reklama
Země: Rakousko Rakousko, Česko Česko, Německo Německo, Polsko Polsko, Slovensko Slovensko

Kolem nasi zeme

Zdravim. 15.7. startuju na cestu kolem republiky. Planuju se drzet +- kolem hranic s tim ze navstivim co se da. takze - Snezka, Lysa hora. Praded, Kralicky sneznik....prihranicni opevneni jako Bouda, Hanicka a dalsi tvrze a sruby. Lednicko Valticky areal....sem tam nejaky Skléépek s Vénkem......Taky samozrejme vsecky zeme co jsou kolem. Odhaduju to tak na 20 dni. Pojedu na tezko se spanim v kempech podle potreby (vyprani apod.) nebo pri pripadne nemoznosti najit misto volne. No a de mi o to ze uz jsem oslovil kde koho a nikomu se do toho nechce. Nevim proc, pritom se neplanuju drzet slepe hranicni cary. Kdyby se nekdo do toho chtel pustit semnou, tak at mi napise na mail [email protected].
Zdravi Tomas.

[ Zpět ]
Datum: 15.06.2006
Autor: Thompson
  • Re: Kolem nasi zeme

         

    Ono za dvacet dní přes horydoly po polňačkách a lesem, přes rezervace s kolem. Na to hned tak ani závodníka nenachytáš. Já bych to odhadoval na měsíc, abych z toho něco měl.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jurda)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolem nasi zeme

           

      Myslis ze tolik jo ? Ja bych ani nerekl. Cetl jsem nekolikery stranky a lidi to vetsinou ujeli tak za 18 - 24 dni. Ta cesta nebude tak zla. Vsude je to samej asfalt. Je pravda ze treba takove krkonose mozna budou trochu orisek, tam to na cyklisty s brasnama tak uplne zarizeny neni, ale jinak........a zrovna v tech krkonosich bych si asi udelal i pesi vylet.......Taky me napadlo ze bych si zajel jenom jednu etapu. Proste ze bych letos objel rekneme jenom pulku republiky a pristi rok druhou pulku......promyslim to. Ale diky za dobrou poznamku.

      [ Zpět ]
      Datum: 16.06.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasenej Thompson)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kolem nasi zeme

             

        Myslim,že za dvacet dni se to stihnout dá.Poslední dva roky jsme absolvovali přejezd Mariánské Lázně-Brno-755km,a Cheb-Hradec Králové-630km.Trasa kopírovala co nejvíce státní hranice.(vždy jeden týden dovolené)Tu druhou etapu jsme museli z os. důvodů v Orlických horách zkrátit směr Hradec.Chybí nám tedy přejezd Orlické hory-Beskydy(Frýdek-Místek)Odtud do Brna se to dá zvládnout za dva dny-v minulosti již absolvováno.Co se týká fyzické zátěže,tak Krkonoše,ale i Krušné hory dají ve slunečném počasí dost zabrat.Přeji pohodové km po naší krásné vlasti

        [ Zpět ]
        Datum: 21.06.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (manasr)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kolem nasi zeme

               

          Diky za prani a za podporu. Snad to dam. Jeste jsem takhle dlouhou cestu neabsolvovat a o to hur ze moje nadseni nikdo nesdili tak do toho asi budu musez tkusit jit sam. Spis si delam starosti kde v nekterych lokalitach budu spat - hlavne na jizni morave kde nejak nejsou uplne lesy. A pak v krkonosich kde se to nesmi a neni tam poradne rovnej kousek zeme.....taky stan stavit sam.....no nevim, chtelo by to nejaky tipy.

          [ Zpět ]
          Datum: 21.06.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasenej Thompson)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kolem nasi zeme

                 

            Co se týká moravy tak bych přibrzdil v Blansku(u vlakového nádraží krásný lom,vhodné pro osvěžení a přespání někde v místech mezi Novým hradem a Adamovem.Brněnskou přehradu nedoporučuji.Je tu sice možnost se i v noci občerstvit,ale naprosto nevhodné koupání.Kdyby ti to km vycházelo tak bych přibrzdil u Mušovských jezer.Pasohlávky doporučuji.Na návsi výborná hospoda.V blízkosti koupání.Možnost i kempu.Co se týká Krkonoš ,tak ty jsme prakticky projeli za den .90km královské etapy.Odjížděli jsme z Hejnic(jizerské hory)Kde jsme omylem spadly od Bílého potoka,ale ušetřili jsme si tím červnové počasí -5°C na hřebenu.Přes Hejnice-Bílý potok-snědavu-Hrachov-Rokytnice nad Jizerou-Herlíkovice-Strážné-Jánské Lázně(zde jsme usínali v altánku asi 100m od kolonády-schováno za stromy na mírném kopečku-ráno jen skok do cukrárny)

            spaní jsme zkrátka trávili vesměs v lese ,autobusových zastávkách,senících.

            [ Zpět ]
            Datum: 22.06.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (manasr)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Kolem nasi zeme

                   

              Dokonce ještě můj web master nevymazal stránky přejezdu,tak lze nakouknout pro drobnou inspiraci.
              http://www.rrteam.ic.cz/
              Zápisky Sever 2005 lze otevřít jen na oranžové značce v levém horním rohu.(symbol teamu)
              Hodně zdaru

              [ Zpět ]
              Datum: 22.06.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (manasr)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolem nasi zeme

         

    Když budeš v Krkonoších umírat, můžeš mi zavolat, číslo máš pod mým nickem. 1. týden v červenci jedu na kola mimo ČR, tedy nebudu doma, od 4. do 11. srpna budu na kolech v lednicko-valtické oblasti, takže krkonošská občerstvovací stanice také nebude k mání. Než vypiješ kafe, budeš mít vypráno. :-)))

    [ Zpět ]
    Datum: 26.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Švestka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolem nasi zeme

         

    Loni jsem chtěl podniknout něco podobnýho.Chtěl jsem tam zahrnout čtyři okrajové patníky (sever,jih,východ,západ),poctivé zajížďky do všech výběžků republiky,a jinak to brat tak nějak kolem hranice skrz všechny významné pohoříčka s výjezdy ,či výtlaky na většinu nejvyšších vrcholů.Zkrátka to vzít poctivě s tím že jsem čech,a když už vyvážím českou vlajku do ciziny,měl bych poznat i zemi v které žiji.Takovou cestu by člověk neměl nějak uspěchat,ale pořádně naplánovat aby měla určitou hodnotu a člověk mohl být i po letech hrdý že to podnikl.Žádné stihnu,či nestihnu a hnát se jako blázen,ale udělat si čas a užít si to,i když to místy žádná sranda rozhodně nebude.Co se času týče,tak si myslím že 20dnů je rozhodně málo.Nevím jak jsi to propočítával ty,ale mne vyšlo něco kolem 3500km,což je s průměrem 100km/den 35 dní.Vým že 100km za den není nic moc,ideál by bylo tak 150-zkušenosti mám s plnou polní i s dávkami přes 200km,ale tady nevím,nevím.Alpy jsou Alpy,ale s příhraniční horské oblastí České republiky mám respekt možná i větší.Nejde jen o špatný povrch silnic dost kopcovitého charakteru,ale hlavně o tu nezáživnost a nudnost,která ti v zahraničí nehrozí.Tam je zajímávé vše,a čím dál jsi,či čím víc různých průsmyků,či významných míst máš za sebou,tím víc ti stoupá sebevědomí,máš radost že jsi to zvládl,a i když by si většina lidí řekla,že by to nezvládli,opak je pravdou.Právě tohle tě žene dále.V česku můžeš ujet třeba 2000km,ale pořád to bude jen nudná česká republika.Psychika ti nahoru nijak nepůjde,ale budeš na tom čím dál hůř.Řekl bych ,že to nebude o dobrodružství s objevování,ale o silné vůli bez které to nepůjde.Zajímali by mne nějaké bližší věci,zejména to kterým směrem to chceš vzít (já bych byl pro směr proti směru hod.ručiček),a z které části republiky chceš vyjet.Dle zmínky o Lednickém areálu usuzuji že z Moravy Jižní asi nejsi.Já to mám do Lednice na kole 45min od baráku.Jestli bych do toho ještě šel ,či nešel si nejsem jist.Nevím jestli letos vůbec někam vyjedu.Původně jsem chtěl do Francie,momentálně přemýšlím o Slovensku (přeci jen větší exotika než ČR) I ta ČR ovšem ještě žije nevím.Uvidíme.
    Ještě nevím

    [ Zpět ]
    Datum: 28.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Milann ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Dunajská cyklostezka – Wachau na kole

 (CK Frčíme)
28.04.2024, 4 dny
9 900 Kč
cyklistický Autobusem

Labská cyklostezka

Labská cyklostezka – Míšeň (CK Victoria)
14.05.2024, 3 dny
5 990 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

325 cyklistů (3 přihlášení)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024