reklama
Země: Česko Česko

Lehčí a hezká cyklotrasa Krkonoše

Dobrý den,
chystáme se v sobotu na celodenní výlet na kolo a ideálně by se nám líbili Krkonoše. Jsme ale začátečníci. Minule jsme ujeli 40 km a druhý den se nemohli hýbat. Ráda bych poradila nějaký tip na lehčí (ne příliš stoupání) cyklotrasu v Krkonoších. Ideálně auto nechat ve Špindlu + klidně možnost použití lanovky. Velice děkuji za Vaše tipy :)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 03.06.2015
  • Re: Lehčí a hezká cyklotrasa Krkonoše

Přímo Krkonoše nejsou zrovna stvořený na pohodovou projížďku. Vždycky se do cesty připlete dost výživných stoupáků.
    Co takhle trošku slevit z atraktivnosti prostředí (stejně to tam je v sezóně jak na Matějský) a kouknout po mnohem pohodovějším a klidnějším podkrkonoší ? Od Železného Brodu, přes Semily a Novou Paku až ke Dvoru králové. Kopců taky kvanta, ale zdaleka ne takové vraždy. Hodně pěkných a zajímavých míst a výhledy na Krkonoše.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Ne vždy tam jsou kopce nahoru, někdy i dolů. Ráno vyjet cyklobusem z Trutnova do Horní Malé Úpy na Pomezky a pak se v klidu spouštět 30 km dolů z kopce zase do Trutnova. Tohle zvládne snad každý, nenadře se a ani zadek z toho moc nebolí :-))

Podobně jde vyjet cyklobusem z Vrchlabí nebo z Jilemnice na Zlaté návrší, projet se k Labské boudě a pak zase zpátky k Vrbatovce a sjet zase zpátky.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Ke Krkonoším kopce patří, bez kopců nejsou krásné výhledy. Ve Špindlu se dá lehce jen kroužit v blízkém okolí města. Jako výchozí bod bych doporučila spíš Harrachov. A když jsou stoupání, jsou pak i sjezdy.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Quatsch

Proč zrovna Krkonoše, když nechcete moc velká stoupání?!?
    Hlava mi to teda moc nebere, ale já mám nárok, já jsem blondýna :o)))

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 05.06.2015
    Autor: radka

Jeďte kousek vedle, do Jizerek a tam je to pro vás mnohem lepší.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.06.2015
    Autor: alapli
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny

Pestrý život cyklotrempa

Jan Vlasák
Čtvrtá kniha svérázného cestovatele a spisovatele
Čtvrtá kniha je výjimečná tím, že si autor kromě textu a fotografií do ní sám nakreslil obrázky uvádějící jednotlivé kapitoly a je také…
278 Kč

Na kole ke hvězdám

Jiří Grygar a kol.
Průvodce po hvězdárnách a planetáriích
Co to je EBICYKL Tipy na týdenní cykloputování Průvodce po hvězdárnách a planetáriích Astrofyzika RNDr. Jiří Grygara, CSc. není třeba…
349 Kč
Seznamka

Hledám: V létě do Itálie

14.10.2017
Hezký den Hledám někoho, kdo by jel příští rok, 2018, v létě do Itálie.

Hledám: tandemistku / tandemistu

14.10.2017
Zdravím čtenářky / čtenáře Hledám spolujezdce / spolujezdkyni na tandemové kolo: http://petr-stolfa.blog.cz/1710…

Hledám: kámoše na kolo z Pardubic

14.10.2017
Hledám kámoše na kolo,nejlépe z Pardubic.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

128 cyklistů (3 přihlášení)

Reportáž psaná na kole 1.

Jezdím do práce na kole. Pokud máte takového kolegu nebo kolegyni, prosím, ušetřete je soucitných pohledů a…
Martynka | 04.10.2017

Malý gurmánský výlet po jižním Walesu

Suchá předpověď počasí na poslední srpnový víkend, pondělí volné (bank holiday), příznivě načasované…
cyklo-poustevnik | 30.09.2017

Vodňansko

Do Vodňan jsem za svých více jak 50 let života prvně zabloudila loni v létě cestou na poutní místo Lomec, kde…
radka | 21.09.2017