reklama

Z Jeseníku přes Zlatý Chlum, Rejvíz a kolem Orlíku do Drakova

Po minulé cestě cyklobusem, volíme tentokrát pro cestu do Jeseníku vlak. Ač míří vlak do hor, moc kol se zde nevejde. Naštěstí se zde s ostatními cyklisty ale vejdeme. 
Od nádraží v Jeseníku (455 m.n.m.) se vydáváme přes náměstí a pokračujeme do kopce po asfaltové cestě na "Čertovy kameny" (675 m…

[ Celý text ] [ Zpět ]
Datum: 22.07.2011
Autor: Asterix
  • Re: Z Jeseníku přes Zlatý Chlum, Rejvíz a kolem Orlíku do Drakov

         

    Díky, připomnělo mi to dovču v Jeseníkách cca před 10. lety. Bydleli jsme na Rejvízu, takže jsme ho šlapali každý den:-)).

    [ Zpět ]
    Datum: 22.07.2011
    Autor: kocik
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Z Jeseníku přes Zlatý Chlum, Rejvíz a kolem Orlíku do Drakov

         

    Hezké, Jeseníky mám rád, dovolil jsem si trasu uložit pro inspiraci kudy tudy.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.07.2011
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Z Jeseníku přes Zlatý Chlum, Rejvíz a kolem Orlíku do Drakov

         

    Jo jo, v Jeseníkách je krásně. Dojížděl jsem tam 10 let autem skoro každý měsíc (na Chlumu i Čerťácích byl několikrát alespoň pěšky), ale kolo s sebou měl bohužel jen jednou, tak jsem měl z Jeseníku "povolené" ;-( alespoň 2 kratší výlety na Praděd a pak právě Rejvíz
    http://www.bikemap.net/route/74582
    Krásně se tam nahoře v lesích dýchalo, i když jsem to jel na silničce (tedy bohužel mezi auty...) a cestou ke Zlatým horám ještě stačil vyděsit důchodce, když jsem předjížěl jejich Felicii - už mne bolely ruce, jak jsem za nimi musel pořád z kopce brzdit a nějak se chudáci divili, co to vedle nich jede za "šílence" ;o) a po těch polských rovinkách se to pak také jelo krásně, zvlášť když to byl výlet tak krátký, že jsem tam byl ještě hezky odpočatý.
    Mno ale teď už mi asi zůstanou jen naše Krušné hory a i tam dnes bylo hlavně v Německu krásně - tam (na rozdíl od nás) mají hezké asfaltové cyklostezky vhodné i pro silničku, lesy nějaké "zelenější" (samé vysoké smrky zelené až dolů, jako v Jeseníkách), upravené baráky, před nimi volně položené kvetoucí květináče (ty bych chtěl vidět u nás) a přitom je to kousek, že se jednomu ani nechce věřit, když pak přijede zpátky k nám ;-( ...

    [ Zpět ]
    Datum: 23.07.2011
    Autor: VladaS
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Z Jeseníku přes Zlatý Chlum, Rejvíz a kolem Orlíku do Drakov

           

      Pěkná trasa a v té rybářské baštu v Moszsance jsi byl?

      [ Zpět ]
      Datum: 24.07.2011
      Autor: Asterix
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Z Jeseníku přes Zlatý Chlum, Rejvíz a kolem Orlíku do Drakov

             

        Nebyl, nevšiml jsem si jí, škoda ...

        [ Zpět ]
        Datum: 24.07.2011
        Autor: VladaS
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Z Jeseníku přes Zlatý Chlum, Rejvíz a kolem Orlíku do Drakov

         

    Škoda toho směru. Tu červenou je mnohem lepší jezdit opačně, tedy z Rejvízu do Jeseníku.
    A ze Zlatého Chlumu ať už lehčí variantu červená až do Jeseníku nebo těžší modrou až do Jeseníku (nevim, proč ta modrá je značená na cykloserveru jako nesjízdná, když je to lahůdkový sjezdík :-) ).
    V tom směru Rejvíz -> Jeseník je to po červené jetelné úplně celé bez šlápnutí (tedy pokud tam zrovna nejsou nějaké spadané stromy, co se musí přenést).

    [ Zpět ]
    Datum: 24.07.2011
    Autor: Mlok
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

270 cyklistů (1 přihlášený)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024