reklama
Země: Česko Česko

Lysá hora

Ahoj

Jelikož jsem ještě nikdy přes svůj pokročilý věk nebyl v Beskydech a zdejší kultovní vrchol Lysá hora je to co bych ještě v tomto životě chtěl na kole stihnout prosím o radu z jakého výchozího bodu se tam nejlépe dostat a to po asfaltu. Díky za info.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 09.10.2014
Autor: OVG
  • Re: Lysá hora

         

    Sice jsem tam ještě taky nebyl byť to mám za humny ale vím že hlavní trasa (asfalt) je z Papežova.
    http://www.mapy.cz/s/drVl

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 09.10.2014
    Autor: Bobbob
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Lysá hora

         

    Jj, po asfaltu z Papežova http://www.vrstevnice.com/akce/2011...
    :o)))

    Ale když chceš na Lysou, běž o radu ke zdejšímu "dědovi Vševědovi přes Lysou" hekynenovi. Myslím, že neexistuje cesta (ani necesta), kterou by Lysou nedobyl :o)))

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 09.10.2014
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Lysá hora

           

      A tak asi by se nějaká cestička ještě našla. Teoreticky... :-)

      Po asfaltu z Papežova (z Krásné; to je na čistě silničku), ale dá se po asfaltu i od Šancí (aneb z Ostravice).

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 09.10.2014
      Autor: hekynen
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Lysá hora

             

        O.K. díky. tak nemusí to být vyloženě silnice, přežil bych i nějakou slušnou šotolinu, jen bych nerad potkal něco jako je necesta z Pradědu, resp. ze Švýcárny do Loučný.Skákání po kamenech mě moc nebaví.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 09.10.2014
        Autor: OVG
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Lysá hora

               

          Tak v tom případě z Masarykova údolí (od Šancí/Ostavice směr Visalaje) vedou "hore" dvě cesty, co mají minimálně (nebo maximálně?:) slušnou šotolinu. Další možnosti jsou z Malenovic po modré na Ivančenu a dále přes Šebestýnu a Zimný na asfaltku z Papežova na vrchol. Další celkem na pohodu je trasa z Krásně/Pod Žorem po zelené na Kyčeru sedlo, "podjet" po asfaltu Kykulku/Ivančenu a přes Šebestýnu se opět nalodit na štreku Zimný-Lysá; tuto trasu jezdíme s manželkou, krom jednoho techničtějsího úseku - aneb "zkurvené šutry" podle mé ženy :) - je to na pohodu.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 09.10.2014
          Autor: hekynen
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Lysá hora

                 

            A která tebou uvedená trasa je nejlehčí co se týká stoupavosti?

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 10.10.2014
            Autor: Bobbob
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Lysá hora

                   

              Nejlehčí stoupavost podle hekyho?!?
              Ha, ha, ha, tak to je ftip dne :o)))

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 10.10.2014
              Autor: radka
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Lysá hora

                     

                Tak takový znalec lysé je snad schopen to posoudit ne? Osobně se domnívám že to bude z Papežova asfaltka. Pro mně zrovna na druhé straně než bych chtěl.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 10.10.2014
                Autor: Bobbob
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Lysá hora

                       

                  To ano, posoudit to, samozřejmě, může.
                  Mě jen pobavilo to, že co je pro hekyho lehčí stoupání, já lezu po čtyřech s kolem na zádech :o)))

                  No dobře, tak kecám - jdu po dvou a kolo tlačím, ale tomu ku.va kopci nemůžu přijít na jméno :o)))

                  Ale absolutně nejhlečí stoupání na Lysou je autobusem :o)))

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 10.10.2014
                  Autor: radka
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Lysá hora

                   

              Myslím, že na Lysou vychází stoupavost tak nějak odevšad stejně. Na každé trase se to trochu vlní, nicméně nejkratší to bude asi z Papežova. Nejraději jsem na Lysou jezdil od přehrady přes Kobylanku, nebo úbočím Lukšince přes Ivančenu.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 10.10.2014
              Autor: Papji
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Lysá hora

                     

                Nejkratší by ovšem znamenalo i vyšší sklon ne?
                Ja se tam už letos asi stejně nedostanu a příští rok je otázkou na čem.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 10.10.2014
                Autor: Bobbob
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Lysá hora

                       

                  Nejkratší neznamená i vyšší sklon (myšleno teda maximální), ten je tak nějak stejný. Ty "delší" trasy se i "vlní", sem tam spadneš o nějakou stovku metrů dolů. Z Papežova je to "jen" furt do kopce (teda krom jednoho úseku, kde to trošku spadne dolů). A všechny trasy stejně ústí na tu asfaltku z Papežova (na Zimném, tedy na 5,8 km z 8,3 km stoupání), takže si užiješ i toto. Samozřejmě se na Lysou dá dostat i z druhé strany od Ostravice, tam je ale horní pasáž asi pro drtivou větěinu šerpovská (i když viděl jsem jednoho frajera - cca 12+ letého KLUKA! - co to vyjel; já jsem rád, že to sjedu).

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 10.10.2014
                  Autor: hekynen
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Lysá hora

                   

              Všechny jsou do kopce, to se neboj... ;-)
              Nejlepší a nejhezčí je trasa z Malenovic, krom pár set metrů (vyjet se to dá, za sucha celkem v pohodě, za mokra už méně) stoupání do 12%, vyjede to i moje žena. Od "Žoru" krom toho techničtějšího úseku (opět pár set metrů; za mokra nedávám ani já, přeci jenom ty šutérky dost klouzají) opět jetelné vše i mojí ženou.
              Asfalt z Papežova je krom krátkého úseku "furtdokopec" +/- 10%, docela nuda (tudyma jezdím Lysou jen na silničce, případně na bajku v zimě).
              Rozhodně se toho neboj, maximálně kousek potlačíš.

              Silnice z Papežova: http://connect.garmin.com/activity/531177731 (závěr trasy)

              Terén (šotolina, asfalt) z Malenovic: http://connect.garmin.com/activity/521926187

              Terén (šotolina, asfalt) z Krásné/Žoru: http://connect.garmin.com/activity/347122635

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 10.10.2014
              Autor: hekynen
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Lysá hora

                     

                Problém je v tom že už nepotlačím:-) těch 10% je realných spíše než těch 12%. Kdybych mohl šlapat tak i těch 12% je zvladnutelných. Tak snad se tam příští rok nějak vydrapu. Je to ostuda, mám to za kopcem a ještě jsem tam za celých 61 let nebyl.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 10.10.2014
                Autor: Bobbob
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Lysá hora

                       

                  Těch 12% je jen na pár úsecích a nejsou to stovky metrů... Ale na největší "pohodu" je to z těch Malenovic, kde sice je pár prudčích úseků (no tak max potlačíš), ale jinak to jde sice pořád do kopce, ale tzv. rozumně (řekněme 6%).
                  Osobně mám asi nejraději trasu od Žoru, kdy je to rozumný dokopec, ale není to tak "roztahané" jako z Malenovic. Teda pokud nejedu na silničce (případně není sníh).
                  Určitě Lysou příští rok dej, stojí to za to! ;-)

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 10.10.2014
                  Autor: hekynen
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Lysá hora

                         

                    EDIT: aha, pochopil jsem až dodatečně, že NEPOTLAČÍŠ, takže trasy s možným tlačením nejsou pro tebe... No já z Malenovic netlačím, teda za sucha, za mokra ten 16% (?) úsek šotolinové cesty s příčnými prahy občas v horní pasáži už nedám, pokud mi kolo udělá akci "Ale tam já jet nechci!!" :-))
                    Takže pro tebe asi jen ten asfalt z Papežova. Max sesedneš, "pofotíš" (aka vydýcháš se) a budeš pokračovat. ;-) Na silničce taky musím fotit, přeci jenom kyčle docela protestují...

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 10.10.2014
                    Autor: hekynen
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Lysá hora

                           

                      Sakra nepřeji ti IV stupeň, to už je na vozík, ale pod práškama se dá ještě aspoň sedět na tom kole:-)

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 10.10.2014
                      Autor: Bobbob
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Lysá hora

         

    jela jsem na Lysou jen jednou z Ostravice, kolem přehrady Šance, tedy jen kolem části přehrady a docela se dalo stále jet, když zkončil asfalt, byla to příjemná šotolina lesem. Skoro raději bych jela na Lysou, než na Smerkovice v Nízkých Tatrách, to byl hnusný kopec.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 11.10.2014
    Autor: HMS
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Bikepackingová výzva Rakouskem až domů

 (CK Kudrna)
04.07.2024, 6 dní
7 800 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
12.07.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

395 cyklistů (12 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024