Země: Česko Česko

Frýdek-Místek -> Brno

Zdravím, mám dotaz, sedím na koleji v Brně, vzpomínám na své kolo doma ve sklepě a napadlo mě, jestli by se dalo za jeden den zajet z Frýdku-Místku do Brna (či naopak)? Netuším, jestli se dají pospojovat nějaké stezky, ne moc frekventované, jestli by to šlo na horském kole? Můj rekord je 140 km za den, ale to bylo dost velké převýšení a terénem, předpokládám, že tu by to bylo rovnější?

[ Zpět ]
Datum: 14.12.2011
Autor: tdnur

Nejlépe hodnocené

1 hlas
  • Re: Frýdek-Místek -> Brno

Dá se všechno; stačí chtít... ;-)

[ Zpět ]
    Autor: hekynen
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

je to kolem 160km a frekventovaným cestám se nevyhneš. pokud bys chtěl jet v klidu po vedlejších, pod 200km se nedostaneš- holt, to je "výhoda" velkých měst :-))

[ Zpět ]
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Několik let zpátky jsem jel Brno-Kopřivnice a za dva dny zase zpátky na Favoritovi. Jel jsem přes Nezamyslice, Hulín, Bystřici pod Hostýnem a Valmez.

Jeden směr za den byl naprosto bez problému. Myslím že větší zastávku jsem dělal akorát v Hulíně na náměstí, kde jsem si kupoval nějaké jídlo. Subjektivně nejhorší mi přišel úsek Vyškov-Nezamyslice: je tam rovina, jezdilo tam hodně aut, a foukal protivítr. Teď tam bude provoz daleko menší, protože už funguje část té paralelně vedoucí dálníce.
    A pak byl hnus ještě kolem Valmezu, protože mi pršelo.

Směr do Brna byl tak o hodinu hrubého času rychlejší. Čas nevím, ale ještě ve Vyškově jsem měl čistý jízdní průměr (bez započtení přestávek) těsně nad 30 km/h. V kopcích kolem Rousínova to už pak kleslo.

[ Zpět ]
    Datum: 16.12.2011
    Autor: Akito
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny

Rájem rozhlednovým – 77 nejnovějších rozhleden ČR

Nejnovější rozhledny České republiky, dotisk obohacený o 12 nových rozhleden
Rozhledny stále přibývají. Od minulého vydání této knihy jich bylo postaveno dalších 12. Celkem tedy za tři a půl roku přibylo 77 …
249 Kč

Šťastná to země

Rosťa Gregor
Koloputování okolo Československa a jiné příběhy
„Co je to štěstí? Mít radost na duši a neubližovat tím druhým. Může tak být, milý čtenáři? Moje duše se raduje na cestách. A taky se …
279 Kč
Seznamka

Hledám: Najdu cyklistku - Náchodsko

29.11.2016
Ahoj, hledám cyklistku pro výlety na kole ale i ženu pro život. Já muž 36 let/186 cm/68 kg, nekuřák, se zájmy -…

Hledám: Skupina na silniční kolo Teplice

28.11.2016
Hledám skupinu silničářů z Teplice a okolí s kterými bych mohl jezdit. Já začátečník amatér. NAJDU?

Hledám: Parťáka nebo parťačku

28.11.2016
Hledám parťáka nebo parťačku na silniční kolo Teplice a okolí. Už mě nebaví jezdit pořád sám. NAJDU?
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

163 cyklistů (18 přihlášených)

U mě dobrý aneb ideální místo pro cykloturistiku

Rád bych se s Vámi podělil o některá místa, cíle, krásy či tajemství tří oblastí. A to Holešovska,…
Marťas004 | 12.11.2016

Česká Sibiř, Táborsko a Třeboňsko aneb dovolená třech chlapů

Po týdenní červnové dovolené v Krnovském výběžku - Osoblažsku, Fogin vybral jako další místo pro…
ondrapisklak | 09.11.2016

Bradlo – mohyla M. R. Štefánika

Viděl jsem již hromadu různých památníků. Na Slovensku jsem navštívil při různých zájezdech památník na Dukle…
jarpal | 05.11.2016