reklama

Pěší turistika v Lechtalských Alpách – Silvretta – Ratikön

Termín: 21.06.2017 - 27.06.2017, 7 dní
Cena od: 7 990 Kč7 790 Kč

pěší turistika Autobusem
Formarinsee
Formarinsee
Foto: CK Mamut tour

Kopssee - Silvretta Hochalpenstrasse - Paznauntal - Lech - Formarinsee - Spullersee - Warth - Hochtannbergpass - Ratikön - Lünersee - Rellstal

Program zájezdu

1. den: Odjezd v pozdních večerních hodinách. Noční přejezd.

2. den: Turistika od přehrady KOPSSEE (1 809) úbočím hory Versalspitze, po cestě vedoucí podél jezírka Wiegensee až k horní stanici lanovky Tafamuntbahn. Náročnější varianta vede z přehrady severně od Versalspitze přes Jöchli (2 405). Odpoledne panoramatická jízda nekonečnými serpentinami vysokohorské silnice SILVRETTA HOCHALPENSTRASSE. Zastávka v nejvyšším bodě se stejnojmenným jezerem - procházka podél vody. Průjezd atraktivním údolím PAZNAUNTAL se známi lyžařskými středisky Galtür a Ischgl. Ubytování.

3. den: Cca 30 km přejezd busem CK do mondénního lyžařského střediska LECH. Výjezd lanovkou Rütikopfbahn do nadmořské výšky 2 350 m. Absolvování turistického okruhu okolo Rüfispitze s možností odpočinku na chatě Stuttgarter Hütte (2 310) a úžasnými výhledy. Lehčí trasa povede úbočím po části místní turistické magistrály nazývané Zelený prstenec až do Zürsu (1 717). Návrat na ubytování.

4. den: Přesun místním busem z Lechu k jezeru FORMARINSEE (1 789) - přírodnímu skvostu se zeleno-modrou vodou považovanému za nejkrásnější místo v Rakousku. Zdatnější turisté mohou absolvovat 15 km okruh okolo hory Rote Wand s možností občerstvení na chatě Laguzstüble v polovině trasy. Pohodová varianta povede přes Freiburger Hütte (1 931) a přes tzv. kamenné moře k dalšímu okouzlujícímu jezeru SPULLERSEE (cca 10 km, převýšení 500 m). Návrat na ubytování.

5. den: Přejezd autokarem CK do turistického střediska WARTH. Výjezd lanovkou Steffisalp. Nádherná okružní túra okolo Karhornu přes Aufendsattel (1 710) a podél malebných jezírek Korbersee a Kalbelesee do průsmyku HOCHTANNBERGPASS (1 676). Možnost pokračování zpět do Warthu. Návrat na ubytování.

6. den: Přesun busem CK do oblasti RATIKÖN, ke spodní stanici lanové dráhy vedoucí k magickému jezeru LÜNERSEE (1 970). Přechod po rakousko-švýcarském pomezí ve stínu horských štítů vypínajících se přes 2 800 m vysoko k chatě Lindauer Hütte a dále k horní stanici lanové dráhy Golmerbahn. Lehčí verze povede od jezera Lünersee údolím RELLSTAL, kde se v létě pase až 500 hlavé stádo dobytka. Noční přejezd.

7. den: Příjezd v ranních hodinách

Cena zahrnuje

  • dopravu zájezdovým autokarem (WC, klimatizace, DVD, bufet)
  • 4x ubytování v gatshofu Grissemann*** ve vesničce Flirsch, cca 10 km od střediska St. Anton in Arlberg (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky, SAT-TV a vlastním sociálním zařízením)
  • 4x polopenzi (snídaně: bufet; večeře: 3 chodové menu)
  • průvodce
  • pojištění CK proti úpadku

Cena zahrnuje

  • cestovní pojištění
  • doporučená částka na lanovky, místní busy a mýto: cca 70 €

Nástupní místa

Beroun, Plzeň, Praha, Roztoky u Prahy, Sedlec

Cestovní kancelář:
Mamut tour

pěší turistika Autobusem
Náročnost: Co to znamená?
nízká - střední


Navštívené země:
Rakousko Rakousko

Podobné zájezdy
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

198 cyklistů (10 přihlášených)

Reportáž psaná na kole 1.

Jezdím do práce na kole. Pokud máte takového kolegu nebo kolegyni, prosím, ušetřete je soucitných pohledů a…
Martynka | 04.10.2017

Malý gurmánský výlet po jižním Walesu

Suchá předpověď počasí na poslední srpnový víkend, pondělí volné (bank holiday), příznivě načasované…
cyklo-poustevnik | 30.09.2017

Vodňansko

Do Vodňan jsem za svých více jak 50 let života prvně zabloudila loni v létě cestou na poutní místo Lomec, kde…
radka | 21.09.2017