reklama

Kanárské ostrovy - Tenerife - turistika

Termín: 10.11.2017 - 20.11.2017, 11 dní
Cena od: 14 400 Kč

pěší turistika Letecky
Foto: CK Kudrna

Po horách, vulkánech, plážích, památkách i kaňonech největšího kanárského ostrova

Na největším kanárském ostrově se budeme toulat skalními městy i vřesovcovými lesy, projdeme fascinující barevnou vulkanickou pouští, užasneme nad výhledy z divokých rozeklaných útesů i soutěsek, vykoupeme se na plážích s černým i světlým sopečným pískem v čisťoučkých vodách oceánu a pokusíme se vyšplhat až na nejvyšší horu ostrovů, Španělska i celého Atlantiku – 3.718 m vysoké Pico del Teide. Seznámíme se také s tajuplnou kulturou původních obyvatel Guančů i s výtečnými kanárskými víny. Během zájezdu se ubytujeme v příjemném hotelu v Puerto de la Cruz, odkud budeme vyrážet na jednodenní výlety do hor nebo za poznáním. Bonbónkem pak bude dvoudenní túra na nejvyšší horu spojená s přenocováním na horské chatě. Kdo se výletů nebude chtít zúčastnit, bude si moci užívat lenošení a koupání na krásných sopečných plážích.

Program zájezdu

1. Přelet na největší z Kanárských ostrovů - Tenerife. Ubytujeme se v hotelu na severím pobřeží a aklimatizuje se v tamních uličkách u sklenky dobrého vína.

2.3. Návštěvíme nejdivočejší pohoří ostrova TENO s úchvatnou sopečnou soutěskou MASCA, kterou sestoupíme až k Atlantiku a lodičkou poplujeme kolem útesů Los Gigantes (↔ 6 km,  ↑ 80 m, ↓ 550 m). Dále podnikneme výlet do národního parku CAÑADAS DEL TEIDE, kde zažijeme aklimatizační výstup na monumentální horu GUAJARA s výhledy na Pico del Teide (2.718 m) (↔ 9 km,  ↑ 670 m, ↓ 670 m).

4.–5. Podnikneme výlety mlžným subtropickým pralesem a mezi neuvěřitelně bizarními skalami a útesy v divokém a nejstarším pohoří na ostrově - ANAGA na severovýchodě ostrova (↔ 13 km,  ↑ 1.350 m, ↓ 1.350 m). Prohlédneme si pozoruhodné Guančské pyramidy a muzeum mořeplavce a dobrodruha Thora Heyerdahla v GÜÍMARU. Nevynecháme ani návštěvu hlavního města SANTA CRUZ DE TENERIFE a jeho pozoruhodností (historické kostely, kanárský parlament, moderní budova opery, muzea, městské parky, ...).

6.–7. „Zlatým hřebem“ programu na Tenerife bude dvoudenní vysokohorská túra s přenocováním na horské chatě, během níž se pokusíme vystoupit až na PICO DEL TEIDE (3.718 m) – nejvyšší vrchol souostroví, Španělska i celého Atlantiku (↔ 16 km,  ↑ 1.500 m, ↓ 1.500 m). Po cestě projdeme také kolem proslulých a tajemných Huevos del Teide (tzv. Teidská vejce).

8.–10. Budeme se moci vykoupat v historickém městečku Garachico a u majáku Punta Teno, navštívíme malebné vinařské městečko Icod de los Vinos s pěknou botanickou zahradou, historickým kostelem, okoukneme též půvabné Mariposario a jedinečný tisíciletý „Dračí strom“. Podnikneme okružní túru mezi starými vodními kanály, borovými lesy a kolem krásných skal Los Organos. Také si prohlédneme skalní města Roques de García s majestnátnou Katedrálou a Piedras Amarillas.

11. Sbalíme věci, přesuneme se na letiště a plni zážitků odletíme z Tenerife zpět domů.

Cena zahrnuje

Veškerou společnou dopravu po ostrově mikrobusy, plavbu lodí pod útesy Los Gigantes, 9x nocleh v hotelu, 1x nocleh na horské chatě, průvodce, pojištění léčebných výloh a zákonné pojištění CK.

Cena nezahrnuje

Letenku v ceně od cca 9.500 Kč včetně tax z Prahy a Vídně (příp. individuálně si můžete letenky zakoupit v ceně od 3.500 Kč včetně tax s nízkonákladovou leteckou společností z Německa)

Nástupní místo

Tenerife

Cestovní kancelář:
Kudrna

pěší turistika Letecky
Náročnost: Co to znamená?
střední


Navštívené země:
Španělsko Španělsko

Podobné zájezdy

Kanárské ostrovy – Lanzarote – turistika

 (Kuba Kmínek, CK Kudrna)
24.10.2017, 8 dní
16 500 Kč
pěší turistika Letecky

Mallorca Adventure

Canyoning na Malorce (Miguel Angel García, CK Kudrna)
27.10.2017, 8 dní
16 600 Kč
pěší turistika Letecky

Kanárské ostrovy - Tenerife - turistika

 (CK Kudrna)
10.11.2017, 11 dní
14 400 Kč
pěší turistika Letecky
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

153 cyklistů (10 přihlášených)

Reportáž psaná na kole 1.

Jezdím do práce na kole. Pokud máte takového kolegu nebo kolegyni, prosím, ušetřete je soucitných pohledů a…
Martynka | 04.10.2017

Malý gurmánský výlet po jižním Walesu

Suchá předpověď počasí na poslední srpnový víkend, pondělí volné (bank holiday), příznivě načasované…
cyklo-poustevnik | 30.09.2017

Vodňansko

Do Vodňan jsem za svých více jak 50 let života prvně zabloudila loni v létě cestou na poutní místo Lomec, kde…
radka | 21.09.2017