reklama

Bodamské jezero (Bodensee)

U několika cestovek jsem viděl v nabídce zájezd k Bodamskému jezeru na kole. Rád bych si ale s kamarádama vyzkoušel, jestli to zvládneme sami. Pokud byste někdo měl užitečné tipy pro cestu, budu za ně vděčný. Byl jste tam někdo, ať už sám nebo s CK?

[ Zpět ]
Datum: 18.11.2003
Autor: Neregistrovaný uživatel (Hynek M.)
  • Re: Bodamské jezero (Bodensee)

         

    Ahoj,
    u Bodamského jezera jsme byli bicyklovat letos v létě a můžu jen doporučit. Vyrazili jsem sami na vlastní pěst a určitě to není žádný problém. Sehnat ubytování v kempu se dá taky celkem snadno, jen pokud můžu doporučit nevybírejte si kemp přímo u jezera, tam je v létě poněkud přelidněno. Jinak lidi tam byli děsně milí a ochotní, a vůbec všechno bylo dokonalé. Cyklista je tam naprosto chráněný tvor - všude samé značené cyklotrasy (jen nám dalo trochu zabrat než jsme se v tom jejich značení zorientovali), i řidiči jsou k cyklistům velice ohleduplní a nikdy si nedovolí je nějak ohrozit.
    Aspoň tak jsem zažila Bodamské jezero ze sedla kola já.
    Určitě tam vyražte - stojí to za to !!

    [ Zpět ]
    Datum: 20.11.2003
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Lucka ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bodamské jezero (Bodensee)

         

    Ahoj, Bodamske jezero znam velmi dobre, proteze jsem 1 rok bydlela v Lindau a mela jsem s sebou i sve kolo.
    Povazuji toto misto za jedno z nejhezcich v Nemecku. Trasy jsou dobre znacene kolem celeho jezera i dale do vnitrozemi, ale lepsi znaceni je ve Svycarsku. Muzete si vybrat rovinu - kolem jezera, mirne kopecky v Nemecku, nebo hory ve Svycarsku a Rakousku. Liechtensteinsko je pouhych 60km od Lindau a vede tam pohodova cyklostezka podel Ryna (take po rovine). Do Lindau se muzete dostat vlakem z ceskych hranic na tkzv. Bayernticket 21EUR (5 lidi-plati po celem Bavorsku na 1 den) nebo o vikendu na Wochenendticket 26EUR (5 lidi-platnost 1den-cele Nemecko) k tomu si kazdy musi koupit ticket pro kolo za 3EUR, cestovani vlakem po Nemecku je bezproblemove a muzu ho jen doporucit.
    Jestli tam vyrazite, urcite si to uzijete, preju Vam stastnou cestu.
    Lenka

    [ Zpět ]
    Datum: 04.12.2003
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Lenka ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bodamské jezero (Bodensee)

           

      Ahoj,
      myslíte si, že by se tam dalo jezdit i na kolečkových bruslích? Kopce nejsou překážkou, jen jestli je tam kvalitnější asfalt.
      Díky,
      Jitka

      [ Zpět ]
      Datum: 28.01.2004
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jitka ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Bodamské jezero (Bodensee)

             

        Určitě. Je tam spousta kvalitních cyklotras ... s kopečkama bych si žádný problém nedělala, větším problémem je spíš ohromná koncentrace, cyklistů, turistů .... (ale dají se najít i méně frekventované trasy).

        [ Zpět ]
        Datum: 07.02.2004
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Lucka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Bodamské jezero (Bodensee)

             

        Da se jezdit, dokonce to tam delala jedna cestovka:SKATE THE LAKE se to jmenovalo. Jen si nevzpomenu, kde byl hrubsi asfalt, ale jet se to da kolem dokola.

        [ Zpět ]
        Datum: 12.01.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (jenik)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bodamské jezero (Bodensee)

         

    já tam jeste nebyl ale nasel jsem bezva stranku http://sweb.cz/alpy/index.html

    stoji za kouknuti

    [ Zpět ]
    Datum: 15.03.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (roman)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bodamské jezero (Bodensee)

         

    Letos jsme končili poslední den u Bodamského jezera trasu po Alpách (http://www.cyklostranky.cz/vypravy... Jezera jsme se jen dotli v místě zvaném Rheinspitz u města Bregenz, kde se nám podařilo dokonce dostat do cyklistické zácpy :-) Co ale mohu doporučit, tak si vyjet na švýcarské straně na kopec Rossbüchel nad městem Rorschach. Je odtud výhled na jezero jako z letadla (http://www.cyklostranky.cz/vypravy...

    [ Zpět ]
    Datum: 17.01.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jára Krejčí ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bodamské jezero (Bodensee)

           

      Nejlepší je asi tak, jak jsme to udělali v minulosti my, nechat se dovéz alespoň část cesty cestovkou, která se tím zabývá. Pravidelné linky kola neberou, vlak je předražený. Dovezli jsme se do Insbrucku, odtud jeli po Innu do Landecku a dál přes Silvrettaalpenstrasse - nádherná cyklotrasa do 2035 m a nejkrásnější sjezd v životě, pak kolem Rýnu k Bodam.jezeru. Po objetí jsme se vraceli do Insbrucku přes Arlberk 1792 m, slabší jeli vlakem tunelem. Z Insbrucku pak zase busem domů. Byla to nejlevnější dovolená v drahé zemi - Švýcarsku,
      ( celkem 2000 Kč za 10 dní. Máte-li zájem, poradím tu cestovku.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.01.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Dana)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Bodamské jezero (Bodensee)

             

        Ahoj, byla bych moc rada kdyby jste mi poradila kontakt na nejake ubytovani u bodanskeho jezera.Dekuji

        [ Zpět ]
        Datum: 11.01.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Lucka ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Bodamské jezero (Bodensee)

               

          Zadej parametry. Ubytovani neni problem NIKDE, pokud low cost, tak je tam par hostelu, jeden je v Kreuzlingen, na vic si nevzpomenu. Ale ubytovat se neni u <Bodamskeho jezera skutecne problem...pokud se tam nechystas v sezone a na vikend.Staci se obratit na jakekoliv turisticke informacni centrum, treba v Radolfzellu, za ",-EUR ti zajisti ubytovani kdekoliv. A jsou hnedka vedle nadrazi.

          [ Zpět ]
          Datum: 12.01.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (jenik)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Bodamské jezero (Bodensee)

             

        Ahoj Dano,
        tak letos se možná vypravím někde do těchto končin. Můžeš mi poradit tu cestovku do Innsbrucku ? Diky !!! Petr

        [ Zpět ]
        Datum: 16.01.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Pietro ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Bodamské jezero (Bodensee)

             

        Prosím o kontakt na cestovku do Insbrucku.

        [ Zpět ]
        Datum: 19.02.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel ([email protected] ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bodamské jezero (Bodensee)

         

    Na to nepotrebujes cestovku. Nevim, co si predstavujes pod pojmem "zvladnout sami", ale bydleni neni problem, znaceni je super, ostatne breh jezera je taky jiste voditko, ze :-) Hezke je to mezi Berlingen do Stein am Rhein (CH) a pak dale do Radolfzellu, pak hezke koncinny jsou u Bodmanu a Mindelsee. Rakouska cast je ponekud fadni, dtto na svycarske strane u Altrhein. Meersburg a Überlingen jsou obcas prehusteny, vyplati se odbocit do kopcu, treba do Salemu.A tam te mimochodem zadna cestovka nezavede...

    [ Zpět ]
    Datum: 12.01.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (jenik)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bodamské jezero (Bodensee)

         

    Nějaké informace o stezce jsem napsal tady
    http://www.cyklistikakrnov.com/Cyklotrasy...

    [ Zpět ]
    Datum: 12.01.2007
    Autor: Asterix
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Dunajská cyklostezka – Wachau na kole

 (CK Frčíme)
28.04.2024, 4 dny
9 900 Kč
cyklistický Autobusem

Labská cyklostezka

Labská cyklostezka – Míšeň (CK Victoria)
14.05.2024, 3 dny
5 990 Kč
cyklistický Autobusem

Kolem jezer Solné komory

 (CK Victoria)
27.05.2024, 4 dny
6 990 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Na kole z Prahy

02.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

156 cyklistů (0 přihlášených)

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024

Východní Balkán - 8. část - Rumunsko, Maďarsko - ZÁVĚR

Po probuzení v Transylvánii, nedaleko města Reghin, jsme si na snídani opět dojeli do první vesnice. Oproti…
Peggy | 15.12.2023

7. část - Do Rumunska!

Zastavili jsme hned v další vesnici Zachari Stojanovo, že si tam dáme kafe. Stálo 0,4 leva, takže se cena…
Peggy | 01.12.2023