předložku ke krbu snadno a rychle....

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 27.02.2019
                    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Běhání psa u kola

                 

            Nejsem si úplně jistej, jak to je přesně, ale popotahovanej můžeš bejt klidně i za to nezakázaný cigáro, nebo flašku s limčou, pokud za jízdy při tom nějak zakličkuješ, nebo provedeš jiný nestandardní manévr a cajt to vyhodnotí jako důsledek nevěnování se řízení. Není to tak černobílé - zakázáno nebo všechno povoleno.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 27.02.2019
            Autor: ronda
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Běhání psa u kola

         

    Honilo mně na leháču už pár psů, ale žádný mně nekousl. Paušalizovat samozřejmně nejde. Jen jsem vždy zastavil.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.03.2019
    Autor: Arnošt905
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Běhání psa u kola

           

      Já většinou nezastavoval a taky bez kousnutí, ale nepříjemných situací bylo dost a netroufám si soudit, jaké kdy mělo psisko úmysly, zda kousat zrovna nechtělo nebo nevědělo kam...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 02.03.2019
      Autor: Jrr
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Bikepackingová výzva Rakouskem až domů

 (CK Kudrna)
04.07.2024, 6 dní
7 800 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
12.07.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

261 cyklistů (8 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 3. část

3. část - Krát dvě to mělo bejt Čtvrtý den od startu jsme vjeli do velkoměsta, do Almaty. Zde měly děti…
Peggy | 02.05.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 2. část

2. část - Welcome to Kazachstán!   „Tahle země není pro starý!" všimnul si Luděk, když jsme seděli v bufetu…
Peggy | 28.04.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024