Země: Česko Česko

Frýdek-Místek -> Brno

Zdravím, mám dotaz, sedím na koleji v Brně, vzpomínám na své kolo doma ve sklepě a napadlo mě, jestli by se dalo za jeden den zajet z Frýdku-Místku do Brna (či naopak)? Netuším, jestli se dají pospojovat nějaké stezky, ne moc frekventované, jestli by to šlo na horském kole? Můj rekord je 140 km za den, ale to bylo dost velké převýšení a terénem, předpokládám, že tu by to bylo rovnější?

[ Zpět ]
Datum: 14.12.2011
Autor: tdnur

Nejlépe hodnocené

1 hlas
  • Re: Frýdek-Místek -> Brno

Dá se všechno; stačí chtít... ;-)

[ Zpět ]
    Autor: hekynen
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

je to kolem 160km a frekventovaným cestám se nevyhneš. pokud bys chtěl jet v klidu po vedlejších, pod 200km se nedostaneš- holt, to je "výhoda" velkých měst :-))

[ Zpět ]
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Několik let zpátky jsem jel Brno-Kopřivnice a za dva dny zase zpátky na Favoritovi. Jel jsem přes Nezamyslice, Hulín, Bystřici pod Hostýnem a Valmez.

Jeden směr za den byl naprosto bez problému. Myslím že větší zastávku jsem dělal akorát v Hulíně na náměstí, kde jsem si kupoval nějaké jídlo. Subjektivně nejhorší mi přišel úsek Vyškov-Nezamyslice: je tam rovina, jezdilo tam hodně aut, a foukal protivítr. Teď tam bude provoz daleko menší, protože už funguje část té paralelně vedoucí dálníce.
    A pak byl hnus ještě kolem Valmezu, protože mi pršelo.

Směr do Brna byl tak o hodinu hrubého času rychlejší. Čas nevím, ale ještě ve Vyškově jsem měl čistý jízdní průměr (bez započtení přestávek) těsně nad 30 km/h. V kopcích kolem Rousínova to už pak kleslo.

[ Zpět ]
    Datum: 16.12.2011
    Autor: Akito
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny

Rájem rozhlednovým – 70 nejnovějších rozhleden ČR

Jiří Štekl
• 70 nejnovějších rozhleden České republiky • vložena mapa VŠECH rozhleden ČR
Kniha je určena především pro ty zájemce, kteří už vlastní první, druhé nebo třetí vydání této úspěšné knihy a nechtějí si kvůli nově…
199 Kč

Každý kopec má své … NEJ - 2. vydání

Milan Silný
Druhé vydání úspěšné knihy, která byla oceněna v mezinárodní soutěži TOURMAP.
Celkem 54 vrcholů Čech, Moravy a Slezska soustřeďuje tento první díl trilogie, kterou je možno považovat za netradičního cykloturistického…
299 Kč
Tip na letošní dovolenou

Bavorské zrušené železnice na kole

(CK Hoška Tour)
14.06.2017, 5 dní
5 450 Kč
cyklistický Autobusem

Cyklostezka z Prahy do Míšně

(CK Hoška Tour)
19.07.2017, 5 dní
4 950 Kč
cyklistický Autobusem

Bavorské zrušené železnice na kole

(CK Hoška Tour)
02.08.2017, 5 dní
5 450 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Parťačku nebo parťáka

Hledám: Parťačku nebo parťáka
16.01.2017
na cyklovýlety kolem Brna. Jezdím v pohodovém tempu 20 - 50 km. Upřednostňuji polňačky, les, cyklostezky, hlavně…

Hledám: Společné cyklovýlety

16.01.2017
Manželé 47/43 hledají pár k společným cyklovýletům na kole.

Hledám: Bikerku - lyžařku.. Praha a okolí

Hledám: Bikerku - lyžařku.. Praha a okolí
14.01.2017
Hledá se sympatická slečna cyklistka-bikerka (20-38 let) z Prahy (nejlépe 4) nebo v Praze žijící, která si také…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

230 cyklistů (22 přihlášených)

Jak jsem potkával islám – na kole i pěšky

Kosovo 1984 Poprvé to bylo v Jugoslávii. Svazová republika Makedonie, Kosovo, rok 1984. Prošli jsme Šar…
mirekbik | 14.01.2017

Lipno bruslí, fatbiky vyjíždějí

Bruslařská sezóna 2016/2017 na LipněanebLedová magistrála hlásí a informuje Byly takové doby, kdy se zdejší …
mirekbik | 11.01.2017

7001

3. (poslední) část trilogie Prosinec tentokrát mému Hobby Nr. 2 příliš nepřál. Taky proč by přál, když v…
Quatsch | 04.01.2017