reklama

Dětská odrážedla – jak si vybrat

Můžete naběhat kilometry u přidržování dětského sedla. Nebo můžete zkusit odrážedlo. Proč jsou dnes odrážedla tak populární, na co si dát pozor při jejich výběru a jaká jsou pravidla jízdy...

Datum: 19.05.2009
Autor: Redakce
  • Re: Dětská odrážedla – jak si vybrat

         

    Myslim, že dobrej článek. Také jsme vsadili na odrážedlo, dle rad některých přítomných - a udělali jsme dobře. Naše malá začínala od mrněte na plastové motorce, na které se naučila základní způsob odstrkávání. Vloni dostala k druhým narozeninám AZUBA Fíka. Měla z něj strašnou radost, leč bohužel se ukázalo, že na to jaké je tintítko byl Fík příliš těžký a pomalu nebyla schopná ho zvednout ze země. Změna ovšem nastala letos. Párkrát si ho vzala ven - trochu jsme ho dle jejího přání dozdobili nějakou tou nálepkou, takže je to JEJÍ KOLO :-) - a pomalu zjistila, že Fík je proti motorce díky nafukovacím kolečkům nejen pohodlnější, ale hlavně rychlejší. Z počátku měla trochu nedůvěru a odrážedlo spíš obkročmo tahala za sebou, ale pomalu získává jistotu. Positivní motivací ( tak schválně, jestli dojedeš až k támhletomu ptáčkovi, to jsem zvědavej. Jestli chceš jít támhle za kamarádkou, tak tam zkus dojet na Fíkovi, uvidíš, že tam budeš rychlejš) jsme se dostali do stádia, kdy jdeme ven a najednou siréna spustí "zapoměli jsme Fíka, zapoměli jsme Fíka!" Od začátku co odrážedlo dostala, nosí na něj přilbu. Rád bych u ní odmala vypěstoval rovnítko kolo = přilba. A skutečně, dnes to bere jako samozřejmost a blembáku se vehementně dožaduje (chce bejt prostě cyklista jako táta s mámou). S brzdama si také myslím, že pro ty nejmenší jsou zbytečné. Pochybuju, že by byla schopná jí používat a akorát by jí to rozptylovalo. Mně připadá dokonce zbytečnej i ten zvoneček co tam je. Najednou si vzpomene, že zazvoní a jak ještě není žádnej mistr, rozhodí jí to řidítka a má co dělat aby to ustála. Myslim, že s odrážedlem jsme udělali dobře. Malou to baví a tatínek se tetelí blahem, jak to holce procházku od procházky jde líp a líp :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 19.05.2009
    Autor: Zakarr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dětská odrážedla – jak si vybrat

           

      Helmu také nosili děti už na plastové motorce-a vyplatila se. Na koloodrážedle je to už nutnost.

      Zvoneček:-)-naše malá ho na koloodrážedle neměla, ale toužila po něm, tak jsem jí řekla, že ho dostane, až když bude umět šlapat na kole, tak ho dostala, ale na kolo, kde jí také rozptyluje, ale hlavně, že z toho všeho má radost a že za 30kč se rozhodla, že kolo je opravdu prima a všem ukazuje, že má zvoneček :-) Zvoneček u nás byla vždy dobrá motivace, proto ho tam asi dávají..

      [ Zpět ]
      Datum: 24.05.2009
      Autor: kosicek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dětská odrážedla – jak si vybrat

           

      Kolega v práci koupil prckovi tohle odpružený ;o) :

      http://www.youtube.com/watch?v=Bxp4TjAkSL8&...

      Já nad ním taky chvíli uvažoval, ale nakonec to vyhrálo obyčejné TooToo za méně než polovinu ceny a navíc s brzdou. Zatím (v 19-ti měsících) to Filípek zkouší, ale ještě mu to moc nejde. Ale bez přilby ani ránu - to by přes to ani nohu nepřehodil. Vůbec netušíme, jak je to možný, ale když ho dostal, tak si na něj sedl, zarazil se, prohlásil "MA" a hned byl dole, bouchal si dlaní do hlavy, říkal "MA" a dokud jsme mu jí nepořídili, tak na to znovu nesedl. Fakt nám spadla čelist. I teď kdykoliv když to vytáhneme, udělá otočku a běží pro helmu. Až když ji má, tak s nadšením nasedne a zkouší to.

      [ Zpět ]
      Datum: 11.10.2010
      Autor: v_wagner
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dětská odrážedla – jak si vybrat

             

        To je fantazie co ti prckové na tom předvádí

        [ Zpět ]
        Datum: 12.10.2010
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dětská odrážedla – jak si vybrat

         

    A že odbočim k těm zmiňovaným rukavicím. Nevíte náhodou, jestli se vůbec tak vyráběj tak mrňavé cyklorukavice pro tříletý dítě (drobnější hubenější) a kde by se takové daly sehnat? Budou narozky a tohle by byl superdárek.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.05.2009
    Autor: Zakarr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dětská odrážedla – jak si vybrat

           

      Dělají ;-) Já jsem kdysi takové kupoval od Chiby, ale asi to má v programu každý normální výrobce.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.05.2009
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dětská odrážedla – jak si vybrat

           

      Jen pro příklad, nenutím Tě kupovat to zrovna tady...

      http://www.rogelli.cz/detske-rukavice-1/

      P.S. Kdysi jsem je kupoval v Průhonicích v krámku na náměstí.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.05.2009
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dětská odrážedla – jak si vybrat

             

        Jo tak ty s tou ještěrkou by určitě zabodovaly. Ale stejně mám strach, že i ty nejmenší z nejmenších jí budou velký. Ale omrknu to. Zatim mi bere moje a vypadá jak Mikimaus :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 19.05.2009
        Autor: Zakarr
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dětská odrážedla – jak si vybrat

             

        Nebo jestli se chceš rochnit v hromadě dalších možností ;-)

        http://www.zbozi.cz/?q=d%C4%9Btsk%C3%A9...

        [ Zpět ]
        Datum: 19.05.2009
        Autor: Jarda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dětská odrážedla – jak si vybrat

           

      Dělají - zrovna teď jsem na ně koukala u cyklistického bratrance Boba v Bike... no prostě v cyklikrámu dole u Štrosmajráku.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.05.2009
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dětská odrážedla – jak si vybrat

         

    POkud by někdo sháněl odrážedlo pro hodně malé děti vzrůstem, co ve dvou letech skoro z žádného sedla na zem nedosáhnou, tak vyjímečně malé je odrážedlo od Specialla a navíc je nádherné. Má jedinou nectnost (tady kromě ceny) - sedlovka není moc dlouhá a tak už za rok je naší stále vzrůstově podprůměrné tříleté dceří jen tak tak.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.05.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Zuzka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dětská odrážedla – jak si vybrat

           

      Ozvi se mi, prosím, na mail s připomenutím té nabídky.

      [ Zpět ]
      Datum: 20.05.2009
      Autor: Jitka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dětská odrážedla – jak si vybrat

           

      Po pročtení různých rad a typů k odrážedlům jsme se nakonec rozhodli pořídit synovi dřevěné odrážedlo německé značky Kokua mini a to z několika důvodů: sedlo se dá snížit na 28 cm, váha je 3 500 g, kola jsou nafukovací a plnodřevěná (to je pro nás výhoda, protože často jezdíme po lesních cestách a s klasickými paprskovými koly se nám dospělým stávalo, že se nějaká ta větvička zpříčila ve výpletu), nehrozí přetočení řidítek a ani přiskřípnutí prstů díky filcové výplni mezi rámem a řidítky. Nejspíše tím, že začíná sezóna, jsme odrážedlo pořídili v akci na stránkách http://www.eshop.montebu.cz/Sport/Kokua-LIKEaBIKE/

      [ Zpět ]
      Datum: 20.05.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Marie konečná)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dětská odrážedla – jak si vybrat

             

        Možná se pletu, ale tenhle příspěvek vypadá jako dost neohrabaná reklama. Odrážedlo za skoro 4.5 litru, to je tedy palba!

        [ Zpět ]
        Datum: 20.05.2009
        Autor: HonzaT
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dětská odrážedla – jak si vybrat

               

          A navíc abys měl strach aby se do něj nedal červotoč nebo dokonce dřevomorka. -))..

          [ Zpět ]
          Datum: 21.05.2009
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Dětská odrážedla – jak si vybrat

                 

            Možná by mohla být legrace když to zmokne ;-) Překližky pak rády bobtnají a kroutí se ;-)

            [ Zpět ]
            Datum: 21.05.2009
            Autor: Jarda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dětská odrážedla – jak si vybrat

         

    O odrazedle jsem premysleli tak dlouho az se prckove naucili jezdit na kole ;-)

    Nic ve zlym, ale mne to prijdou vyhozeny penize.

    Napad je asi dobry, ale ta doba pouzitelnosti je strasne kratka.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.05.2009
    Autor: lester
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dětská odrážedla – jak si vybrat

           

      Proto mám malé kolo s odmontovanými klikami ;-). Funguje taky báječně.
      Na druhou stranu, velká výhoda většiny odrážedel je sedačka umístěná mnohem níž než u těch nejmenších kol. Takže trénovat rovnováhu můžou i docela malí prckové. Otázka ale je, jestli by si neměli užívat spíš na tříkolce a koloběžce a kolu se věnovat až dorostou. Koloběžka je na rovnováhu taky vynikající.

      [ Zpět ]
      Datum: 20.05.2009
      Autor: HonzaT
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dětská odrážedla – jak si vybrat

             

        Šel jsem na to stejně. Odmontoval jsem z 12" všechno dolu, uskladnil a bylo pořešeno ...

        [ Zpět ]
        Datum: 21.05.2009
        Autor: Neregistrovaný uživatel (mech1 ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dětská odrážedla – jak si vybrat

             

        Také kolo-odrážedlo můžu jen a jen doporučit, pořídili jsme obyč dřevěné-kolem 1000, sice nemá ruční brzdu a výška sedla není tak variabilní, ale lecos si na něm ,můžu sama opravit, slepit :-x

        A ještě něco-dcerka-za 2 měsíce 3roky ještě nedosáhne v pohodě na zem, když dám sedlo na její 12ce až dolů, přesto už umí jezdit sama na kole (když opomenu to, že kouká po všech čertech a tím pádem udržení směru není jisté, rozjíždění, brždění šlapkama a zastavování-to vše se musí ještě naučit)-bez pomocných koleček! Díky koloodrážedlu-na tom jezdila 5 měsíců a nyní musím počkat, až zase na něk bude chtít, až se kola nabaží...

        Takový postřeh: Na kolo vůbec nechtěla, než mě napadlo sundat postranní kolečka-a hle-přestala se kola bát (je taková dost bojácná)-nelíbilo se jí, jak je kolo nakloněno na jednu stranu a je vratké.

        Je to pro mě opravdu zázrak, jelikož byla mírně opožděna na vývoji, ještě těsně před 1.mi narozenami pouze ležela a jen se plazila i a chodit začala až v roce a půl.

        Kluk začal samostatně jezdit "až" měsíc po 3. narozeninách a byl o dost zdatnější, než jeho sestřička. Učila jsem ho to bez koloodrážedla a dlouho mu trvalo, než získal rovnováhu-řekla bych, že 2-3 měsíce jsem ho vodila za pomocnou tyč (což mělo svou výhodu-neujížděl mi. Kolečka jsem mu sundala, aby na mě byl závislý-nechápal totiž pojem konec chodníku).

        Zpětně využil s radostí ještě i koloodrážedlo na blbnutí a na stavy, kdy bylo složité mu ssebou vzít velké kolo (16ku)

        Jakákoli tříkolka šla mimo nás-přijde mi dost nepraktická, i když..každý nemá nervy vypustit dítě na koloodrážedle, které sice ještě rozumu moc nepobralo, ale člověk ho sotva dohoní sprintem-to je snad jediná nevýhoda kolodrážedla-rychlost ještě nebezpečí nevnímajícího dítěte..Výhoda je, že je na něm dítě samostatné a ujede tak dlouhé úseky, na které bych jinak musela brát pro něj kočárek.

        [ Zpět ]
        Datum: 24.05.2009
        Autor: kosicek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dětská odrážedla – jak si vybrat

           

      Nemyslím. Ne jízdu po městě je odrážedlo ideální.Děcko na něm může jet daleko pomaleji než na kole, aniž by spadlo - dá se řici vlastně krokem. A tak je snadněji pro rodiče dosažitelné. Nemá takovou potřebu kroužit kolem rodičů či ujíždět, protože ho pomalá jízda na kole u rodičů a jejich nohy nebaví. Navíc se dá odrážedlo pořídit takové, že s děckem roste až do předškolního věku. Další výhodou je snadnější jízda v zímě na sněhu a ledu - jednak má děcko neustálou boční oporu svých nohou a rovněž kontakt s podkladem - tedy ví, kdy a kde to zrovna klouže a jede opatrněji - hrozí mu tak méně ošklivý pád. A v neposlední řadě je obrovskou výhodou naprostá bezúdržbovost takového odrážedla. Prostě zvládne ho servisovat i maminka, co o kolech neví vůbec nic.

      [ Zpět ]
      Datum: 12.10.2010
      Autor: Martis
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dětská odrážedla – jak si vybrat

         

    Jsou děti, které poté co se naučí na odrážedle, kolo nechtějí - nechce se jim učit šlapat a je těžké je přesvědčit.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.11.2009
    Autor: stip
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dětská odrážedla – jak si vybrat

         

    Sel jsem nakonec do dreveneho odrazedla a jsme maximalne spokojeni, teda hlavne maly Radek :-).
    Kvalitni a levne drevene odrazedlo jsme nakonec koupili na http://www.drevanek.cz

    [ Zpět ]
    Datum: 10.10.2010
    Autor: derek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  •      

    Příspěvek byl smazán administrátorem serveru NaKole.cz.

    Datum: 13.03.2012
    Autor: Kofsin
    • Re: Dětská odrážedla – jak si vybrat

           

      Reklamky se panáčkovi zachtělo:-)))
      Bonzuju!

      [ Zpět ]
      Datum: 13.03.2012
      Autor: Zakarr
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dětská odrážedla – jak si vybrat

             

        nene, to je určitě jen náhoda, že sem ten příspěvek dal teď, a jak na potvoru když mají slevy...

        [ Zpět ]
        Datum: 13.03.2012
        Autor: evcas
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dětská odrážedla – jak si vybrat

               

          A tobě se nestává, že se ráno probudíš s nezvladatelným nutkáním zaregistrovat se na nějakém fóru a podělit se o smutnou zkušenost, že jsi nakoupila těsně před tím, než tam dneska začaly slevy? :-)))))

          [ Zpět ]
          Datum: 13.03.2012
          Autor: Zakarr
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dětská odrážedla – jak si vybrat

         

    Tak sem přispěji svou čerstvou zkušeností: Vytipoval jsem si odrážedla kvalitního provedení a za přijatelnou cenu: Kostka, Puky, First Bike a Yedoo řady C (s ložiskovým hlavovým složením). První se vyskytnul na Aukru Kostka, tak jsem jej zakoupil.
    Náš syn na něm jezdí rád. Ale o víkendu měl zapůjčeno Puky od bratránka. Po pár pokusech začal dávat nohy na stupátko, a v Údolí oddechu se řádně rozjel, zkušeně zvednul nohy a jel takto několik set metrů z mírného kopečka.
    A od té doby neustále zdůrazňuje, že to jeho NEMÁ stupátko. Člověk se nezavděčí. Tak sháním Pukyho. Buď kupte dětem rovnou Puky, nebo jim zabraňte, aby ho náhodou někde nevyzkoušeli;-)

    [ Zpět ]
    Datum: 29.03.2012
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dětská odrážedla – jak si vybrat

           

      Exituje levnější varianta Pukyho se stupátkem. Odjeli jsme dva kusy a nyní jezdí obě v Praze:

      http://www.bikeway.cz/katalog/zbozi/jizdni-kola...

      Jediná nevýhoda je sice funkční ale pro dítě nepoužitelná bubnová brzda, kterou malé děcko prostě neumáčkne. Ale jinak to má vše. Nemá ložiskové hlavové složení ale nijak nám nechybělo.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.03.2012
      Autor: Martis
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dětská odrážedla – jak si vybrat

             

        Dík za tip, ale kupuju jeté, minimálně pro dvě děti, a ještě to plánuju prodat, Puky jsem měl o víkendu rozdělané, a přesvědčilo mne zpracováním. Prostě za to ty prachy dám.
        Synovec ve dvou a půl roce brzdí prakticky vše brzdou a ne nohama. Tak si říkám, že ten náš se to taky naučí. Slibuju si od toho, že když bude zvyklý jezdit s nohama poměrně vysoko a brzdit páčkou, bude pro něj přechod na kolo lehčí.
        Původně jsem preferoval véčkovou brzdu, kvůli účinnosti. Ale patnáctikilové dítě bohatě ubrzdí i ta bubnová, je jednodušší na seřízení i lehčí na ovládání.

        [ Zpět ]
        Datum: 29.03.2012
        Autor: Joe-CUBE
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

119 cyklistů (2 přihlášení)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024