reklama

koupil jsem si kolo...

prosím o recenzi - váš názor...nejspíš nebude nijak příznivý pro mě,protože jsem si koupil kolo v makru.v lednu ho prodávali za 11.500kč., před měsícem poslední kus , šílená akce a skoro bitka v makru za 5900kč.je to olpran harier.tak nák se to píše.no, o olpranech a ještě z obchodáku tu čtu samou hrůzu,vím.jenže já doted jezdil na "fáčku" speciálovi a tohle je sakra rozdíl.no, má nákej ten hliníkovej rám, či co,osazení deore,odpruž vidlici,ale nejspíš tam je jen pružina - není tam žádná matka...já tomu skoro vubec nerozumim,jsem starej favoriták, ale tohle se mi už od toho ledna strašně líbílo a furt jsem se na něj chodil koukat...je totiž taky zelený - to je moje barva...a je to crosové kolo.no, tak se do mě nekdo pusttě...snad se mi to brzo nerozpadne...dík za názor...petr.

[ Zpět ]
Datum: 22.07.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (petr.hracicka)
  • Re: koupil jsem si kolo...

         

    Nechápu, co chceš slyšet!!!
    Jednou sis kolo vybral a koupil, tak proč se ptáš až teď?!
    Pokud ses na něj chodil dívat delší dobu, mohl ses tady dozvědět nějaké informace, než sis ho koupil!
    A nevím, co z toho budeš mít, pokud na něj uslyší negativní informace...

    Nechápu.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (exit)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: koupil jsem si kolo...

           

      no, dík za odpověd...chtěl jsem třeba vědět, jestli konkrétně tohle kolo někdo neznáte...

      [ Zpět ]
      Datum: 22.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (petr.hracicka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: koupil jsem si kolo...

         

    Proč ne? Podle popisu to nevypadá na žádnej terminator nebo jak se to jmenuje, co prodávaj v supermarketech. Akorát bych měl obavy o servis, jak se bude pani co rovná konzervy vypořádávat s rozštelovaným řazením/středem apod. (to je častá a normální závada u nových kol, než si to "sedne")

    [ Zpět ]
    Datum: 22.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Pítrs ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: koupil jsem si kolo...

           

      no já vim, pani se s tim asi nevypořádá...je mi taky jasný, že do normálního krámu - servisu s tim asi moc nemužu...přiznám se, že bych se styděl...že jsem ten hypermarketák...pokusím se to nák pořešit sám, až to přijde...dřív jsem si fáčko a předtím esku dělal celou sám...pravda, dnes je to všechno nák jinak...

      [ Zpět ]
      Datum: 22.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (petr.hracicka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: koupil jsem si kolo...

             

        Má-li to vybavení Deore (to už je slušný), tak s tim můžeš do každý opravny. Jenže to asi nebudou dělat rádi. Je-li to slušný kolo, tak jim hypermarkety berou peníze. Hypermarket s tim nemá žádný náklady (ale marži stejnou), zatímco cykloprodejna musí mít servis a šlolené prodavače. Samozřejmě jim neříkej, že je to z Makra (pokud by s tím něco bylo - zatím není.)

        [ Zpět ]
        Datum: 22.07.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: koupil jsem si kolo...

               

          ja vim...ale ta cena mě fakt dostala, teda hlavně taky, že se mi to kolo strašně líbilo a bylo ZELENÝ...ja jsem proste tak pěkně zeleny kolo nepotkal...no a ta vybava a za ty prachy...no, to už jsem řikal...dik, joe...

          [ Zpět ]
          Datum: 25.07.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (petr.hracicka)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: koupil jsem si kolo...

             

        Myslím, že by to neměl bejt problém to přehazování případně doštelovat, pokud se čľověk úspěšně šťoural ve favoritu a jim podobných. Případně si koupit vořech za 50kč, kdyby se povolil střed.

        Já dělám na kole všechno sám, přítelkyně měla nové kolo na seřízení a stejně jsem to po servismenech musel v lese doštelovat. Holt je to jiný na stojanu než v akci.

        [ Zpět ]
        Datum: 22.07.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Pítrs ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: koupil jsem si kolo...

               

          jo jo...hned jsem samozřejmě všechno zkouknul poutahoval a pošteloval...ono v podstatě nebylo co...akorát jsem pošteloval představec na řiditkach, jinak všechno šlapalo...až v tom lese, jak píšeš...musel jsem občas doštelovávat...fakt se to chová jinak v akci...manželce jsem koupil taky olpran, výbava kapanek horši, řazení nakej ten gripshift,či co a ten zbytek nakej altus...musim říct, že to už bylo vidět i na tom doštelovávání...prostě to bylo víc rozházený a nepoutahovaný...trošku mě furt zlobí přesmykač...dorazy jsou poštelovaný, lanko taky a stejně se tomu někdy moc nechce zpátky na druhej talíř, jinak všude jo.no, ještě si s tim budu muset nák vyhrát....dík za reakci...

          [ Zpět ]
          Datum: 25.07.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (petr.hracicka)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: koupil jsem si kolo...

                 

            Mám zkušenost, že konusy kol jsou obvykle příšerně utažený. Doporučuju kolo vyndat a zkusit za hřídelku. Musí jít hladce a lehce. Nesmí mít v jednom místě větší odpor a nesmí mít taky vůli, ale tu snad nové kolo nikdy nemělo.
            Taky se mi vyplatilo nové středy rozebrat a vyčistit, nekdy jsou v nich ještě malinkatý šponky.
            No a když se mi moc nevede, tak konusy nastavuju i přes půl hodiny. Je to piplačka, když mají jít lehce a nemít vůli. Ale pak na ně roky nemusím šáhnout.

            [ Zpět ]
            Datum: 27.07.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: koupil jsem si kolo...

                   

              jo, dík...juknu na to...

              [ Zpět ]
              Datum: 02.08.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (petrhracicka)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: koupil jsem si kolo...

         

    Harrier? To ale uváděj jako docela drahý horský kolo a zelenej taky neni:
    http://www.olpran.cz/kola_2004/olpran_2004/kola...

    To máš fuk, s klidem jezdi a uvidíš. Olpran zas je přece jen tuzemská firma, neni to noname dovoz. Jesti něco prodávali původně za 11500, tak to žádnej šunt bejt nemůže. Můj soukromý názor.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: koupil jsem si kolo...

           

      ooooo, děkuji ti moc...aspon trochu jsi mě potěšil...neni to horské kolo, ale crosové a je zelené a vlastně také stříbrné...osazení deore.to jsem koukal , že není snad tak špatné...

      [ Zpět ]
      Datum: 22.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (petr.hracicka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: koupil jsem si kolo...

             

        Ne, já myslím že špatné není. Jen se taková riskantní koupě někdy nemusí vyplatit. Snad to nebude tvůj případ. Stejně by se s tím kolem mělo nejpozději koncem sezóny zajít na kompletní seřízení. A kdyby v nějakém servisu ohrnovali pysky, tak to zkus klidně jinde. Třeba budou jen chtít zvednou cenu. Ale že nejraději udržujou kola koupený u nich, s tím jsem se už setkal. :')

        [ Zpět ]
        Datum: 22.07.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: koupil jsem si kolo...

               

          Fakt? S tím jsem se teda nesetkal. Já mám ve svém okolí pár cykloprodejen/servisů (vše malé rodinné podniky), kde přijmou kterékoli kolo a neohrnují nos nad obchoďákovejma. A nějaké dvojí ceny pro u nich prodaná a cizí kola? Prosím vás, to by byli sami proti sobě.

          [ Zpět ]
          Datum: 22.07.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Pepa)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: koupil jsem si kolo...

                 

            No, setkal jsem se i s odpudivou neochotou. Ale ne všude, samozřejmě (hlavně v jednou "nejmenovaném" místním servisu). Možná mám smůlu, že jsem z Prahy. Dvojí ceny ne, ale neřeknou ti třeba, že si máš namazat řetěz a "zvuky" že ustanou. Leda kdybys je dlouze přemlouval, tak by ti možná příští týden udělali "údržbu" od 600 výš. Nebo co je to za servis, když mi nechtěli odšroubovat pedály (to mi nakonec udělali tam, kde jsem kolo koupil). Klidně bych jim to zaplatil, ale ani to nezkusili.

            Nebo když jsem kupoval boty, to bylo zas jinde. Jak se přidělávaj kufry, to mi prej řeknou až si budu kupovat pedály. Jakmile jsem pedály zaplatil, už mi neřekli nic. Prej si mam skočit do dvora za servismanem. Ten se na mě díval, jako když ho jdu ožebračit, a že je u toho návod. (Nakonec mi vše podrobně vysvětlil prodavač v jiném krámě, tam kde jsem původně koupil kolo.)

            Nevyčítám jim to - asi pro ně tyhle věci nejsou finančně zajímavý, tak se takhle chovaj.

            [ Zpět ]
            Datum: 25.07.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: koupil jsem si kolo...

               

          no uvidíme...trošku se bojim, aby se mi nevysypaly středy nebo tak něco, neni na to vidět, tak proto ta nejistota...navíc zde uveřejněné články na optimismu nepřidají...zatím jsem s tim naprosto spokojen, sice jsem s tim moc ještě nenajezdil, protože jezdim s manželkou a juniorem / 4 roky/, takže zádné dálavy a jen o víkendu, ale občas jim někam ujedu, prozkoumám okolí a zas se vrátím...to kolo jede fakt sama, je to tak užasně lehký, dvakrát šlápnu a jedu "pul hodiny"....a to "páčkové řazení , to je prostě užasně přesný a rychlý...jo, myslíš, že s tím opravdu mám jít po létě do servisu? co v tom servisu všechno dělají? kolik to tak zhruba bude stát, at vim , co na /jestli/ šijou...u favorita jsem měl snad všechno rozebraný...jo, myslím možná kromě středu v rámu...a jezdil jsem furt...no, možná jsem hloupý a dnes je vše jinak...

          [ Zpět ]
          Datum: 25.07.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (petr.hracicka)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: koupil jsem si kolo...

                 

            Tady maj docela pěknej ceník, člověk už si může vybrat. Ale osobně je neznám:
            http://www.harfasport.cz/servis_kola.htm

            Je to těžký, když mezi cyklisty jsou ve zručnousti veliký rozdíly. Někde maj zas "základní údržbu" za 380 kč, ve které nejdůležitější položka je "dohuštění pneumatik na správný tlak". V největší údržbě za 980 ti už kolo umejou a kromě nahuštění provedou "nastavení správné výšky sedla". Taky ale namažou hlavu, střed a náboje (a všechno, co se maže). Pokud je to ovšem potřeba, někde se to prej nerozdělává vůbec. Tak nevím. Asi centrování kol je potřeba jim svěřit. A jinak vše, kde si nebudeš jist.

            O tolik se to zas proti době favoritů nezměnilo. Nejlepší je to, co si uděláš sám. Možná u přehazovačky a přesmykače je víc šroubků. Ale jestli je při seřízení všechny použijou, nebo jen popotáhnou lanko, to se dá těžko zjistit.

            [ Zpět ]
            Datum: 25.07.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: koupil jsem si kolo...

                   

              supr...dík, juknu na to...jen tak pro zajímavost : byl jsem se puvodně koukat na kola v praze na karlově náměstí...nevim, jak se ten krámek jmenuje, jsou tam dva vedle sebe ...prodávaj tam všechno možný.puvodně jsem si tam vybral autora reflexe - to bylo v tom pravém krámku, když si člověk stoupne čelem.chování, vstřícnost a vědomosti mě tam nadchly...v tom levém krámku tomu bylo ale naopak..přitom myslím, že je to stejná firma...tam bych si nic nekoupil...a taky že né.pracuju v paze ale bydlím v příbrami, takže mé kroky vedly tam....no, to jen tak na okraj...

              [ Zpět ]
              Datum: 25.07.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (petr.hracicka)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: koupil jsem si kolo...

         

    Bud klidnej, tohle kolo jsem viděl na letáku a chtěl jsem ho koupit své známé.
    Tuším, že bylo osazené v Deore a mělo devítikolečko. Aj řadicí páčky byly v Deore. Myslím, že jsi koupil dobře, jen ty odpružené vidle se mi moc nezdály, ale není problém, až odejdou je vyměnit za lepší. Ostatní komponenty by měly mít velice slušnou úrověň a výdrž.
    Já bych jen vyměnil talíř, protože mi trekové převody nevyhovují, jsou pro mě málo lehké. Ale to je investice 2000 Kč a když to přičteš k ceně, máš slušné kolo za slušné peníze.
    Koupil jsi dobře.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: koupil jsem si kolo...

           

      ooo, tak to jsem potřeboval slyšet...měl jsem totiž stejnej názor a strašně se mi to kolo líbilo...a přesně, ty vidle se mi taky moc nezdály...jsem zvědav , co vydržej...jsou tam nejspiš naky pružiny, vid? žádný šroubovátko tam neni, takže asi ani žádná udržba ? víš, nikdy jsem to neměl, takže vubec netušim...nicméně možná právě proto jsem nich stejně hotovej...je to příjemný, než kdyby tam nebyly...s tim talířem - nejsem fakt žádnej odborník, předtim jsem měl esku, favorita a nákýho horáka, takže možná až sednu na jiný kolo a vyzkouším, uvidim pak ten rozdíl a možná budu vědět, co by mi víc vyhovovalo...dík moc za názor...jo a kladnej, ten fakt potěšil...

      [ Zpět ]
      Datum: 25.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (petr.hracicka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: koupil jsem si kolo...

         

    Souhlasím s obsahem uklidnujících příspěvků, sice jsem to kolo neviděl, ale podle popisu vypadá dobře. A kdybys potřeboval něco drobného na kole udělat, vnutím se ti se svými stránkami www.andykolar.wz.cz, v servisu je už toho docela dost. Drobné úpravy není třeba dávat do servisu, jde o přizpůsobení kola na sebe a to ti nikdo jinej neudělá. Tak dobře jezdi a užívej si to!

    [ Zpět ]
    Datum: 24.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Andy)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: koupil jsem si kolo...

           

      joj, děkuji ti moc za další uklidnující příspěvek....jen , koukal jsem na stránky olpranu a to kolo tam vubec není, tak jsem z toho zas nákej divnej...doufám , že mi v tom makru jenom nedaly samolepky a sedlo s popiskou olpran...no, ale záručák je vlastně od olpranu...tak snad to bude dobry...jdu se juknout na ty tvé stránky...dik...

      [ Zpět ]
      Datum: 25.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (petr.hracicka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: koupil jsem si kolo...

             

        Já myslel, že kupuješ kolo, ne značku

        [ Zpět ]
        Datum: 27.07.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: koupil jsem si kolo...

               

          ale jo, to viš...ale z obchodáku, to je pro člověka aspon náké plus, když je to olpran a ne made in china...tak jsem to myslel...

          [ Zpět ]
          Datum: 02.08.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (petrhracicka)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: koupil jsem si kolo...

           

      teda , byl jsem celou dobu na těch tvejch stránkách...fakt dost dobrý...no, nebudu nic dodávat, jen to , že jsem si je přiřadil do oblíbených, protože vím, že se tam ještě vrátím...dík...

      [ Zpět ]
      Datum: 25.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (petr.hracicka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: koupil jsem si kolo...

         

    Tohle kolo jsem si také chtěl koupit, ale v plzeňským makru mi furt jenom říkali, máme objednáno 50 ks, přijdou zítra, takhle to šlo týden a pak mi řekli, že už nic nemají. Nakonec jsem sehnal Authora Stratose za 8 tis, což si myslím také není špatné. Problém je jen se servisem, protože jsem ho koupil od škodovky pod hlavičkou ŠkodaBike. Možná to ještě ukecám, že mi jedno seštelování zaplatí.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Lubosh)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

332 cyklistů (8 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024