reklama

Řízení tyčí

Ahoj, chystám se stavět tříkolku a prozkoumal jsem poměrně dost vebových stránek. V postatě se milíbí na každé něco. Než se pustím do konstrukce, mám dva dotazy.První je, zda máte někdo zkušenost s řízením tyčí tak jak to používá výrobce Wincheetah. Ani po prozkoumání videa minení příliš jasné jak se s tím zatáčí. Druhá otázka je, zda se dá někde koupit lehové sedlo (např u azubu) a jaká může být cena. Díky El.

[ Zpět ]
Datum: 10.01.2009
Autor: Neregistrovaný uživatel (El)
  • Re: Řízení tyčí

         

    Ahoj. zatáča sa s tým ako z riadidlami na kole. len tam máš ten kĺb aby si si to mohol odklopit až budeš vystupovať. Dôležité je aby si si zvolil správny pomer zatočenia kolies a riadidiel. Závisí od toho citlivosť riadenia. Sedlo sa dá zohnať v Azube. Zajdi na ich stránku, kontakt, mail, alebo priamo telefon a vieš čo to stojí. Sú určite aj lacnejšie varianty, ale v Azube si môžeš vybrať velkosť aj materiál /laminát, karbon/.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.01.2009
    Autor: mozimy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Řízení tyčí

           

      Takže si to mám představit jako páku kormidla na lodi? Myslel jsem, že se to dá zatočit i torzním kroucením celé tyče a proto ty klouby....

      [ Zpět ]
      Datum: 11.01.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (El)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Řízení tyčí

             

        Je to to torzné krutenie tyče riadidel. Originál Windcheetah tam má taký kýpeť v tvare "V", ale lepšie je tam dať krátku priečnu rúrku ako riadidlá na napr. MTB len kratšie. Niečo o firme Windcheetah: http://www.windcheetah.co.uk/

        [ Zpět ]
        Datum: 11.01.2009
        Autor: mozimy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Řízení tyčí

             

        Po prezretí videa na youtube som dospel k záveru, že jediná výhoda je v tom, že pri velkej rýchlosti prejazdu zákrutou sa jazdec extrémne vykloní a ten kĺb na tyči riadenia mu umožní si tyč riadenia "zobrať zo sebou" do toho náklonu. Takže má stále riadidlá v ideálnej polohe pred sebou a torzným otáčaním tyče riadenia stále stroj ovláda. http://www.youtube.com/watch?v=8cxBkHGaOPg

        [ Zpět ]
        Datum: 11.01.2009
        Autor: mozimy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Řízení tyčí

               

          A asi najvetšia nevýhoda tohoto riadenia je, že sa nemôžem do riadidiel oprieť. V ostrých zákrutách využívam riadidlá trojkolky ako madlo v autobuse. Proste sa toho držím a nemusím sa tolko nakláňať. Ten v tom videu sa vlastne musí tak moc nakloniť, inak by ho to katapultovalo do strany ked sa vlastne nemá čoho držať.

          [ Zpět ]
          Datum: 11.01.2009
          Autor: mozimy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Řízení tyčí

                 

            Kdybys zkusil svůj styl s držením se za řídítka a menším náklonem těla na polovině té rychlosti co je na tom videu, skončíš v nemocnici. Windcheetah je stavěný na rychlost a to včetně zatáček. Tomu odpovídá tvar sedačky - jde to vidět i na tom videu. Jak se Steve vyklání, leží zády na hraně polstru sedačky v její horní části a to ho tam drží. Nezáleží jestli se vykloní málo nebo hodně, touhle metodou se tam vždycky udrží pohodlně i v mírných i v hodně ostrých zatáčkách. Další faktor je ten, že s tak velkým vykloněním máš daleko větší cit pro odlehčení až zvedání vnitřního kola, takže můžeš jet daleko blíž hranic možností té tříkolky.
            Když to porovnám s Greenspeedem, tak na něm mě při tomhle extrémním stylu jízdy vadí dvě věci: šířka sedadla nahoře a spodní řízení. Když chci ohnout rychlou zatáčku, řídítko na vnitřní straně mi leze přesně tam kam bych se potřeboval vyklonit (a loket jde k zemi) a řídítko na vnější straně je moc daleko abych na něj vykloněný dosáhl. Ramenem, lopatkou nebo páteří pak narážím do tubky sedačky, která mě nutí být víc v předklonu a ztěžuje šlapání při výjezdu ze zatáčky - nutí k dřívějšímu narovnání. Greenspeed je svou koncepcí vynikající pro všechny druhy jízdy jen ne tenhle. Většina lidí si takové "vady" nikdy nevšimne a naopak ocení pozitivní vlastnosti takové sedačky a řídítek, proto je to tak udělané.
            Tříkolky s přímým řízením jsou v tomhle ještě horší a narozdíl od nepřímého řízení greenspeedu se už vůbec není za co držet, protože boční sílu vyvíjenou na madla řídítek diktuje potřeba řízení, a ta není nikdy přesně stejná jako odstředivá síla. A když je odstředivá síla větší, snadno ji člověk nechtě přenese na řídítka, zmenší poloměr, zvětší odstředivou sílu atd. - kladná zpětná vazba, zhouba každého řízení. Sledoval jsem to na závodech na Spezi - lidi s přímým řízením obvykle přeženou to zdvižení předního kola, kompenzují to moc pozdě a ztrácí drahocené zlomky rychlosti.
            Celkově má Windcheetah unikátní a netradiční řešení řídítek, stejně jako zbytek těch tříkolek, jak se dá od Mika Burrowse čekat. Nicméně plní svůj účel. Nemusí se líbit zdaleka každému, každý preferujeme něco jiného. Ale funguje to a pokud se to někomu líbí, nevýhody pak pro něj nevidím žádné. Člověk, který preferuje styl jízdy na jaký je Windcheetah stavěný pravděpodobně nenajde lepší tříkolku než Windcheetah.
            Stavět si tento typ řízení bych doporučil tomu, kdo na tříkolkce hodlá podnikat svižné sportovní ježdění a ždímat z ní maximum. Aby to stálo za to, musí i zbytek tříkolky odpovídat tomu účelu - malá hmotnost, slušná tuhost a jízdní vlastnosti.

            [ Zpět ]
            Datum: 11.01.2009
            Autor: Jirka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Řízení tyčí

                   

              Greenspeed je spis staveny na touring a podobny couracky a mel jsem moznost se na tom svezt , co se me na nem libi je gearing range a az budu starej dedek a kolena slouzit Greenspeed si asi poridim . Vylozene racing machina to sice neni kdyz ho porovnam s Windcheetach , (ten jsem taky videl ale nesvezl jsem se v nem k my velky skode i kdyz jsem mel moznost) kterej bude i oproti klasickymu racing bike diky airodynamice o moc rychlejsi .

              [ Zpět ]
              Datum: 12.01.2009
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Trek 520 ([email protected]))
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Řízení tyčí

                   

              Jeste jednou , v CZ pry nekdo vyrabi docela obstojny tricycle , nevite kde a kdo ?

              [ Zpět ]
              Datum: 12.01.2009
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Trek 520 ([email protected]))
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Řízení tyčí

                   

              No a ještě se mi na páce líbí to, že to vypadá jako "knipl" v letadle. Jó sem holt jako malej.. :-)))

              [ Zpět ]
              Datum: 12.01.2009
              Autor: Neregistrovaný uživatel (El)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Řízení tyčí

         

    S řízením tříkolky nemám zkušenosti a sedadlo se dá koupit i zde http://sklep.poziome.pl/

    [ Zpět ]
    Datum: 11.01.2009
    Autor: Papji
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Řízení tyčí

           

      Kolik je, prosím, poštovné?
      Díky, Pavel

      [ Zpět ]
      Datum: 11.01.2009
      Autor: AV
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Řízení tyčí

             

        Nemám tušení, nikdy jsem sedadlo z Polska nekupoval. Zkus se podívat zde: http://www.poczta-polska.pl/cennik.htm , nebo se zeptej "povalečů", jestli ti někdo takové sedadlo neudělá. Já jsem na SWB použil žebra z překližky a na ně našrouboval plast, na LWB používám křesla z trubek.

        [ Zpět ]
        Datum: 11.01.2009
        Autor: Papji
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Řízení tyčí

           

      Díky za odkaz. Cena po přepočtu kurzem ČNB je pod tisíc korun za kus. To je víc než příznivé. Ještě zjistím dopravu.

      [ Zpět ]
      Datum: 11.01.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (El)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Řízení tyčí

             

        Takže cena polského sedla je 35€ + 15€ poštovné. Celkem 50€ x dnešní kurz je cca 1350 Kč.

        [ Zpět ]
        Datum: 12.01.2009
        Autor: Neregistrovaný uživatel (El)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Řízení tyčí

           

      Jedno to polské sedadlo velikost L mám na prodej . Jestli ho někdo chcete tak se přihlaste.

      [ Zpět ]
      Datum: 12.01.2009
      Autor: Jerguš
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Řízení tyčí

             

        Pro jak velkého člověka je velikost L?

        [ Zpět ]
        Datum: 12.01.2009
        Autor: Neregistrovaný uživatel (El)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Řízení tyčí

               

          Já mám 185 a pasuje. Mělo by to jít tak od 175 cm.

          [ Zpět ]
          Datum: 12.01.2009
          Autor: Jerguš
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Řízení tyčí

                 

            Mám 178 a nepasuje, protože mám na svou výšku dlouhý nohy a krátkej trup. Může to na tom dost záviset. Jeden kolega co chtěl zkusit moje lehokolo je o dva centimetry vyšší než já a skoro nedosáhl na pedály.

            [ Zpět ]
            Datum: 13.01.2009
            Autor: Jirka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Řízení tyčí

                 

            Jedná se o to sedlo, co je na polských stránkách určeno na trike? Jestli ano, tak bych o něj měl zájem. Moje adresa je [email protected]

            [ Zpět ]
            Datum: 13.01.2009
            Autor: Neregistrovaný uživatel (El)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Řízení tyčí

                   

              Už je prodaný.

              [ Zpět ]
              Datum: 13.01.2009
              Autor: Jerguš
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

368 cyklistů (17 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024