reklama
Země: Ukrajina Ukrajina

Na Ukrajině vlakem s kolem

Ahoj,
máte někdo zkušenost s cestováním s kolem vlakem po Ukrajině. Jedná se o cestu z Čopu do Volovce (směr Kyev). Jezdí tam celkem dost rychlíků, ale o kolech/zavazadlech žádná zmínka. Zkoušel jsem psát na UA dráhy, ale zatím žádná odpověď.
Jinak do Čopu bude asi nejlepší vlakem Šírava vystoupit v Bánovcích nad Ondavou a potom na kole přes přechod Velké Slemence do Čopu.
Díky za postřehy
Zdenek

[ Zpět ]
Datum: 27.04.2012
Autor: kapi
  • Re: Na Ukrajině vlakem s kolem

         

    Ahoj, vlaky nevím, ale na základě zkušeností (zhruba před deseti lety, snad se to moc nezměnilo) by neměl být problém domluvit se prakticky na čemkoliv s řidiči tamších maršrutek. Prostě dojet na něco, co vypadá jako autobusové nádraží a oslovit nějakého řidiče, že chceš s kolem do Volovce. Myslím, že se řešení rychle najde a za celkem normální cenu. Naopak nemá moc smysl zkoušet přes babku za okýnkem prodeje lístků a přes podobné "oficiální" cesty (tudíž bych ani moc nesázel na ten vlak, když už, tak se spíš domluvit s průvodčím :)).

    [ Zpět ]
    Datum: 27.04.2012
    Autor: Marble
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na Ukrajině vlakem s kolem

           

      mé zkušenosti taky cca 10 let staré : kolo jsem kompromisně rozmontoval stejně jako do letadla -- oddělat přední kolo a řidítka - ty přivázat ke štangli, a už se to vejde všude kam potřebuješ. Vzít si je ssebou do vagonu bez jakýhokolvěk domlouvání se s provodnikem. Kamarádi brali kola do vagonu vcelku - taky to prošlo bez probléma. Každopádně bilet koupit až v tom Čopu -- vlastně pro ne v Užhorodu? Shánět zahraniční bilet nás je totální blbina.

      [ Zpět ]
      Datum: 28.04.2012
      Autor: Howgh
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na Ukrajině vlakem s kolem

         

    Ahoj, já jel rychlíkem směr Solotvino a jednou z Užhorodu.

    Nevšiml jsem si, že by ve vlaku byl vůbec nějaký prostor na zavazadla, všechno bylo ve vnitř.
    Většina těch rychlíků jsou pseudo lůžkový, takže se prostě sklopí sedačky a tam se spí, je tam hrozně málo místa a vlaky jezdí šíleně pomalu a my měli smůlu, že i plný.
    Jak píše Honza, složený kolo by určitě nebyl problém.
    Průvodčí jsou běžně dost úplatní, takže by to mohlo projít. U maršutů záleží jak kdy, některý novější (ale to bylo spíš v Rumunsku), mívají bednu na zadku... Ale zase, naplocho... :-)
    Hodně štěstí a pak se ozvi, jak jsi to vyřešil...

    [ Zpět ]
    Datum: 28.04.2012
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na Ukrajině vlakem s kolem

           

      Kamarád jezdí s kolem vlakem docela často do Donecka a říká, že je to v pohodě, akorát to musí nalámat do zavazadlového prostoru. Ten je v kupé skutečně až úplně nahoře, v přízemí a prvním patře se spí. Jel jsem tam párkrát bez kola, ale nacpal jsem tam skutečně ledacos. Kupé jsou větší než u nás a vagóny širší. Pokud s sebou nechceš tahat tašku na kolo, tak doporučuju nějaké pavouky, provazy apod., aby se částečně dekomponované kolo bezpečně zajistilo v té horní poloze. Neplatí se za to nic, bere se to jako spoluzavazadlo. Jo a myslím, že pro ty pseudospací dálkové rychlíky není možné koupit jízdenku, která by neobsahovala rezervaci, takže návalu lidí bych se tam nebál. Naopak cestování je tam moc příjemné, ve vlaku vyhrává hudba (je možno ztlumit či vypnout) a o cestující v každém voze se stará jeho "dežornaja", která byla vždy milá a snažila se nám vyjít vstříc. Já se tam příště taky chystám už s kolem.

      [ Zpět ]
      Datum: 08.05.2012
      Autor: cobic
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Na Ukrajině vlakem s kolem

             

        Ahoj kluci.Jsem z Ivano-Frankivska...pokud chcete něco poradit tak se ptejte..
        Ve vlaku je možne cestovat ale nevim jestli budou ochotni řidiči busa vzit kolo..

        [ Zpět ]
        Datum: 25.05.2012
        Autor: FuntCz
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

399 cyklistů (4 přihlášení)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024