reklama
Země: Švédsko Švédsko

Trajekty do Švédska

Zdravím všechny cestovatele.
V létě se chystáme s rodinou na okruh po jižním Švédsku. Máme v plánu dojet do Německa k trajektu autem, nechat ho na odstavném parkovišti a trajektem jet už jen s kolem. Máte někdo zkušenost s parkovišti u trajektů? Je nutné si rezervovat místo na trajektu předem, pokud nechceme kajutu? Díky za všechny zkušenosti.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 13.03.2016
Autor: otesánek
  • Re: Trajekty do Švédska

         

    S parkováním zkušenosti nemám, ale trajektem do Švédska jsem už párkrát jela.
    Záleží na tom, odkud trajekt zvolíte - jezdí z Roztocku (asi 3,5 hodiny) do Mölme a další pak jede z Dánska - to je asi 30 min.
    Na tyhle si určitě žádnou kajutu rezervovat nemusíš. S kolem ani nepotřebuješ rezervaci jako cestující. V létě ale bývají trajekty dost narvané, tak je předběžná rezervace, resp. zakoupená jízdenka, určitou jistotou, že se na požadovaný trajekt opravdu dostanete.

    Přes noc jezdí trajekt z Kielu a tady také není nutno rezervovat kajutu. Celkem běžně se spí v různých prostorách lodi na zemi.
    S rezervací je to stejné jak píšu výše.

    Ještě jsem cestovala z Polské Sviljus... Tady se jede také přes noc a spali jsme rovněž na zemi.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.03.2016
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Trajekty do Švédska

         

    Pokud poplujete jen s koly a nebudete chtít kajutu, tak rezervaci většinou nebudete potřebovat.
    Trajektové přístavy zařizují také dlouhodobé parkování pro své zákazníky.
    Třeba zde pro Warnemunde.
    http://www.parken-und-meer.de/warnemuende
    Na 14 dní to bude tak kolem 150E. Sama s tím ale osobní zkušenost nemám.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.03.2016
    Autor: Lanna
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Trajekty do Švédska

         

    Nejrychlejší je asi vlakový přívoz Trelleborg - Sassnitz
    https://www.youtube.com/watch?v=eOal9_m2i38

    Na své první delší cestě po Skandinávvi jsem se s ním vracel ze Švédska do Němec.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.03.2016
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Trajekty do Švédska

           

      Nejrychlejší asi je z Puttgardenu do Dánska a pak přes most do Švédska, jenom ho na ten most nepustí na kole, kvůli tomu tunelu...

      Ale to Dánsko na koleby mohlo být fajn.
      Nějak moc si neumím představit co na tom kole dělat v tom jižním Švédsku, mě to tam připadá strašně rozlehlé, prostě furt ten samej les stovky kilometrů. Ale pokud se chce někdo projet lesem, tak proč vlastně ne...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 13.03.2016
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -8
      • Re: Trajekty do Švédska

             

        Když on ale základní požadavek zní:
        "...Máme v plánu dojet do Německa k trajektu autem, nechat ho na odstavném parkovišti a trajektem jet už jen s kolem..."

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 13.03.2016
        Autor: radka
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Trajekty do Švédska

         

    Zdravím, nějakou zkušenost s trajekty mám, jel jsem do Švédska s kolem třikrát, sice severněji, ale některé zkušenosti se dají zobecnit. Co vím, tak na jih Švédska jezdí trajekty z polského Swinoujscie do Ystadu, nebo do Treleborgu, z Německa z Rostocku do Treleborgu. Já jel z Gdynie do Karlskrony a z Gdaňska do Nynashamnu. Na těchto trasách bylo nutné mít koupenou jízdenku dopředu, pokud jsem chtěl kajutu. Jinak tam byl určitý počet míst na sezení a nebyl problém na zem rozdělat karimatku a spacák. Ale i na tato místa jsem zažil, že bylo vyprodáno. Co se týká parkování auta, jel jsem několikrát autem a potom trajektem, parkování v přístavu jsem nehledal, našel jsem si v dostupném okolí nějaký kemp, kam jsem dopředu napsal a nikdy nebyl problém tam auto na týden nechat. V kempu u Rostocku to vycházelo myslím 1,5 Eur za den, v Polsku v Kolobrzegu to bylo asi 16 Zlotých za den.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.03.2016
    Autor: MarekD
    Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Trajekty do Švédska

           

      To je, myslím, velmi elegantní řešení. Domluvit se někde v kempu, kde přespíš noc před a noc po trajektu, abys tam mohl nechat nějakou dobu auto.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 13.03.2016
      Autor: Lanna
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Trajekty do Švédska

         

    Před dvěma lety jsme parkovali na okraji Sassnitz na sídlišti, asi 5 km od přístavu. Máš odtud nejlevnější spojení do Švédska myslím že za 14€. Ještě jsme se tam poblíž bez problémů vyspali.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 23.03.2016
    Autor: Karel-ch
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Velká skandinávská pouť na kole

 (CK Bondo)
01.08.2025, 17 dní
56 940 Kč
cyklistický Letecky
Seznamka

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Na kole z Prahy

02.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

213 cyklistů (1 přihlášený)

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024

Východní Balkán - 8. část - Rumunsko, Maďarsko - ZÁVĚR

Po probuzení v Transylvánii, nedaleko města Reghin, jsme si na snídani opět dojeli do první vesnice. Oproti…
Peggy | 15.12.2023

7. část - Do Rumunska!

Zastavili jsme hned v další vesnici Zachari Stojanovo, že si tam dáme kafe. Stálo 0,4 leva, takže se cena…
Peggy | 01.12.2023