reklama
Země: Česko Česko

Dovolená v Krušných horách

Chtěl bych s partou (10lidí) poznat Krušné hory ze sedla MTB. Poraďte nějaký penzion, nebo místo odkud bychom mohli dělat okruhy 60-80 km.

[ Zpět ]
Datum: 02.01.2010
Autor: navrc
  • Re: Dovolená v Krušných horách

         

    Relativně dobrá "nástupní místa" pro výlety po Krušných horách jsou Nové Hamry nebo Pernink. Z obou míst se dá vyjíždět více směry. Kromě toho je možno využít i dopravu železnicí.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.01.2010
    Autor: Burajda
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Dovolená v Krušných horách

           

      Nejspíš píšem s křížkem po funuse, ale pokud mohu doporučit, tak pěkné místo pro výjezdy je Loučná pod Klínovcem a konkrétně hotel Nástup - http://www.hotelnastup.cz , odkud se dá nejen hezky vyjíždět, ale kde se dá i super relaxovat.

      [ Zpět ]
      Datum: 28.02.2011
      Autor: WRV.cz
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Dovolená v Krušných horách

             

        Jojo, Lučná (Wiesenthal) je dobrý místo, vloni jsme tam byli - super. Ubytování v soukromí za zlomek cen v Nástupu. Člověče, kolem toho hotelu jsme jezdili i chodili a nějak se mi nelíbil, takovej divnej pocit! Teď jsem pro zajímavost kouk na ty webovky. Asi bych, pokud bych chtěl luxus se vším všudy, raději zvolil ubytování u sousedů v Oberwiesenthalu....

        [ Zpět ]
        Datum: 28.02.2011
        Autor: PepikW
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dovolená v Krušných horách

           

      Musím souhlasit loni jsme byly tady - www.anobis.cz - a super místo. Dokonce pro nás domácí dojel když kámoš zrušil kolo.

      [ Zpět ]
      Datum: 22.03.2011
      Autor: Milanp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dovolená v Krušných horách

         

    http://skrover.cz/scripts/contents.aspx?id=8
    Chalupu znam - jsem clenem klubu. Jen to neni zadny luxus. Ale predpokladam, ze postele s nebesy a intarzovany nabytek sportovci nebudou vyzadovat. ;-)

    [ Zpět ]
    Datum: 02.01.2010
    Autor: Murphy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dovolená v Krušných horách

           

      prosim, je na druhé straně Krušných hor taky nějaká jejich magistrála? Pojedu Labe z Německa, chtěla bych si udělat Krušnohoří, asi ze Schmilky, naše znám. Dá se někde najít na netu, mapy nic neukázaly, a jinak samé okruhy. Děkuji za pomoc!

      [ Zpět ]
      Datum: 09.07.2010
      Autor: 2177910
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dovolená v Krušných horách

             

        Že by přímo magistrála, to asi ne. Alespoň v "mojí" oblasti :o). Můžu ti navrhnout trasu od Labe po Zinnwald, nebo Altenberg. Jde o to, chceš-li se vyhýbat silnicím, (stejně to úplně nejde), kopcům (tedy těm nejprudším) a co chceš vidět. Asi jedeš natěžko, žejo?

        [ Zpět ]
        Datum: 09.07.2010
        Autor: PepikW
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dovolená v Krušných horách

               

          ano a s vozíkem, silničky, asi tak jak u nás.

          [ Zpět ]
          Datum: 09.07.2010
          Autor: 2177910
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Dovolená v Krušných horách

                 

            Na německý straně jsou desítky kilometrů kvalitních lesňaček, buď jemně štěrkových - koukni na foto, nebo asfaltových.
            Prohlédni si na tuhle mapu http://mapy.1188.cz/#pos=50.868289;14.191086@sc...
            ta značená "cyklo" co je nejblíž k hranicím by mohla být takovou magistrálou - v mapě je zakreslená až k Seiffenu (místy bych to ale upravil).

            [ Zpět ]
            Datum: 09.07.2010
            Autor: PepikW
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Dovolená v Krušných horách

                   

              díky, taky bych to někde řešila blíž k hranici.

              [ Zpět ]
              Datum: 09.07.2010
              Autor: 2177910
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Dovolená v Krušných horách

                   

              asi to znáš, prosím dá se jet s vozíkem a plně naložená?

              [ Zpět ]
              Datum: 09.07.2010
              Autor: 2177910
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Dovolená v Krušných horách

                     

                Jde všechno, záleží, co zvládneš :o))). Rovinka to nebude, po německé straně je to, myslim, trochu houpavější, než po české. Ale když nebudeš spěchat a pojedeš na pohodu, určitě to zvládneš. Nejprudší (a po kostkách) je výjezd od Labe od "nádraží" Schöna do Schöny, pak už to jsou spíš jen dlouhé a táhlé kopce. Pozor u toho nádraží - nenápadný podjezd pod tratí je až asi 200m za ním, směrem na Děčín - už jsem viděl cyklisty nosit kola po schodech, když tohle nevěděli.
                Nahoře to vemeš podle "cyklo" v mapě (v terénu snad ani značená neni) na rozcestí pod Zschirnstein a jihem ho objedeš po žluté zas na Cyklo.
                Za druhým rybníčkem (Fuchsteich) raději zas po žluté, okolo Soví brány do údolí Bielé. Stále po "cyklo", možná stojí za to, projet si údolí až ke Schweizermühle a zpět - nádherné skály. Po vystoupání zas na plošinu se dá navštívit vyhlídka Grenzplatte nad ostrovem (asi 200m na konci je jen pěšina). Pak u Zeisigsteinu je to v mapě blbě zakreslené, asf. cesta tam udělá serpentýnu dolu pod stěny a šup do Hellendorfu. Dál zas "cyklo", nebo z Olešné (Oelsen) po žluté, modré a neznačené směr Fürstenwalde. Nad Olešnou je parádní výhled (Oelsener Hohe).
                Mezi Fürstenau a Zinnwaldem je skvělá asfaltová stezka okolo Kohlhaukuppe s rozhlednou.
                Za Kahlenbergem (super výhled) muj rajón končí :o)

                Jo, ještě varianta výjezdu od Labe - nejmírnější je to asi po silnici z Krippenu přes Kleigiesshübel a stále podél potoka k hranicím. Ale zase přijdeš o pohled na Cirklštajn: foto z Císařské koruny

                [ Zpět ]
                Datum: 09.07.2010
                Autor: PepikW
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Dovolená v Krušných horách

                       

                  No asi můj krutý zážitek byl s plnou "polní" pes, vozík na psa se stanem a spaním.. z Dolního Žlebu na Maxičky starou cestou úžlabím kopců v pravé poledne v tropickém vedru. Ale vzpomínám na to moc ráda, jak jsem se koupala ve vlastním potu, no bylo to FUJ! Jsem z Kadaně a tak Hory Krušné znám dobře, ale druhou stranu jen z auta, motorky, ale vím, že tam jsou krásné vesnice.... tak mi to láká jet z Labe tudy. Z dol. Žlebu až domů to mám, teď na jaře jsem to dojema Měděnec- Domažlice, stačí...bylo dost velkých kopců!

                  [ Zpět ]
                  Datum: 09.07.2010
                  Autor: 2177910
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Dovolená v Krušných horách

                         

                    No teda! Z Dolňáku po Kamence nahoru je to "vražda" i nalehko. Máš muj obdiv :o)

                    [ Zpět ]
                    Datum: 09.07.2010
                    Autor: PepikW
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Dovolená v Krušných horách

                         

                    Než jsem se odstěhoval z Bíliny, kolega z práce mi ukazoval zimní fotky, pořízený někde na hřebenech. Ty hory se tak nejmenujou nadarmo.:-)

                    [ Zpět ]
                    Datum: 09.07.2010
                    Autor: abernathy
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Dovolená v Krušných horách

                       

                  Jenom doplnim dnešní poznatek - ta varianta pohodového výjezdu z Krippenu je mimo. Silničku tam rozkopali a prochází generální rekonstrukcí. Sice jsem projel (odpoledne už bylo staveniště opuštěné), ale na vozík by to teda nebylo :o(

                  [ Zpět ]
                  Datum: 12.07.2010
                  Autor: PepikW
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dovolená v Krušných horách

         

    Byli jsme v Hřebečné u Abertam - http://penzion-heller.hrebecna.cz/index.php Je to na okraji náhorní plošiny v nejvýše položené části Krušných hor. Dá se odtud jezdit na všechny strany - Klínovec, Jáchymov, Boží Dar, Blatenský vrch,Jelení, Přebuz, Nejdek, Tisovský vrch, Plešivec... Jen asi 15 km jízdy je to do sousedního Německa. V blízkosti je několik rozhleden.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.01.2010
    Autor: Zbyněk
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dovolená v Krušných horách

           

      To na mě působí dobře. Také o tom budu přemýšlet.

      [ Zpět ]
      Datum: 03.01.2010
      Autor: petrp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dovolená v Krušných horách

           

      Díky za tip, díval jsem se na to na netu a vypadá to podle našich. Jsou také vaše zkušenosti s tímto pezionem dobré?

      [ Zpět ]
      Datum: 09.01.2010
      Autor: navrc
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dovolená v Krušných horách

             

        Já jsem byl spokojený. Večeře se skoro nedaly sníst a pivo jsme si točili sami (nevím, jestli to tak ještě funguje). Ta herna s kolárnou nebyly ještě dodělané (září 2008), ale kola se dala pod zámkem schovat bez problémů. Jediné, co bych snad vytkl, bylo to, že tam bylo málo skříní na uložení věcí.

        [ Zpět ]
        Datum: 10.01.2010
        Autor: Zbyněk
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dovolená v Krušných horách

         

    Byli jsme na Bublavě v penzionu Bublava, ale bohužel změnil majitele. Bylo tam bezva a konečně jsme si vrzli. Tam totiž vrzaly postele, okna, podlahy, schody prostě všechno. Okolí nádhera, v tuzemsku i tamzemsku.

    [ Zpět ]
    Datum: 10.01.2010
    Autor: Peldy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dovolená v Krušných horách

         

    My jsme byli v Perninku v Perninkové chaloupce. Zvenku sice ruina, ale jinak OK. Ale není to pension - je to pronájem celé chalupy. V centru, na strategickém místě ...

    [ Zpět ]
    Datum: 10.01.2010
    Autor: AMS
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dovolená v Krušných horách

         

    Pokud jedete do Krušných poprvé, tak je téměř jedno kam v rozmezí Kraslice - Božák.
    Každopádně ať si vyberete místo kdekoliv, tak nikdy nedojedete všude a pěkné je to všude.
    Takže se nedá říct, že je nějaké z těch míst ideálně strategické.
    PS: V Kraslicích jsme měli chalupu a na kole jsem tam nejezdil hrozně moc. Na Perninku jsem byl 6x během VŠ na týden na bikách, takže mám srovnání kam odkud se dá dojet.

    Napoprvé bych volil možná raději něco blízko Perninku. Sice přijdete o místa z Kraslic přímo do Německa (to už je pak moc daleko) a některé věci blízko u Kraslic, ale zase z Kraslic přijdete o Klínovec a blízké okolí.
    Rozhledny typu Tisovský vrch jsou dobře dosažitelné z obojího.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.01.2010
    Autor: Mlok
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dovolená v Krušných horách

         

    Za sebe mohu doporučit Klíny a zdejší velmi pěknou horskou chatu Emran -http://www.travelguide.cz/cz/ubytovani/horska...

    Ale jak říká mlok, je to celkem jedno. Všude najdeš něco zajímavého :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 25.01.2010
    Autor: Ladik
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dovolená v Krušných horách

           

      Díky za tipy, ale už je rozhodnuto. Pojedeme tady http://www.pensionmaruska.cz/. Pokud máte někdo s tímto pensionem nějakou zkušenost, tak se podělte. Dík.

      [ Zpět ]
      Datum: 25.02.2010
      Autor: navrc
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dovolená v Krušných horách

         

    ..zkus chatu Zelinka tel. 777583131 ,pro sportovce žádný luxus !

    [ Zpět ]
    Datum: 11.02.2010
    Autor: amito
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dovolená v Krušných horách

           

      ...chata Zelinka Boží dar já zapomněl napsat...

      [ Zpět ]
      Datum: 11.02.2010
      Autor: amito
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dovolená v Krušných horách

         

    Ahoj já ti doporučuju camp http://www.travelguide.cz/cz/ubytovani/pension... Jednou jsem tam byl a maj vše co můžeš potřebovat také si rád vyjedu a je to odtamtud pohodička. Měj se hezky a užij si to, ať si vybereš cestu kamkoli.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.05.2010
    Autor: prokop
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dovolená v Krušných horách

         

    Dobrý den, nbízím Vám ubytování v horském rodinném hotelu v Abertamech, ceny máme dobré jak na ubytování, tak i jídlo, veškeré info naleznete na www.hotelvillarosse.eu -okolí je vhodné k výletům na kole v CZ i DE, ale i trochu náročné. ahoj Iveta

    [ Zpět ]
    Datum: 30.05.2010
    Autor: 2180157
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
  • Re: Dovolená v Krušných horách

         

    Ahoj já ti doporučuju apartmány http://www.apartmany-krusnehory.cz
    Zdařilá poloha a domácká atmosféra. V budově jsou tři byty s plochou 80 metrů čtverečných, pro každý byt je určeno celé patro. Proto je možné přijet s více přáteli, společně si odpočinout a současně nepřekážet jeden druhému (až 26 návštěvníků).

    [ Zpět ]
    Datum: 17.06.2010
    Autor: smek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dovolená v Krušných horách

         

    V současném počasí bych volil ubytování v okolí Šindelové.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.07.2010
    Autor: Radix
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dovolená v Krušných horách

         

    Nejspíš píšem s křížkem po funuse, ale pokud mohu doporučit, tak pěkné místo pro výjezdy je Loučná pod Klínovcem a konkrétně hotel Nástup - Hotel Nástup - ubytování Klínovec - Krušné hory , odkud se dá nejen hezky vyjíždět, ale kde se dá i super relaxovat.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.02.2011
    Autor: WRV.cz
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Dovolená v Krušných horách

         

    My jeli od severu k jihu a spali taky U Meluzíny (bouda i ve filmu Sněženky a machři po 25 letech).

    [ Zpět ]
    Datum: 28.02.2011
    Autor: Quatsch
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dovolená v Krušných horách

         

    Pernink. Na dobrém místě a za dobrou cenu je U Semušky, je tam max 26 lůžek.
    http://www.apartmany-krusnehory.cz/

    [ Zpět ]
    Datum: 07.05.2011
    Autor: smek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Dovolená v Krušných horách

         

    Zajímavé tipy na výlety v Krusných horách nabízí tento web:http://www.nasehory.cz/vylet/krusnehory/

    [ Zpět ]
    Datum: 24.10.2011
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -8
    • Re: Dovolená v Krušných horách

           

      Ach jo, další reklamní šašek :-(

      [ Zpět ]
      Datum: 24.10.2011
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  •      

    Příspěvek byl smazán administrátorem serveru NaKole.cz.

    Datum: 15.02.2012
    Autor: JanN
    • Re: Dovolená v Krušných horách

           

      Kdyz si hotel reklamu na webu nedokaze zaplatit a musi ji podsouvat takhle, nejspis to nebude nic moc, ne? Docela bych se bal, jak v takovem zarizeni setri na snidanich a uklidu. Neni tam i plisen v koupelnach? Na savu se da taky slusne usetrit...

      [ Zpět ]
      Datum: 15.02.2012
      Autor: Murphy
      Hodnocení: +9 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dovolená v Krušných horách

           

      Jsem hledal, kde je ten tvůj druhý příspěvek... Už to vím...
      Jdi s tou reklamou někam. Anebo se domluv s majitelem webu.

      [ Zpět ]
      Datum: 15.02.2012
      Autor: hekynen
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Bikepackingová výzva Rakouskem až domů

 (CK Kudrna)
04.07.2024, 6 dní
7 800 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
12.07.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

412 cyklistů (15 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024