Země: Rakousko Rakousko

Podunajská cyklostezka

Ahoj,
chystame se se sestrou na Podunajskou cyklostezku, jen nevime, zda jet na kolech nebo na in-line bruslich. Muze mi nekdo,kdo tam byl poradit, zda to neni moc narocne pro bruslare-zacatecniky??? Da se podel dunaje spat pod sirakem?? Najdu nekde na internetu nejakou podrobnou mapku???
Diky moc

[ Zpět ]
Datum: 13.07.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Lochness.l)
  • Re: Podunajská cyklostezka

Mapu prakticky nepotřebujete. Stezka vede téměř stále podle Dunaje a je vzorně značená. Doporučuji pouze část po Rakousku, vše je asfaltováno. Pro bruslaře-začátečníky asi je nejvhodnější úsek Linz-Mauthausen. Určitě vezměte s sebou kola a pokud narazíte na pro vás sympatický úsek zopakujte na bruslích. Asi nejpěknější úseky jsou: Schlögen-Aschach, okolí Greinu, Melk-Dürnstein (už vinice se sklípky). Mapu Podunajské stezky můžete koupit v KIWI v Jungmannovi ul. v Praze, pošlou i na dobírku na tel.: 224948455. Šťastnou cestu !

[ Zpět ]
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Zdeněk)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Úsek Wien - Bratislava je dost hrubej asfalt a hodně km jenom štěrk (přes jakousi rezervaci), to asi nebude na brusle to pravý ořechový. Zbytek stezky neznám.
      Spát se v tomto úseku dá krásně skoro všude (nevím teda jestli legálně) ale je tam nepříjemné množství komárů (teda loni když jsem tam jel). Po zastavení přilétali tak jeden za sekundu:-)

[ Zpět ]
      Datum: 17.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Mapu prakticky nepotřebujete. Stezka vede téměř stále podle Dunaje a je vzorně značená. Doporučuji pouze část po Rakousku, vše je asfaltováno. Pro bruslaře-začátečníky asi je nejvhodnější úsek Linz-Mauthausen. Určitě vezměte s sebou kola a pokud narazíte na pro vás sympatický úsek zopakujte na bruslích. Asi nejpěknější úseky jsou: Schlögen-Aschach, okolí Greinu, Melk-Dürnstein (už vinice se sklípky). Mapu Podunajské stezky můžete koupit v KIWI v Jungmannovi ul. v Praze, pošlou i na dobírku na tel.: 224948455. Šťastnou cestu !

[ Zpět ]
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Zdeněk)

Na http://www.donau-radweg.info/ je že zašlou nějakej katalog zdarma - asi i s mapkou. Nechal jsem si zaslat něco podobnýho na Steinmark a zaslali mapu, sice ne moc podrobnou ale nekup to, když to je zadarmo :)

[ Zpět ]
    Datum: 15.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (šláža ([email protected]))

Zdravím z Jihlavy. Nechci být šťoura, ale pro bruslaře začátečníky se mi to zdá trochu velké sousto. Už jenom tou vzdáleností. Některé úseky (viz výše) mohou být pěkné, ale celou štreku bych asi nejel. I na kole jsou některé části nudné. Spát se samozřejmě dá, ale není to oficiálně povoleno a znamená to vyhledávat skrytá místa, kterých v přecivilizovaném Rakousku mnoho není.

[ Zpět ]
    Datum: 18.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Peldy)

Doporučila bych naopak spíše německou část stezky. Pěknější prostředí a mnohem více krásných odpočívadel, kde se dá bez problémů přespat.
    Mapu si lze také napřiklad půjčit v knihovně.

[ Zpět ]
    Datum: 20.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (hani ([email protected]))

právě včera jsem se odtud vrátil , ujel jsem 200 km od Pasova směrem k Linci , jel jsem na vysokém kole - kostitřas -foto na www.vysokekolo.wz.cz , doporučuji si vzít kolo i brusle , byl to pro mne fantastický zážitek , už teď jsem rozhodnu , že tu třídenní cestu letos ještě jednou zvládnu .
    DOPORUČUJI !!!
    Pavel z Otrokovic - www.vysokekolo.wz.cz

[ Zpět ]
    Datum: 12.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Pavel z Otrokovic)

Příště pojedem s tebou.Vezmeme i Čárlího a domluvíme se až se zase potkáme u Lídlu.A nebo ti zavolám.

[ Zpět ]
      Datum: 23.07.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Pert)

Mapu bych si radši vzal - na výše uvedeném odkazu se dá stáhnout PDFko, kde jsou zanesené kempy, zajímavosti, vzdálenosti jednotlivých úseků atd. Na bruslích určitě z Lince do Mauthausenu anebo kdekoliv, kde vede stezka po regulaci (naopak kde vede jako pruh na silnici, tam by se asi inlajnovat nedalo). Koukni na www.ladronka.cz a inspiruj se cestovkama, které pořádají inlanjnové zájezdy.

[ Zpět ]
    Datum: 25.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Pítrs)

No toto!

[ Zpět ]
      Datum: 24.12.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (8-))
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny

Z útulku až k moři

Lucie Kovaříková a Michal Jon
aneb Jak se Ernest učil plavat
DOTISK úspěšného titulu s novou podobou obálky Málokterý pes u nás je tak velkým cestovatelem jako Ernest. Vždyť jen na cestě popisované v…
199 Kč

Pestrý život cyklotrempa

Jan Vlasák
Čtvrtá kniha svérázného cestovatele a spisovatele
Čtvrtá kniha je výjimečná tím, že si autor kromě textu a fotografií do ní sám nakreslil obrázky uvádějící jednotlivé kapitoly a je také…
278 Kč
Tip na letošní dovolenou

Pěší turistika v Zillertalských Alpách

(CK Mamut tour)
06.07.2017, 4 dny
6 100 Kč
pěší turistika Autobusem

Rakousko na kole

(CK Mamut tour)
03.08.2017, 5 dní
7 990 Kč
cyklistický Autobusem

Rakousko na kole

(CK Mamut tour)
17.08.2017, 5 dní
7 990 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Najdu cyklistku - Náchodsko

29.11.2016
Ahoj, hledám cyklistku pro výlety na kole ale i ženu pro život. Já muž 36 let/186 cm/68 kg, nekuřák, se zájmy -…

Hledám: Skupina na silniční kolo Teplice

28.11.2016
Hledám skupinu silničářů z Teplice a okolí s kterými bych mohl jezdit. Já začátečník amatér. NAJDU?

Hledám: Parťáka nebo parťačku

28.11.2016
Hledám parťáka nebo parťačku na silniční kolo Teplice a okolí. Už mě nebaví jezdit pořád sám. NAJDU?
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

173 cyklistů (24 přihlášených)

U mě dobrý aneb ideální místo pro cykloturistiku

Rád bych se s Vámi podělil o některá místa, cíle, krásy či tajemství tří oblastí. A to Holešovska,…
Marťas004 | 12.11.2016

Česká Sibiř, Táborsko a Třeboňsko aneb dovolená třech chlapů

Po týdenní červnové dovolené v Krnovském výběžku - Osoblažsku, Fogin vybral jako další místo pro…
ondrapisklak | 09.11.2016

Bradlo – mohyla M. R. Štefánika

Viděl jsem již hromadu různých památníků. Na Slovensku jsem navštívil při různých zájezdech památník na Dukle…
jarpal | 05.11.2016