reklama
Země: Česko Česko

Zkušenosti s cestovkou

ahoj .. chtěla bych se zeptat jestli bych tu našla někoho, kdo se tu orientuje v cestovních kancelářích popřípadě má s nějakou osobní zkušenost, která nabízí cyklistické poznávací zájezdy ?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 08.06.2018
Autor: Tamous
  • Re: Zkušenosti s cestovkou

         

    V roce 2000 (Korsika), 2001 (Sardinie) a 2002 (Norsko) jsem byla s Adventurou. Velmi dobře dělané zájezdy.
    Dál už jezdíme bez cestovky.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 08.06.2018
    Autor: radka
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
    • Re: Zkušenosti s cestovkou

           

      V roce 2015 Elba na kole a 2017 Norsko na kole s CK Alpina.Vše dodře zajištěné,možnost výběru nebo úpravy tras.S CK je výhoda,že se jede po zajímavých a vyzkoušených trasách,a zkušení průvodci si vědí rady s cyklisty různých zájmů a schopností.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 08.06.2018
      Autor: jarpal
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Zkušenosti s cestovkou

         

    Byl jsem čtyřikrát s EXTREM TOURem. Jednou, Anglie, se to moc nepovedlo, ale, což mě příjemně překvapilo, byli si toho vědomi a "závady" odškodnili. Celkově doporučuji.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 09.06.2018
    Autor: Pepíček
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zkušenosti s cestovkou

         

    Letos Nomád a jsou hodně protivní. Smlouva plná různých výhrad, komunikují hlavně dopisy, aby měli písemné podklady do sporu. A hlavně mi nechtějí vzít s sebou koloběžku, i když jim vysvětluji, že to možná pro mne bude jediné přibližovalo, které zvládnu. Raději se mnou přestali komunikovat. Kdybychom nejeli jako parta, tak bych to už zrušil. Oproti jiným agenturám nevstřícní a primárně protivní.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 09.06.2018
    Autor: Brahma
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zkušenosti s cestovkou

         

    Byl jsem pětkrát s Kudrnou a nemám si vůbec na co stěžovat. Dobří průvodci i kuchaři. Letos pojedu poprvé s Alpinou, protože s Kudrnou mi to nehrálo na termíny, ale kamarád s Alpinou jezdí už několik let a je také spokojený. Myslím, že Alpina má trochu lehčí zájezdy.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 09.06.2018
    Autor: Honnzik
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zkušenosti s cestovkou

         

    Výhody cestovky:
    - zázemí autobusu,
    - pomoc se servisem kola,
    - zmáknuté trasy, opravdu to mají projeté, takže uvidíš i to, co bys jinak minula,
    - pojedeš trasy, které by sis sama netroufla, protože by ses bála, že to nedáš, nebo že to nikam nevede atp.
    - vznikne parta, i když nikoho jinak neznáš a jezdila bys sama.

    Nomád
    Norsko - autobusem kopírovali skoro celou trasu, takže i borec, který si pak stěžoval na kolena, viděl vlastně všechno, protože do kopce ho vyvezli, s kopce jel sám a dole ho zase naložili.

    S Nomádem jsem absolvoval i Českou Kanadu.

    Kudrna
    Toto už není taková mateřská školka, ale zase je to víc o cyklistice.
    Odjel jsem s nimi: Rumunsko, Alpy, Podkarpatskou Rus.

    Dneska už jezdím sám. Nechci odjet víc autobusem než na kole a pětkové terénní zájezdy už pro mne nejsou. Do kopce sice vyjedu s prvníma,ale s kopce nechci tolik riskovat a jít na hranu. Díky tomu jedu pak stejně sám a proč se potom vázat na někoho a dělat kompromisy v termínech?

    Alpina
    Nikdy jsem s nimi nejel, ale v Norsku jel velkou část souběžně i zájezd od Alpiny. Nomád se o nás výrazně víc staral.

    Byl jsem překvapen, jak nepřipravení jsou účastníci zájezdu. Je srpen, jede se zájezd 4. nebo 5. stupně náročnosti, má se najet 700 km a oni mají najeto od ledna 500 km. A nejen to. To jsem fakt čuměl, ale nakonec to dali všichni, ano ten jeden borec díky autobusu. Pouze Alpy od Kudrny byl mikrobus a lidi více méně stejné výkonnostní třídy (na ty krpály si asi všichni netroufli).

    Velká výhoda cestovky tedy je, že může vyrazit i ten, kdo by sám jet určitě neměl.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 09.06.2018
    Autor: MiBo
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zkušenosti s cestovkou

           

      Samostatná kapitola je přeprava kola. Tady nezáleží na cestovce, ale na konstrukci konkrétního cyklopřívěsu. Takže určitě se starat o naložení svého kola a doporučuji koupit takové ty pěnové izolační roury, co se dávají na teplovodní rozvody v bytech a šachtách. Nic to nestojí a v kombinaci s lepící páskou to skvěle chrání kolo.

      Pozor na řadící páčky. Vlek za jízdy poskakuje, takže jestli se někde kola dotýkají, tak se po stovkách ujetých kilometrů určitě místo doteku odře. Takže uchytit kolo jinak nebo obalit molitanem.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 09.06.2018
      Autor: MiBo
      Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zkušenosti s cestovkou

         

    Zažil jsem putování Slovinským krasem od Alp až k Jadranu s Adventurou. Spalo se ve vlasních stanech v kempech. Každý den jinde. Měli s sebou kuchaře s vlatním mikrobusem a přívesem s rozkládací kuchyní. Kuchař opravdu skvěle vařil a stoly a lavice kuchyně se večer změnily ve skvělou hospodu s "Adventurním" pivem, což byl Kozel s etiketou Adventury. Bylo to naprosto úžasné a nikde jinde jsem to už nezažil. Kuchař vařil o třídu lépe, než každý jiný, který rozkládal dva vařiče po dojetí autobusu. Jedlo se z porcelánu, který vezli s sebou.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.06.2018
    Autor: Brahma
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zkušenosti s cestovkou

         

    Nevím jestli ti sem můžu vložit odkaz ale podívej se na www.pangeotours.com. Kolega z práce s nima jezdí už třetím rokem do Francie a letos jedou poprvé do Maroka a ten si to teda nemůže vynachválit

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 23.06.2018
    Autor: Kristyán
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Zkušenosti s cestovkou

           

      Byl jse s nimi,vřele doporučuji - jen obytný autobus má svá specifika.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 21.02.2019
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zkušenosti s cestovkou

         

    Kudrna Alpina a možná některé další několik zájezdů. Bylo to super všechny vyšly.
    Ale v dnešní době levných letenek? Má smysl se trmácet tolik dní autobusem?
    A taky se dá na internetu zjistit počasí, snadno během několika minut a podle toho vyrazit nebo zůstat v práci. To dřív prostě nebylo možné. Trávit dovolenou v dešti uvězněný v malé horské chatě není nic příjemného. Lepší je slunečné počasí..

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 24.06.2018
    Autor: NejedeMiTo
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zkušenosti s cestovkou

         

    Mám zkušenost se dvěma. Jedna byla hrozná, druhá skvělá.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 24.06.2018
    Autor: Lanna
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zkušenosti s cestovkou

           

      Prozradis, která je která? Prosím, prosím, smutně koukám :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 24.06.2018
      Autor: Bruca
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zkušenosti s cestovkou

         

    Byl jsem na celé řadě zájezdů, většinou s CK TRIP, jednou s Adventurou a nikdy jsem si nemusel stěžovat.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.06.2018
    Autor: Aviatik
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zkušenosti s cestovkou

         

    Ahoj,

    už čtyři roky jezdím s CK Victoria, je to Brněnská cestovka a mají celkem širokou nabídku cyklozájezdů během celé sezony.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.06.2018
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Zkušenosti s cestovkou

         

    Já mám nejraději když můžu cestovat vlastním autem. Je to mnohem lepší než cestování autobusem. Když mám vlastní auto tak nejsem nijak limitován. Můžu si jet na výlet kam chci, případně úplně změnit destinaci. Loni jsem se s kamarádem rozhodl v podstatě ze dne na den, sbalil kufr a vyjeli jsme. Sehnali jsem si ubytování na první dva dny přes last minute http://www.ubytovanivchorvatsku.cz/ a dál jsme plánovali až na místě. Nakonec jsme procestovali pěkný kus Severní Dalmácie :D Takže za mě rozhodně doporučuji jet vlastním dopravním prostředkem, jestli je to možné. Přece jen nikdy nevíš, kde se budeš chtít zdržet.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.02.2019
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
    • Re: Zkušenosti s cestovkou

           

      A jak bylo v Dětenicích ?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 18.02.2019
      Autor: ronda
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zkušenosti s cestovkou

           

      Při dnešních možnostech řešit spoustu věcí přes internet to lze s jistým omezením i bez auta, ale hlavně bez cestovky.
      Mám v šuplíku teoreticky odzkoušený (naštěstí nerealizovaný) model: začneš v nějakém zajímavém městě, mrkneš se které vlaky odtud kam jezdí a po dvou dnech vyrazíš tím směrem a tak pokračuješ přes celou dovolenou.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 19.02.2019
      Autor: petrp
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zkušenosti s cestovkou

         

    cyklo cestovka 5dni 7000kč, ja cyklo bez cestovky 10dni 2000kč. Vlastne pest je svoboda.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.02.2019
    Autor: Arabice
    Hodnocení: +13 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zkušenosti s cestovkou

           

      Navíc, která cestovka s tebou půjde v zimní vánici nocovat na Sněžku, že jo :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 20.02.2019
      Autor: ronda
      Hodnocení: +11 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Zkušenosti s cestovkou

           

      Sice se nedokážu na Arabičiný rozpočet dostat, ale stejně, dle mé evidence máme náklady na osobu okolo 350 Kč/den. V částce je však vše, od piva až po dopravu a pojištění.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 21.02.2019
      Autor: petrp
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zkušenosti s cestovkou

             

        ... 350,-/den
        a osobu nebo rodinnou výpravu?
        8-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 21.02.2019
        Autor: AV
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
        • Re: Zkušenosti s cestovkou

               

          Tipovala bych, že na osobu, když píše: "...máme náklady na osobu okolo 350 Kč/den" :-))

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 21.02.2019
          Autor: Aar
          Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Zkušenosti s cestovkou

                 

            Děkuji ...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 21.02.2019
            Autor: AV
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zkušenosti s cestovkou

             

        Já při delších cestách(14-30dní, Rumunsko, Balkán)se (bez omezení, "škudlení" či naopak "rozhazování")vejdu bez problému do průměru 10€/den. Jen jednou to narušil nocleh v hotelu za 40€. Také jsou v tom všechny náklady.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 21.02.2019
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Zkušenosti s cestovkou

               

          Zrovna na vás v těch turistickejch lokalitách čekají, na vás se těší. Pro vás budují infrastrukturu :-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 21.02.2019
          Autor: ronda
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
          • Re: Zkušenosti s cestovkou

                 

            Proč by na mne měli někde čekat a něco budovat? Projedu pokaždé určitou část země(tak jako doma). Prohlédnu si zajímavosti, přírodu, poznám život místních, okoštuju jejich jídlo a speciality, pokecáme a k tomu nepotřebuju žádné přivítání ani infrastrukturu- někdo tu snad jezdí pro jiné důvody? ;-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 22.02.2019
            Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: Zkušenosti s cestovkou

             

        Rád bych věděl jak přespáváte. Do té ceny se nevejdu i když si vařím sám.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 21.02.2019
        Autor: batat2
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Zkušenosti s cestovkou

               

          Kam dojedeme, tam postavíme stan. Pokud se to alespoň občas povede do kempu, je ženská část výpravy ráda, že má teplou sprchu a já, že si dobiju powerbanky.

          První fotka ze spaní mimo kemp, druhá v kempu o nedělním ránu.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 21.02.2019
          Autor: petrp
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zkušenosti s cestovkou

             

        Neprohližela jsem katalog CK. Sama studovala mapu internet,vybrala jsem trasu z Breclav pres Neziderske jezero,Kapuvar,Gyor,Tata,Tatabanya,Budapest,Esztergom,Komarom,Komarno,Velky Meder,Gabčikovo do Bratislavy, to bylo nejlevnejši 10dni a 2000kč pro 2 osoby ja s dcera. Vozila jidlo z Prahy,každy den varit, 1x kemp,ostatni na pole,v lese spat, vodu od lidi v dome. Po nekolik let nahodne četla katalog,tam podobne trasu,mene dni.

        Nejdražši cyklodovču ja s dceru Rakousko,Svycarsko,Italie,Slovinsko 14000. Vlak tam asi 3000,zpet presne 5600,jidlo, kempy,osobak v Italie,bus,piti,celkem cca 14000.

        4-5dni zapadni Slovensko nula penize,jen vozim studene jidlo z Prahy, bez vareni,jen jist studene jidlo,malo jist,až konec cyklo odmenu restaurace teply obed a pivo 6 euro, a je to.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 21.02.2019
        Autor: Arabice
        Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Zkušenosti s cestovkou

               

          Děkuji!

          Já započítávám i jídlo z Prahy. Ale i tak jste dobří.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 21.02.2019
          Autor: batat2
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Zkušenosti s cestovkou

               

          Samozřejmě je to věc osobních preferencí. Ale vozit si do Maďarska jídlo je dle mého jako nosit sovy do Athén. Kdybych já jel do Maďarska, těším se na zeleninu či uzeniny.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 22.02.2019
          Autor: petrp
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Bikepackingová výzva Rakouskem až domů

 (CK Kudrna)
04.07.2024, 6 dní
7 800 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
12.07.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

175 cyklistů (7 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 3. část

3. část - Krát dvě to mělo bejt Čtvrtý den od startu jsme vjeli do velkoměsta, do Almaty. Zde měly děti…
Peggy | 02.05.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 2. část

2. část - Welcome to Kazachstán!   „Tahle země není pro starý!" všimnul si Luděk, když jsme seděli v bufetu…
Peggy | 28.04.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024