reklama
Země: Rakousko Rakousko, Švýcarsko Švýcarsko, Francie Francie, Itálie Itálie

V Červnu do Alp (ano či ne?)

Potřeboval bych poradit v tom zda je Červen na přejezd Alp vhodný měsíc či to nechat raději na později.Výhody bych viděl hlavně v menším počtu turistů,nižších teplotách a snad i hezčí přírodě.Na druhou stranu bych se krom neprůjezdnosti některých vyšších či zapadlejších sedel (průsmyků) obával hlavně počasí.Slyšel jsem že před příchodem léta nastává v Alpách nějaké monzunové (či jaké) období v kterém by se tam vydal prý snad jen blázen.Všechny mé návštěvy Alp které jsem podnikl byli minimálně v druhé polovině července a téměř vždy bylo přes den nádherně modré nebe.Na druhou stranu ale právě na můj vkus i přespříliš lidí a parádní vedro.Červnem jsem se chtěl těmto negativům vyhnout ale zároveň nepřijít o ty pozitiva.
Dík za rady.

[ Zpět ]
Datum: 27.03.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (Milann ([email protected]))
  • Re: V Červnu do Alp (ano či ne?)

         

    Jedu také v červnu, počasí je prostě risk, se kterým je třeba počítat. Byla jsem taktéž v červenci, a bylo 35 nad nulou, hrůza!

    [ Zpět ]
    Datum: 28.03.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (švestka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: V Červnu do Alp (ano či ne?)

         

    Já bych se toho nebál, párkrát jsem v červnu v Alpách byl a naprosto bez problémů. Nevím, jak chceš vyjet až vysoko, ale vzhledem k průběhu letošní zimy by ve většině průsmyků už sníh být neměl.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.03.2007
    Autor: Ligi
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: V Červnu do Alp (ano či ne?)

           

      Byť to tak při pohledu z okna nebo náhledu do českých hor nevypadá, zima v Alpách patří, z hlediska množství napadlého sněhu , k průměrným (hlavně ve Francii a Rakousku). Kde střediska nad 2500 metrů uvádí mezi 2-3 metry sněhu.Při standatním průběhu počasí,a z dlouhodobé předpovědi to zatím vypadá tak, že se sních bude v sedlech držet do června.

      [ Zpět ]
      Datum: 30.03.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (chozzé)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: V Červnu do Alp (ano či ne?)

         

    Souhlasím se Švestkou. Loni jsem byl v Alpách 2x - v červenci mi bylo v 35 stupních neustále na blití, červen byl super - cca 20 stupnů a minimum lidí. Už dříve jsme v červnu přejížděli Gávii a Stelvio a bez problémů. Navíc je zpestřením sníh kolem cest.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.03.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Zbyněk)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: V Červnu do Alp (ano či ne?)

           

      Dík za optimistické rady,ještě si to rozmyslím.
      Díval jsem se na trasu letošníha Gira.24.května vede jedna s etap přes Col Agnel 2748m.Doufám že se nezapomenu dívat abych mohl situaci pořádně vyhodnotit.
      Zatím dík.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.03.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Milann ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: V Červnu do Alp (ano či ne?)

             

        Právě Agnel musel být vyřazen kvůli sněhu na Giru v roce 1995! V 2000 to bylo OK. My ho jedeme letos, ale až koncem července. Hodně se na něj těším.

        [ Zpět ]
        Datum: 31.03.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Zbyněk)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: V Červnu do Alp (ano či ne?)

         

    Na konci mája /kveten/ aj začiatkom júna / června/ mám dobré skúsenosti ,aj keď sa mi stalo , že ma v roku 2005 v máji /asi 25.5.Giro / na etape na Stelvio nepustili hore aj keď pretekári prešli. Inak posledné 4. roky v tomto období krásne počasie.Neviem predpovedať počasie, ale mám odsledované ,že ak \\\"fúka\\\" od juhu tak prichádza väčšinou pekné počasie .Zatiaľ mi to vyšlo.A nie je tak veľa ľudí . Teraz tak isto pôjdem v tomto období.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.04.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (kmetp ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Francouzská riviéra na kole

 (CK Mamut tour)
27.04.2024, 10 dní
14 900 Kč
cyklistický Autobusem

Dunajská cyklostezka – Wachau na kole

 (CK Frčíme)
28.04.2024, 4 dny
9 900 Kč
cyklistický Autobusem

Toskánsko na kole – agrofarma s polopenzí

 (CK Extrem Tour)
03.05.2024, 10 dní
13 990 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

395 cyklistů (22 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024