reklama

Cyklocomputer HOLUX GPSport 245

Máte zkušenosti s cyklocomputerem HOLUX GPSport 245 Outdoor GPS? Uvažuji o koupi, prosím o info.

[ Zpět ]
Datum: 07.05.2009
Autor: Neregistrovaný uživatel (lh)
  • Re: cyklocomputer

         

    Zkus
    http://www.cyklodiskuze.cz/obecne/holux-gpsport...

    nebo

    http://www.bike-forum.cz/forum/cyklo-comp-se...

    [ Zpět ]
    Datum: 13.05.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (MirekS2)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: cyklocomputer

         

    No já ho mám, zatím se s ním učím, mám v něm nový firmwer 2.0 a můžu jen doporučit. Za ty peníze je to bomba.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.05.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (merida900)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: cyklocomputer

           

      Vypadá dobře, ale jak je to přesné? Trochu bych se bál, že jakmile ztratím nebo bude horší signál GPS, jsem v háji a veškeré údaje o najeté trase budou zkreslené. To samé s nadmořskou výškou. Je hodnota nadmořské výšky získaná z GPS přesnější než z barometrického měření? A co baterie, jak dlouho vydrží? Já jsem zatím zůstal u klasiky (Sigma Rox 9.0) a GPS s sebou tahám jen v PDA - když někde váhám, kudy pokračuje cyklostezka, tak mi pomůže.

      [ Zpět ]
      Datum: 15.05.2009
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: cyklocomputer

             

        Jisteze je hodnota nadmors. vysky presnejsi z GPS, nez udaj ziskany z barometrickeho mereni, ale odchylky u kvalitnich pristroju a navic treba i ve spojeni s korekci chyb v SW v PC jsou zanedbatelne nebo skoro nulove. Mrkni se do historie, bylo to tu probrano uz hodnekrat.

        [ Zpět ]
        Datum: 15.05.2009
        Autor: vasek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: cyklocomputer

               

          Teoreticky mozna, ale prakticky je vertikalni odchylka GPS radove vetsi, nez horizontalni. Barometricke mereni za predpokladu, ze je casto kalibrovano na znamych mistech a relativne staleho pocasi je velice presne.

          [ Zpět ]
          Datum: 18.05.2009
          Autor: jirka77
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: cyklocomputer

                 

            presne tak, kdyz vyjedes vyskovy profil trate z gps tak je presnost +- desitky metrů a jsou tam velke skoky vlivem nepresnosti mereni. Kdezto barometricke mereni je krasne plynule a pokud je zkalibrovane, je velmi presne. Mnohem presnejsi nez gps. Takze prosim neplette lidi ze gps je presnejsi na vyskovy profil nez barometricke mereni, neni to pravda!!

            [ Zpět ]
            Datum: 01.06.2009
            Autor: Neregistrovaný uživatel (dvin)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: cyklocomputer

           

      taky jsem si ho pořídil a taky spokojenost. Akorát mi vadí pomalé nahrávání z GPS do programu EzTour, občas mi i spadne

      [ Zpět ]
      Datum: 15.05.2009
      Autor: Asterix
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: cyklocomputer

             

        Co výdrž akumulátoru pokud je výlet na více dní?

        [ Zpět ]
        Datum: 18.05.2009
        Autor: MirekS
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: cyklocomputer

               

          Já jsem si vzal sebou nabíječku. Nemám ještě vyzkoušené jak dlouho vydrží

          [ Zpět ]
          Datum: 19.05.2009
          Autor: Asterix
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: cyklocomputer

           

      Dobrý den,prosím o pomoc.Zakoupila jsem si tento přístroj a nevím si rady se záznamem trasy.Jakmile přístroj pustím a jsou nalezeny satelity,tak mi automaticky začínají nabíhat km,i když přístroj leží v klidu na stole. Pokud přeci je snímána aktuální poloha ze satelitů,tak by se souřadnice polohy měnit neměly (pokud přístroj leží v klidu) a tudíž i km by měly být 0. Umíte někdo poradit, zda tam může být chyba v nastavení (Vím,že jedna z možností je spouštět záznam tlačítkem start(resp. vpravo), ale to mi připadne nepraktické. Děkuji za radu

      [ Zpět ]
      Datum: 11.06.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (lucka_lbc ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: cyklocomputer

             

        No teoreticky k tomu dojít může - přesnost žádného přístroje samozřejmě není absolutní, tzn. i když stojíš, tak souřadnice nejsou stále identické (zdánlivě se pohybuješ) takže se načítá i ujetá vzdálenost (daleko více se ale mění nadmořská výška což vyplývá i z nízké přesnosti systému GPS pro měření výšky). U automobilových navigací se to řeší zapnutím tzv. Statické navigace, která načítání ujeté vzdálenosti spouští při překročení určité minimální rychlosti (kolem 2-5km/h) - samozřejmě u outdoorových navigací určených pro kolo nebo pěší turistiku něco takového nefunguje, protože rychlost pohybu je velmi nízká, takže by docházelo ke hrubému zkreslení výsledků. Co se ujeté vzdálenosti týká, je klasický cyklocomputer (správně nastavený) v reálu přesnější. Doporučuji používat tlačítko Start, případně si pečlivě pročíst návod a sehnat i nějaké informace na internetu - je možné, že existují někjaká skrytá nastavení, které zapnou jakousi obdobu statické navigace.

        [ Zpět ]
        Datum: 24.06.2009
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Scarab)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: cyklocomputer

         

    Tady máš recenzi, pokud jsi ji už nečetl...

    http://navigovat.mobilmania.cz/Clanky/AR.asp...

    [ Zpět ]
    Datum: 18.05.2009
    Autor: Jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

387 cyklistů (18 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024