reklama

GT nebo Author do 15.000

O GT se tady moc nepíše a prodejce mi pořád nutí GT Nomad Ltd. Upřímě - nemusím mít odpruženou sedlovku, protože většina jízdy bude po poměrně kvalitních cestách. Vybírám mezi GT Nomad Ltd.(po slevě za 14.000,-), GT Nomad Sport (10.990,-) a Author Reflex, Stratos a ještě mi tam taky pořád tlačí do Gianta Cypresse s kotoučovkou (14.990,-). Původně jsem toužil po Kellys Exquisite, ale ten nikde nemůžu sehnat. Hlavně mi jde o to, abych zbytečně nezaplatil 4.000 rozdílu a pak bych to při svých maximálně 500km za sezonu využil. Povíte svůj názor ?

[ Zpět ]
Datum: 15.07.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Roje)
  • Re: GT nebo Author do 15.000

         

    Nevybírej kolo podle značky, ale podle velikosti kostry. To je důležitější.
    Na těch kolech jsem neseděl, ale měl jsem Authora Horizont, a moc se mi na něm dobře nesedělo. Po dvou letech trápení jsem zjistil, že Author dělá zkrácené kostry, i když letošní modely by měli být normální.
    Proto si na kolo sedni a objeď několikrát blok, kde ten obchod je, ať zjistíš jak ti kolo sedí.
    No a potom by mě zajímaly převodové poměry, tj. počet zubů na pastorku a na talíři.
    A teprve potom jestli je to osazené v Deore nebo něčem trochu horším. Při počtu plánovaných Km za rok to asi taky není moc důležitý.
    Hlavně velikost kostry. Tady na webu je někde způsob výpočtu podle délky nohou. Já měřím 175 cm a vyšlo 21,5 palce. koupil jsem 22 a sedí se mi na něm přímo božsky. Lituju těch dvou let trápení s Authorem.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: GT nebo Author do 15.000

           

      Dve veci jsou divne:
      1/ Author dela zkracene ramy? Nevim jak u krosu ale v pripade MTB v obchodech prodejci jinych, konkurencnich, znacek tvrdili opak - tj. ze jsou ramy delsi - jakoby zavodni - telo je vice predklonene. To by u krosu bylo spis na skodu. V tom pripade by stalo porovnat velikosti ramu - vyrobci to maji nekdy uvedeno na netu nebo v katalogu.
      2/ Mas 175cm a 22 palcovy ram? ja bych to odhadl spise na 19palcu. Ale kdyz se ti dobre jede, tak proc ne.

      Roje: Vlastni zkusenost mam s temi Authory co pises. Vybava na 500 km rocne je naprosto dostacujici a opravdu dobre se na nich jezdi. Pri vyberu kola bych se na nich svezl a vyzkousel jaka velikost me sedi. Potom bych vyzkousel jine znacky kol podobnych velikosti a pak bych se rozhodl. Pri vyberu/projizdce nekteri prodejci chteji zalohu v cene kola.

      [ Zpět ]
      Datum: 16.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (marvin)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: GT nebo Author do 15.000

         

    Tak se tím tak netrap, a klidně běž do toho Axise, pokud se ti líbí..

    Na 500 km bohatě stačí, drobný rozdíly ve vybavení stejně nepoznáš. To si s námi výrobci jen tak hrajou, vždyť je to všechno stejný. Možná jednou budeš jezdit 5000 km, a budeš koukat po něčem dalšim. Třeba po jinym typu kola, až malej už bude velkej. :')

    [ Zpět ]
    Datum: 16.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: GT nebo Author do 15.000

           

      presne ako hovorí bejbis. ja som mal classicaa bolo to hrozne trapenie na nom jazdit dlhsietrasy. nakoniec som si kupil wheeler a dnes sa nestacim divit ako krasne sa mi na nom jazdi. rozhodne vyskusaj geometriu ci sa ti na nom dobre sedi a az potom ries co na tom visi. ale osobne ti doporucujem to GT.

      [ Zpět ]
      Datum: 16.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (jurki)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: GT nebo Author do 15.000

             

        juriky & bejbí: Jednou jsem udělal tu strašnou chybu, že jsem si koupil boty od výrobce XYZ. Strašně jsem v nich trpěl! Až později jsem zjistil, že boty od tohoto výrobce jsou malé (velké). Nyní jsem velmi spokojen s botami od výrobce ABC. Nikdy si nekupuijte boty od XYZ - vyrábí zkrácené (prodloužené) boty.

        .. to za všech okolností hledáte chybu všude jinde než u sebe?

        [ Zpět ]
        Datum: 16.07.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: GT nebo Author do 15.000

               

          jasne, ze nie, lenze ked sa povozis na bicykli len par metrov okolo pradajne je to urcite ine ako ked s nim ides na dlhsiu turu. nevravim , ze author je zly, ale skratka je to skor stroj na sportove jazdenie ako dlhsie trasy. a navyse na slovensku v tej dobe nebolo aj tak velmi z coho vyberat.vzdy sa toci okolo velkej trojky author-merida-kellys.

          [ Zpět ]
          Datum: 17.07.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (jurki)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: GT nebo Author do 15.000

                 

            Hm,, to záleží všechno především na tom, zda vybereš vhodnou velikost pro svůj styl jízdy a jak si dáš řidítka a sedlo. Ne na značce - takový rozdíly v geometrii tam zas nejsou. Nedávno tu někdo koupil Authora a ujel na něm 500km za 24 hodin: Bola to teda dlhšia trasa, alebo športové jazdenie?

            To, že člověk má pocit že se nadře, může být ovlivněno mnoha příčinami. Nedá se pak jednoduše říct, tuhle značku neber, nadřeš se. Ale jsou tam rozdíly, to nepopírám. Třeba někdo, kdo potřebuje ze sedla dosáhnout nohama na zem, může mít z Authora s tím výš umístěným středem obavy (zas tak snadno nezavadí o šutr). Pro člověka, kterému se ještě styl jízdy vyvíjí, je výhoda regulovatelný představec. A tak podobně.. :')

            [ Zpět ]
            Datum: 17.07.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: GT nebo Author do 15.000

               

          Já chybu přiznal, že jsem se řídil vzhledem kola a velikostí kostry. O geometrii jsem věděl prd.
          Díky Authorovi jsem se o ní něco dozvěděl, ale těch nepohodlných kilometrů a hodin v sedle.
          A není to jenom můj názor, mám to prohovořený s kamarády, s metrem v ruce, s prohlížením webových stránek Authora a přikládáním koster kol k sobě. Bohužel pozdě.
          Tak at ostatní mají kliku a poučí se z mých potíží a pořádně si kolo vyzkouší než ho koupí.
          A Author už od letošního roku roku TAKY dělá i NEzkrácené kostry.

          [ Zpět ]
          Datum: 19.07.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís ([email protected]))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: GT nebo Author do 15.000

           

      Tak jsem nakonec koupil GT Nomad Sport za 10.990. A hned v prvním kopci jsem měl dva rozporuplný pocity. Kolo mi pěkně sedne a na dlažebních kostkách je úžasná odpružená vidlice. Problém ale nastane, když chci jet do kopce před naším barákem. Tak to jsem na tu odpruženou vidlici nadával jak špaček. Navíc u tohohle modelu není uzamykatelná...

      [ Zpět ]
      Datum: 19.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Roje)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

356 cyklistů (14 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024