reklama
Země: Česko Česko

Treboňsko, Stará a Nová Hlína

Ahoj, v lete sa chystám s detmi na Třeboňsko. Má niekto skúsenosti so starou cestou medzi Starou a Novou Hlínou po starých kamenných mostoch? Dá sa prejsť oboma kamennými mostami s tým, že sa prejde cez výpadovku z Třebone? Alebo musíme v Starej Hlíne ísť kúsok po výpadovke a až potom do Novej Hlíny po kamennom moste. Alebo existuje nejaká iná cesta (aj polňačka) medzi Starou Hlínou a Novou Hlínou tak, aby sa nemuselo ísť po frekvenotvanej ceste? Uprednostním radšej pár metrov tlačenia bicykla pred jazdou po frekventovanej ceste. Mladší chlapec sa totiź bojí jazdiť medzi autami. Ďakujem za každú radu.

[ Zpět ]
Datum: 19.05.2014
Autor: Jaroslav
  • Re: Treboňsko, Stará a Nová Hlína

         

    Tak tomuhle se říká zblbnout domorodce...:)
    Ze Starý Hlíny do Nový je nutno jet kousek po hlavní, tam je prostě chobot Rožmberka a Lužnice. Ale tam je docela široká krajnice. Případně si lze kousek tý hlavní odpustit najetím na hráz Vítka po modrý TZ, ale je to fakt kousek a nevím, jaká je tam cesta,delší dobou jsem tudy nejel.

    Ten druhej most je podle mě vcelku zbytečný používat. Je tam ukončená stará silnice a já si teď zaboha nevybavím, jestli je to nějak propojený na tu hlavní:). Pokud ne, tak vás to hodí na hlavní o o dost velkej kus dál u tý autobusový zastávky, ale v zásadě se to tudy objet dá. Je tam ale v těch lesích nějaká lesní školka, nevím, jestli to není někde oplocený.
    Osobně bych volil variantu kus po tý hlavní s odbočkou k Vítku, je to asi určitě hezčí.

    http://www.mapy.cz/#!x=14.807798&y=49.035932&z=14&d=muni_779_1&l=16&c=c

    [ Zpět ]
    Datum: 19.05.2014
    Autor: mira.l
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Treboňsko, Stará a Nová Hlína

           

      Hmm, tak odkaz je třeba zkopírovat ručně...

      [ Zpět ]
      Datum: 19.05.2014
      Autor: mira.l
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Treboňsko, Stará a Nová Hlína

         

    Byla jsem tam zrovna minulý víkend, a mezi Hlínami jsme jeli takhle:
    http://www.bikemap.net/cs/route/2597019...
    Tj. po výpadovce jen kousek.
    Ale jak koukám do mapy, po mostech to asi nebylo, takže tohle nejspíš není to, nač se ptáš.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.05.2014
    Autor: Ifča
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Treboňsko, Stará a Nová Hlína

           

      Tak to fakt nebylo. Když se jede po hrázi Vítka, je na něj sice vidět, ale nejede se po něm.
      Jen tak mimochodem, není o co stát. Teda aspoň nebylo, byly tam pěkný kočičí hlavy:).

      [ Zpět ]
      Datum: 19.05.2014
      Autor: mira.l
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Treboňsko, Stará a Nová Hlína

             

        Dakujem pekne za informaciu. Mimochodom ten druhy most (ten pri Novej Hline) je s hlavnou cestou prepojeny (asi kusok treba tlacit,ale v kazdom pripade sa da z hlavnej dostat na most). Most je sice tazko prejazdny, lebo aj povrch kade sa jazdi je kamenny, ale zase pre chlapcov bude urcite zaujimavy. Mne sa zda, ze povodna cesta viedla prave oboma mostami a tak sa pytam, ci tam nejake zvysky nezostali a neda sa prejst a vynechat tu hlavnu. Podla google maps, sa mi zda, ze by tam nejaky uzky chodnik mohol byt. Najmladsi z chlapcov sa naozaj velmi boji jazdit medzi autami.

        [ Zpět ]
        Datum: 19.05.2014
        Autor: Jaroslav
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Treboňsko, Stará a Nová Hlína

         

    Přeejzdu, respektive přechodu hlavní silnice se nevyhneš. Ale pokud přejedete ve Staré Hlíně kamenný most, tak pokračuj dále, pak kousek lesem a toč se dvakrát doprava. A pak už jen u autobusové zastávky přeběhnete silnici. Nějak takhle..
    http://www.mapy.cz/#!x=14.811766&y=49.028634&z=14&d=muni_779_1&l=16&c=c&t=r&rp=m&m=95HIcxSzJHDMAPKLfMoBifZ0fb2f5xg3L39PgYnfLKgQm0GRIfXq3I8fOGfiP5RI0SgTAKFRtR2YWfeEglBfN2gjj

    [ Zpět ]
    Datum: 19.05.2014
    Autor: mildakh
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Treboňsko, Stará a Nová Hlína

           

      Jj, to je vlatně přesně to, co jsem psal v tom svým prvním příspěvku. Akorát jsem neměl čas to naklikat do mapy.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.05.2014
      Autor: mira.l
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Treboňsko, Stará a Nová Hlína

           

      O tom mostu u NH vím, že je spojenej s hlavní, já mám na mysli ten druhej. Ono to na tý mapě je i vidět, ta cesta se původně kroutila po těch mostech, právě od toho druhýho je tam vidět ten oblouk cesty.
      Druhá varianta viz příspěvek níž od mildakh.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.05.2014
      Autor: mira.l
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Treboňsko, Stará a Nová Hlína

             

        Kua!!!
        To patřilo jaroslavovi, to je tak, když na mě v práci furt někdo něco chce a zdržuje mně!!!!
        :))

        [ Zpět ]
        Datum: 19.05.2014
        Autor: mira.l
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Treboňsko, Stará a Nová Hlína

           

      Dakujem velmi pekne. Ze budeme musiet prejst cez cestu viem. Tkaze to skusim tak, ze zo Starj Hliny pojdeme cez most a za mostom skusim preskumat, ci sa da pokracovat k hlavnej ceste smerom k mostu pri Novej Hline. Ak nie, tak to dame navrhnutou cestou cez les a prejdeme cestu pri autobusovej zastavke. V kazdom pripade dakujem za radu.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.05.2014
      Autor: Jaroslav
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Bikepackingová výzva Rakouskem až domů

 (CK Kudrna)
04.07.2024, 6 dní
7 800 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
12.07.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

292 cyklistů (5 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024