reklama
Země: Česko Česko

Okolí Máchova Jezera

Zdravím vespolek a mám dotaz. Od 1.7. do 5.7. planujeme vylet na kole, konkretne po modre od Zvířetice, Bělá p. Bezdězem, stále po modré, pak po červené co je současně cyklo 3045, ale občas odbočuje, přez Bezděs, stále po červené, pak neznačeno na Králův stolec, dále po žluté Břehynský rybník stále po žluté až k Máchovu jezeru. Od rozcestí U parkoviště pak po modré až na Hradčany. Jelikož budu mit sebou psy, tak pokud to jde vyhybam se frekventovaným místum. Budou prázdiny, pak i vikend.. Mate to nekdo projetý o prázdinách? Já to šla pěšky v dubnu o vikendu az do Mimone, jen okolo Bezdezu trochu lidi, ale pak pohode. Chceme pak jeste na Husi cyklo na Vhošt. Něco z toho připadne na víkend a já bych ráda od znalců věděla, co by bylo lepši jet ve všední den a co nechat na vikend. Dík moc. Šárka

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 14.05.2015
Autor: Ufo
  • Re: Okolí Máchova Jezera

         

    V okolí Máchova jezera je o prázdninách rušno i ve všední den. Nejfrekventovanější je možná ta žlutá od Břehyňského rybníka, ale je to lesní cesta a cyklisté spíš využívají tu souběžnou silnici.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 15.05.2015
    Autor: Quatsch
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Okolí Máchova Jezera

         

    Tady si nevybereš. Ale ve všední den bych asi volila Mácháč a o víkendu Husí cestu. Tu ti závidím, ta je nádherná...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 15.05.2015
    Autor: radka
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Okolí Máchova Jezera

           

      Mám tam u Husí cyklo objevenou starou cestu z te dolni modre, za Čapskou palicí. To byla nádhera, kopec jako blázen, psi táhli jak diví, já šlapala co to šlo, stará cesta vydlabana v pískovci.. Možná kvůli tomuhle okamžiku pojedeme autem takovou dálku.. Chci to znovu vidět. Taky byly krásny ty useky za Jestřebím, opustila jsem značku a jela po úpatí těch kopečků.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 15.05.2015
      Autor: Ufo
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Okolí Máchova Jezera

             

        Také už je to pár let, co jsem tam byla a přesně na tuhle část cesty vzpomínám velmi ráda.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 16.05.2015
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Okolí Máchova Jezera

         

    Byli jsme v téhle lokalitě 20.-27.srpna. Velkou frekvenci lidí si vybavuji snad jen v úseku Staré Splavy - Doksy (ten nemáte v plánu), kolem Mácháča (Staré Slpavy -Borný) a jinak to celkem šlo. Možná to ale ovlivnilo velké vedro, které bylo po celý týden. Připravte se ale na hodně písku, hlavně na žluté a pak červené z Bezdězu směr Doksy (tam jsou i pěkné kořeny :-) ). Modrou od parkoviště na Dělovou cestu jsme jeli dolů. Naopak to bude pěkný záhul. Dělová cesta je sice asfaltka, ale vede z části po hřebenu, okolo strže...zajímavý krajinný ráz. Provoz nulový. Ta modrá na Popelový hřeben bude asi v úsecích nesjízdná. Okruh kolem Mácháče jsme jeli v sobotu odpoledne a částečně i během týdne a rozdíl v počtu lidí nebyl zjevný.

    Vlhošť jsme podjížděli po modré TZ z Holan do Hvězdy. Kousek jak odbočuje modrá ze silnice byl hodně zarostlý a výjezd do sedla pěkně výživný korunovaný průjezdem skalní rozsedlinou (moc pěkné). Myslím, že jsme nějaké lidi potkali až dole na rozcestí se zelenou TZ. Husí cesta už byla frekventovanější, ale dalo se.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 15.05.2015
    Autor: Zbyněk
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Okolí Máchova Jezera

           

      Dík moc... tak jsem to nějak myslela.. Nejdřív okolo Mácháče. Ja jsem na kole vyjela po zlute i na Vlhost, teda ono se tam po značce nedá až na vrchol. lae šlo to a to jsem jela na težko, ale nemela jsem moc věcí..No tu modrou Dělovou cestu už jsem procházela s vědomím, že tam chci příště na kole. Jinak všudypřímný písek.. S tím se počítá, třeba okolo Bornýho už jsem na kole jela, ono kolo tažené psy se v písku chová celkem slušně.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 15.05.2015
      Autor: Ufo
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Okolí Máchova Jezera

             

        U té Husí cesty mě trochu mrzí, že jsme přejeli odbočku na zelenou se skalními útvary ...a vůbec to má být jedna z nejhezčích tras Kokořínska. Pěkné je to i západně od Starých Splavů. Žlutá TZ Slskou roklí je normální široká cesta, ale červená a zelená jsou "divoké" pěšiny a lidí zase minimum. "Zajímavé" je to taky přes Kočičí hřbet u Beškova.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 15.05.2015
        Autor: Zbyněk
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Okolí Máchova Jezera

               

          Ano, Kočičí hřbet jsem na kole jela taktéž, ale usoudila jsem že ne vše musím vidět ze sedla kola.. Nebo spiše s kolem přes rameno.. Nejdřív jsem musela odnosit brašny, pak převest psy a pak kolo..

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 15.05.2015
          Autor: Ufo
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Okolí Máchova Jezera

               

          A nevíš prosím jak vypadá ta modrá značka mezi Obrokem a Nad kravimi doly? Něco jako Kočici hřbet mi jednou stačilo.. I když tentokrát sebou budu mít dva chlapy, takže osamoceny schudek by nebyl problem.. Ale prostě jen radši na kole jedu, než ho nosím..

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 15.05.2015
          Autor: Ufo
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Okolí Máchova Jezera

                 

            Tudy jsme určitě nejeli. Zase tak dobře to tam projeté nemám, byli jsme tam jen ten týden. Podle mapy to vypadá, že značka vede pořád údolím, až ten závěr bude zřejmě trochu krkolomný. Jinak ten Kočičák jsme jeli poslední den v tom největším horku. Napřed krpál nahoru, co skoro nešel vytlačit a za odměnu místo sjezdu přenášení a spoštění kol. Někteří se pak se mnou ani nechtěli bavit :-). Kromě toho jsme podobně tlačili kola nahoru ještě kolem Pokliček směr Průsečná skála.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 16.05.2015
            Autor: Zbyněk
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Okolí Máchova Jezera

                   

              Ano, také mám pár lidí co po (skoro)nevinném výletě odmítli příště se mnou kamkoli jet. Nejhorší je když člověk ví, jakej šilenej teren má za sebou a bojí se toho , zda to před ním není ještě horší.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 16.05.2015
              Autor: Ufo
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Bikepackingová výzva Rakouskem až domů

 (CK Kudrna)
04.07.2024, 6 dní
7 800 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
12.07.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

387 cyklistů (19 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024