Země: Rakousko Rakousko, Francie Francie, Itálie Itálie, Švýcarsko Švýcarsko

Ubytování v Alpách

Ahoj, prosím o informace (zkušenosti) s ubytováním v apartmánech (pensionech) v Alpách(F,CH,I,A). V létě se tam chystám se silničním kolem. Díky.
P.S. Ubytování v kempech mám již vyzkoušené ze zájezdů s CK.

[ Zpět ]
Datum: 25.02.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Honza)
  • Re: Ubytování v Alpách

Už jsem to tady několikrát podával. Takto: pokud jde o A a It (sever) mám ty nejlepší zkušenosti.
    apartement - cca 17 EUR na os, možnost vaření, nejvýhodnější, možnost i ubytovat se v apt. v kempu.
    zimmer frei - cca od 18 nahoru, se snídaní
    hotel - běžně od 38 s večeří a snídaní
    horská chata - Alpenverein za 17, jinak cena i jako hotel

V Rakousku a italském Sudtirol je dost konkurence a funguje to. na jih od Bolzana občas problém -v zapadlejších vesnicích mají jen hotely po 40, ale zase se člověk nají a to pořádně.
    Že se ubytuješ je prakticky 100 % spoleh. Přece jen na kole má člověk velký radius.

[ Zpět ]
    Datum: 26.02.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Díky za odpověď. Poprosil bych ještě o upřesnění těch cen. Díval jsem se na webu a nejlevnější ubytování bylo za 25EUR/os/noc (ceny pro rok 2005) pro termíny v červenci a srpnu. Jestli jsem to pochopil správně tak podle tvých zkušeností není třeba mít zajištěno ubytování již měsíc dopředu? Patí to i pro červenec a srpen a ubytování jenom na 2 až 3 noci? Můj plán je dojet autem do nějaké vybrané oblasti a v info centru si zjistit volné ubytovací kapacity. Na daném místě pobýt 2 až 3 dny a přesunout se autem zase o kus dál.

[ Zpět ]
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Ty ceny, které jsem uvedl jsem běžně "realizoval" v minulém roce. Přibližně stejné byly i dřív a nemyslím, že by se měnily nějak dramaticky.
        Jinak to záleží na tom jak chceš cestovat. Já tam jezdím z místa na místo na MTB, žádnou noc nespím 2x na jednom místě. Někdy to trošku ubytovateli vadí a dělá cavyky, ale hodně penzionů už na to přišlo a naopak si dělají reklamu - vítáme Vás i na jednu noc. Jezdí tak tisíce lidí a už jsou tam na to ubytovatelé zvyklí. O zajištění ubytování se nestarám, kam přijedu tam se vyspím. Nejradši beru ty apartementy, kvůli tomu, že si člověk sám ráno udělá snídani a sviští to dál. Důležité je vždycky večer zaplatit, aby ses ráno nezdržoval čekáním. Někdy, když vím, že třeba chci přespat na horské chatě a dál už nic není tak mám připraveno telefonní číslo a tak před večerem tam zavolám, jestli tam jsou. K autu se pak vrátím i po týdnu, dvou v nějaké kombinaci vlak - cyklostezka.

[ Zpět ]

Ahoj Mirku , můžeš mi třeba na email poslat trasu jakou jsi jel , popř kontakty na nějaké penziony ?
          Chystám se jet do Rakouska , tak jen abych nebloudil.
          Díky Tomáš

[ Zpět ]
          Datum: 27.02.2006
          Autor: HOLZBY-ML

Jo ještě ten červenec, srpen. To se v A a v Sudtiroll řídí prázdninami v Bavorsku a Itáli. . Podle mých zkušeností je úplně v pohodě první červencový týden. Určitě tak něco po 15 srpnu začíná obsazenost taky klesat. Mezi 15 a 20 srpnem jsou ještě tuším nějaké svátky v Itálii a pak je to o.k. V Sudtiroll bývá trochu narváno, ale hlavu bych si s tím moc nedělal. Jinak pokud chceš jezdit hvězdicovitě tak to určitě můžeš udělat tak jak píšeš.

[ Zpět ]

Díky moc za informace.

[ Zpět ]
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny

Afrikou domů na kole

Jan Tomšíček
Z Kapského Města do Chocně na favoritu – 3. doplněné vydání
Jan Tomšíček od mládí rád cestoval na kole a projel na něm hodně zemí Evropy. S kamarády společně postavili plachetnici Polárka, s níž se…
299 Kč

Kolosální cesta ke Koloseu

Milan Martinec
a další cyklocesty po Evropě – Moldavsko, Britské ostrovy, Kurská kosa, Malta
Druhá kniha Milana Martince o jeho cestách na kole Evropou. Milan sice není profesionální cyklocestovatel, ale na kole už ujel 350 000 km,…
299 Kč
Tip na letošní dovolenou

Jižní Tyrolsko na kole

(CK Mamut tour)
01.06.2017, 6 dní
6 990 Kč
cyklistický Autobusem

Toskánsko na kole

(CK Mamut tour)
07.06.2017, 6 dní
7 900 Kč
cyklistický Autobusem

Pěší turistika v Zillertalských Alpách

(CK Mamut tour)
06.07.2017, 4 dny
6 100 Kč
pěší turistika Autobusem
Seznamka

Hledám: Prima bikerku z Prahy

dnes
Hledam prima aktivni a atraktivni bikerku z P4, kolem 60, k vyletum na kole kolem Pruhonic a JM. Nevahej a pis 8…

Hledám: Barma v lednu 2017

05.12.2016
Hledá se pohodový,nekonfliktní dobrodruh/dobrodružka,kteří již mají zkušenosti s cestováním na těžko po Asii…

Hledám: Najdu cyklistku - Náchodsko

29.11.2016
Ahoj, hledám cyklistku pro výlety na kole ale i ženu pro život. Já muž 36 let/186 cm/68 kg, nekuřák, se zájmy -…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

166 cyklistů (18 přihlášených)

U mě dobrý aneb ideální místo pro cykloturistiku

Rád bych se s Vámi podělil o některá místa, cíle, krásy či tajemství tří oblastí. A to Holešovska,…
Marťas004 | 12.11.2016

Česká Sibiř, Táborsko a Třeboňsko aneb dovolená třech chlapů

Po týdenní červnové dovolené v Krnovském výběžku - Osoblažsku, Fogin vybral jako další místo pro…
ondrapisklak | 09.11.2016

Bradlo – mohyla M. R. Štefánika

Viděl jsem již hromadu různých památníků. Na Slovensku jsem navštívil při různých zájezdech památník na Dukle…
jarpal | 05.11.2016