reklama

Ålandské ostrovy

Byli jsme tu v létě 2001 a určitě ne naposled. Spousta cyklostezek, nádherná příroda, fajn lidi. Akorát to pivo by mohli mít levnější. Vůbec ceny ve Finsku jsou tak 4-5x dražší než u nás, ale na druhou stranu se tam dá jet i dost na divoko. Většinu obyvatel tvoří Švédi, a tak tu platí Allemans ratten - zákon, který říká, že stan si můžete rozbalit prakticky kdekoli, pokud nikoho jiného neomezujete. Mě osobně tohle území dost oslovilo, takže vřele doporučuju jako tip na léto.

[ Zpět ]
Datum: 06.12.2003
Autor: Neregistrovaný uživatel (Jitka)
  • Alandy stojí za to!

Alandy určitě stojí za projetí na kole. Pokud se chystáte na kole trajektem ze Stockholmu do Turku, doporučuju na Alandech vystoupit a do Turku dojet na kole. Celé souostroví tvoří asi 6500 ostrovů a ostrůvků po kterých se za pomoci mostů, náspů a místní meziostrovní lodní dopravy (pro cyklisty zdarma) dostanete postupně až do Turku. Pro suchozemce úžasnej zážitek. Pro jízdní řády lodí a mapu se zastavte v infocentru v Mariehamnu.

[ Zpět ]
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Václav)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Alandy na internetu

http://www.visitaland.com - informace pro turisty,
    http://www.nakole.cz/tipyatriky/trajekt.php3 - seznam lodních společností

[ Zpět ]
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Václav)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny

Jak jsem dojel až na Nordkapp

Simona a Roman Sztulovi
Putování s dvouletým klučinou na nejsevernější mys Evropy
Manželé Sztulovi si v roce 2001 přivezli z měsíčního cykloputování Dánskem krásný dáreček. Na svět vykoukl 18. dubna 2002, byl blonďatý s…
199 Kč

Kolmo na Moskvu

Milan Martinec
a další cyklocesty po Evropě
Severní polární kruh, Balkán, Moskva, Cabo da Roca Zaslechnete občas dálek volání a máte chuť vyrazit na kole někam hodně daleko? Říkáte…
299 Kč
Tip na letošní dovolenou

Velká skandinávská pouť na kole

(CK Bondo)
27.07.2018, 17 dní
32 840 Kč
cyklistický Letecky
Seznamka

Hledám: kámoš

15.11.2017
Hledám kamaráda na společné výlety ve dvou. Jízda na pohodu.

Hledám: Chupacabra team.

15.11.2017
Hledame přatele cyklistiky jsme skupina cyklistu a jezdíme pro radost nebo i po závodech .Kontakt 604 325 235.

Hledám: Parťačku

12.11.2017
Hledam kamaradku na kolo,behani,kafe nebo jen tak na pokec po praci nebo o vikendu.Sportuji v okoli Branika a…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

187 cyklistů (24 přihlášených)

Poslední cesta

S Pavlem, s mým úžasným manželem, cestovatelem tělem i duší jsme letos plánovali cestu do Persie, k Perskému…
pavelv | 15.11.2017

Vzpomínka na Krále LP 2013

V návaznosti na známý kultovní článek „Jak jsem jel Krále Šumavy" bych ráda zveřejnila svůj pohled na „věc",…
Martynka | 09.11.2017

Nejsou Chřiby jako Chřiby

Chřiby jsou krásné a pro kolo i zajímavé, proto mě docela mrzelo, že jsou pro mě docela z ruky.…
Lelek-nakole | 05.11.2017