reklama
Země: Mongolsko Mongolsko

Mongolsko na kole

Ahoj.
Rad bych nekdy v budoucnu navstivil tuhle, pro mne uzasnou, zem. Fascinuje mne hlavne jejich "hrdelni" zpev. Takze mam dva cile. Poznat zemi a na vlastni ucho slyset tenhle uzasny zpev.
Nejdrive jsem ji chtel dat pesmo, ale rikal jsem si, ze by nebylo spatne zkusit to na kole.
Co jsem tak cetl na netu, je to takove vselijake (absence cest). Navic moc cestopisu od kolaru jsem nenasel.
Takze budu vdecny za kazde info.

Nahodou. Nevite nekdo kontakt na tyhle dva cyklotuuuristy...: http://www.cykloturistika.cz/cislo/2006-11/ukazka1

Dik

[ Zpět ]
Datum: 05.06.2008
  • Re: Mongolsko na kole

         

    Mongolsko mě taky velice láká. Jenom ta štreka, dostat se tam... Něco cyklisticko-užitečných informací o Mongolsku najdeš v prvním díle knihy Lucky a Michala.
    Jinak já mám teď rozečtenou velice zajímavou, sice nepatrně neaktuální knihu od B.Arthauda "Předchůdcové Marka Pola", vřele doporučuji. :o)

    [ Zpět ]
    Datum: 05.06.2008
    Autor: Suchoj
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Mongolsko na kole

           

      Mongolsko me ucarovalo uz v mladi. Vubec tyhle zeme (Mongolsko, Tibet, Nepal, Indie) jsou pro mne velkym lakadlem a snem. A rad bych si zacal sny plnit:-)

      Lucku s Michalem jsem cetl. Co si tak pamatuji, tak se orientovali jen podle zeleznice a jeli furt mimo cesty:-)
      Spis by me zajimalo, jak moc dobre/blbe se mimo ty cesty jezdi. Nevim, v CR jsem moc po louce nejezdil. A kdyz uz, tak to nebylo snadne.

      No a ta streka tam. Z toho mam trosku strach. Ruska letecka spolecnost a prestupuje se v Moskve. Dve velke krabice...nevim, nevim. Aby z toho pak nakonec opravdu nebyl trek, az nam kola ztratej:-)))

      A dik za tip na knihu!

      [ Zpět ]
      Datum: 05.06.2008
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Mongolsko na kole

             

        Já si zase z Lucky s Michalem pamatuju akorát, že tam měli spoustu defektů a jezdili přes duny. :o)
        Jinak auta tam normálně jezdí, takže podle mě by to mělo jít.
        Letět s aeroflotem je asi zážitek i bez krabice s kolem, tohle mi přijde jako zásadní překážka. Druhá možnost je jet transsibiřskou magistrálou, ale to znamená týden ve vlaku, brrr...

        [ Zpět ]
        Datum: 05.06.2008
        Autor: Suchoj
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Mongolsko na kole

               

          Na Aeroflot jsem slysel dost zajimavych veci. Proto ta obava. Jeden z duvodu, ktery rozhoduje zda na kole nebo pesky. Ale dalo by se to udelat podobne, jako bylo v tom clanku. Do Ciny a pak vlakem. Ale asi by to bylo drazsi.
          A tyden ve vlaku...hruza:-) Ikdyz taky bych ji nekdy rad zkusil:-) Znamej ji takhle jel. Vzdycky kousek, nejaka ta tuuuristika a pak zas o kus dal. Vrchni vetvi to vzal do Ciny a spodni zas domu:-)

          [ Zpět ]
          Datum: 05.06.2008
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mongolsko na kole

         

    Jel bych hned.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.06.2008
    Autor: jipík
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mongolsko na kole

         

    Nedávno dávali několikadílný dokument o cestě kolem světa jež absolvovali dva němečtí motorkáři.Zrovna jsem na to natrefil když projížděli Mongolsko.Krajina velice působivá.Na dnešní dobu až nezkutečně opuštěna .Komunikace ovšem veskrze žádné.Nemýt sebou filmový štáb který jim neustále pomáhal a tahal z problémů tak nevím nevím.Pravda je že zapadlé kolo vytlačíš z blata snáze než naloženou motorku.
    Nejlepším cestovním prostředkem pro toulání se po mongolsku by byl evidentně kůň.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.06.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Milann)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Mongolsko na kole

           

      "Na dnešní dobu až nezkutečně opuštěna "...a to me laka.
      Mozna by nebylo spatne zkusit nekde vygooglovat, zda by se ten kun nedal pronajmout:-) Musim priznat, ze me to taky napadlo:-) Vzdyt tam je to vozidlo c.1:-)

      Kdyz me to pesky prijde pomale (nez bych presel nejakou tamni louku, tak je tejden v haji). Auto nechci, protoze to mi zas prijde moc rychle. Navic mi prijde skoda sedet a jen koukat z okna. Tak me napadlo jen to kolo. A kun:-)

      Jinak jsem nekde cetl, ze to tam na jare neuveritelne voni bylinama....!!

      [ Zpět ]
      Datum: 05.06.2008
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Mongolsko na kole

             

        Potkali jsme v Mongolsku jednoho Francouze, ktery si tam 2 kone koupil, s nimi procestoval, co se dalo, a doufal, ze je pak zase proda. (Nevime, jak to dopadlo.) Takze tak nejak to asi jde. Jinak auta tam normalne jezdi (viz prispevek Suchoje) prevazne po \"silnicich\" vyjezdenych jen tak ve stepi, takze zadne terno to neni. Navic pri mongolskem stylu rizeni a mnozstvi vodky obvykle zkonzumovane ridicem bych se na kole docela bala.

        [ Zpět ]
        Datum: 09.06.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Petule)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Mongolsko na kole

               

          Ahoj.
          No kamarada jsem zaukoloval, aby zjistil za kolik se tam da takovej kun koupit:-) Sam o tom taky premyslel...koupit, projet, prodat. A tak nejak oba si rikame, ze je to nejidealnejsi zpusob, jak Mongolsko procestovat (byl uz tam jednou, jen pesky).
          Taky jsem se dozvedel, ze transibiri to vubec neni problem. Teda vzit do vlaku kolo. Pry, kdybych tam prisel s kravou, tak se nic nedeje:-)
          Osobne se na kole nebojim. Nemuze to byt horsi nez u nas....v te stepi urcite ne.

          [ Zpět ]
          Datum: 09.06.2008
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Mongolsko na kole

             

        Tak jsem dostal info, ze kobyla by mela stat tak nejak kolem tri stovek americkych papirku....

        [ Zpět ]
        Datum: 11.06.2008
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mongolsko na kole

         

    http://www.dobrodruh.sk/cestopisy/kazdy-mongol...

    [ Zpět ]
    Datum: 17.06.2008
    Autor: Howgh
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mongolsko na kole

         

    k tomu článku z cykloturistiky č 11 / 06 -- autorka se jmenuje Lenka Braunová. Můžu to poslat oskenované mailem...

    [ Zpět ]
    Datum: 17.06.2008
    Autor: Howgh
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mongolsko na kole

         

    Taky bych jel na zatmeni 2009
    Tady jsme nasel fotky z cesty cykloturistu
    http://picasaweb.google.cz/slinas.mongolia...

    [ Zpět ]
    Datum: 24.10.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (KEnik ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Mongolsko na kole

           

      Kurňa, ty fotky jsou užasný... Hned bych jel.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.10.2008
      Autor: Suchoj
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mongolsko na kole

         

    Tak tady nedřepte a pojeďte. Já to vedu jako nerealizopvaný výlet a jde tedy jen o sestavení výpravy. Ulan znám o)), kdysi jsem tudy jako už větší chlapec projížděl a tři dny jsem tam čekal na Transib z Moskvy do Pekingu . Ostatní je třeba naplánovat. Já mám jako prioritu západ, pokud možno až k Altaji. Do Gobi bych rád nakoukl, ale stihnutelné to asi není.(I když některý frajeři ji přejdou pěšky za pár dní - viz Messner) Všechny zprávy hovoří o tom, že místní vidláctvo je velmi pohostinné, jen ne vždy a všude k zastižení, takže je třeba jet "natěžko". Myslím, že se tam jezdí cca od května do září. Preferuji srpen, září.
    Když jsem se naposled zajímal o letenky byly cca za 20 tis.
    Abnormální riziko v cestě letadlem přes Moskvu nevidím.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.10.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (neregmirekbik)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Mongolsko na kole

           

      Já bych do toho šel. Na jak dlouho to vidíš? Z Ulaanu k Altaji je to vzdušnou čarou přes 1000 km, já bych se spokojil i s jezerem Hovsgol. :-)
      V Moskvě nemám strach o sebe, ale o kolo. Nerad bych to šel pěšky, nejsem Messner. :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 29.10.2008
      Autor: Suchoj
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Mongolsko na kole

             

        Já jsem si to tak nějak směroval do města Hovd - to bude u toho jezera a odtud teprve vyjet. Ale nevím jestli je to reálné. Z Ulanu do Hovdu to myslím bude hodně přes 1000 km a skoro určitě tam není mezinárodní letiště.
        Varianta by byla letět do Ruska (nebo co to tam teď je o)))) (Almaata?) a vynechat Ulan. Nebo trvat na Ulanu a pokud nebude reálné dostat se odtud do Altaje, tak najít jiný cíl. Musím oprášit mapu a koupit Lonely a určit priority.

        [ Zpět ]
        Datum: 30.10.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (neznámý uživatel)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Mongolsko na kole

               

          Aeroflot létá z Moskvy do Barnaulu, to je trochu blíž než z Ulaanu, ale furt daleko.
          Pokud jde o mě, tak bych vyrazil po ose rovnou z Ulaanu zapadáním směrem. K tomu jezeru, co jsem psal je to vzdušnou čarou něco přes 500km, tak snad za deset dnů to půjde, chvilku pobít v okolí a pak zpět. Altaj je hodně z ruky, chtělo by to více času. Nebo stopnout nějakej náklaďák a děj se vůle boží. :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 30.10.2008
          Autor: Suchoj
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Mongolsko na kole

                 

            Asi máš pravdu, že ten Altaj bude z ruky a bude to na jiný výlet. Ostatní musím prostudovat. Chce to najít nějakou zajímavou trasu. Nejsem si jist jestli je optimální vyjet přímo z Ulanu. Přišlo mi to tam v nejbližším okolí takový poněkud fádní, ale zase - to je holt to Mongolsko o)))) Do začátku koupím Lonely pro inspiraci.

            [ Zpět ]
            Datum: 31.10.2008
            Autor: Neregistrovaný uživatel (neregmirekbik)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Mongolsko na kole

                   

              Koukám do Lonely planet a do města Olgí na západě prý létá z Almaty jakási Air Irtysh. Jenže letí prý jen jednou týdně, ve středu. Google nic nenajde, to se dá čekat. :-) Prej tam lítá i něco z Ulaanu, ale opět to nejde ověřit.

              [ Zpět ]
              Datum: 03.11.2008
              Autor: Suchoj
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Mongolsko na kole

                 

            Anebo :
            Doletět do Barnaulu a odtud přes kopec do Hvozdu a pak co to dá směr Ulaan a až to nepůjde tak dojet autem !

            [ Zpět ]
            Datum: 13.01.2009
            Autor: Neregistrovaný uživatel (neregmirekbik)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Mongolsko na kole

                   

              Koukám do google earth a nevypadá to špatně. Ale prodražilo by se to na letenkách a vízech.

              [ Zpět ]
              Datum: 13.01.2009
              Autor: Suchoj
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Mongolsko na kole

                     

                Dražší to bude, ale zase se víc uvidí. Dalo by se v Olgi sehnat povolení a trochu tam pojezdit po kopečkách altajských a za to bych si rád připlatil.

                [ Zpět ]
                Datum: 14.01.2009
                Autor: Neregistrovaný uživatel (neregmirekbik)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mongolsko na kole

         

    Docela zajímavá inspirace:
    http://www.mongolia.co.uk/biking.htm

    Včetně videa a náměty na trasy.

    [ Zpět ]
    Datum: 31.10.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (neregmirekbik)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Francouzská riviéra na kole

 (CK Mamut tour)
27.04.2024, 10 dní
14 900 Kč
cyklistický Autobusem

Bukové hory na kole s termály

 (CK Vlha)
27.04.2024, 5 dní
13 400 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

425 cyklistů (13 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024