reklama

Kazeta

obcas se me stava toto:
mam jiz delsi dobu prehozeny nejaky prevod,normalne jedu a najednou treba trochu vice zaberu a vzadu me neco rupne
je to docela velka rana pritom retez je dobry a prehazovacka serizena.
v servisu me tvrdi ze pri to muze byt vojeta kazeta ma typ shimano hg-30-8i
tedy pomerne levna asi za 400,-
ted uz mam novi retez ig51 v poradi jiz druhy na prvnim sem najel asi 1400 km a to jsem jeste nevedel co je to merka apod.
takze kdyz sem jej menil tak byl vytahanej jak "usta"
to praskani se stava i s novim retezem
[email protected]

[ Zpět ]
Datum: 22.06.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (martin ([email protected]))
  • Re: Kazeta

         

    Jestli vyměnils opravdu tak moc vytahanej řetěz a kazetu nechals, vypadá to opravdu na natažené ozuby pastorků. Jsou sice známy všelijaké oživovací postupy, ale nejjednodušší - i když ne tak levné - je prostě pastorky vyměnit.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Andy)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kazeta

         

    No tak to je tim, ze mas ojetou kazetu, nekdy se to stava i kdyz menis retezy pravidelne nevytahane. Kup novou a vymen ji, kdyz to tim nebude tak ji alespon budes mit do zasoby. Stejne ji budes muset casem vymeni. Kazeta vydrzi 2 - 3 retezy.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Dan)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kazeta

         

    Možná nebude od věci zjistit, na kterém (kterých pastorcích to střílí, odhaduji na dva někde uprostřed. V obchodě si kup samostatné pastorky s patřičným počtem zubů, vyměj je a mělo by být vše O.K. Někdy úzkostlivé hlídání natažení řetězu nepomůže, odjedeš jeden delší výlet někde v kopcích a už je pozdě, odnesou to i pastorky.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Toman)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kazeta

           

      Má to jeden háček. Težko se hledá pastorek se stejným natočrním nabíhacích zubů. Pokud takovej neseženeš, tak Ti to bude špatně přehazovat.

      [ Zpět ]
      Datum: 24.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Dan)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kazeta

         

    Oddělat kazetu - rozdělat kazetu - ožvejkané zuby upravit kulatým pilníkem opět do správného tvaru - složit kazetu - nasadit kazetu. Pak to bude opět šlapat jako hodinky.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kazeta

         

    1500 na řetěz nění nic moc, já najezdím 3 000 km, ale jezdím pohodově. Měrku používám.
    Kdyby to bylo kazetou nebo řetězem, ucítíš to na pedálech. Spíš to vidím na střed zadního kola.
    Stalo se mi to samé, ale vydržel jsem a vozil sebou náhradní střed, kdybych ho musel měnit na cestě, a pak to zase samo zmizelo. Pastorek i řetěz jsem vyměnil a nepomohlo to, do výměny středu se mi nechtělo. Dokonalé systémy se opravují samy :-)))

    P.S. co vodící kolečko na přehazovačce? To na pedálech neucítíš.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kazeta

         

    A také to může dělat špatně snýtovaný řetěz. Článek v místě snýtování nemá potřebnou vůli a stane se, že občas, když ve odvíjí přes kladky a pastorky, tak se nestihne patřičně ohnou a prostě máš dojem, že to přeskočilo. Vzadu se to ozve kovovým lupnutím. Prohmatej tedy článek po článku, jestli je řetěž po celé délce ohebný do všech stran.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Toman)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kazeta

           

      Při výměně řetězu je potřeba ROZHÝBAT snýtovaný článek,v tomto místě vždy je festový spoj.V běžném opotřebení normální jízdou musí pastorek vydržet až 7000km,pokud řetěz přeskakuje v jednom místě je to tuhý článek,zahejbej s ním do stran i přez sílu ono se to nezdá ,ale i malé drhnutí působí problémy.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (ZDENEK)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kazeta

         

    Já bych řekl že to bude kazetou. Řetěz většinou vydrží cca 1000km, pak je dobrý ho vyměnit. Mě se stalo něco podobnýho-dokud sem tam měl starej řetěz tak bylo všechno ok, protože natažený zuby řetězu přesně zapadaly do zničenejch zubů tý kazety, jelikož tu kazetu vytvaroval sám řetěz. S novým řetězem mi to začlo přeskakovat, tak sem vyměnil kazetu a je to ok

    [ Zpět ]
    Datum: 25.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Martin)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kazeta

           

      Jo to máš pravdu, ale tohle je cítít na pedálech a je to furt.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kazeta

             

        Řetěz vydrži podle toho jak jezdíž akolik vážíš. Já mněrku nepoužívám, ale používám posuvné měřítko. Nastvi se na něm 132 a děroměrem jej vložíš do řetězu a roztáhneš na maximum co to jde. nemělo by to přesáhnou 132.8. Pokud ano, nebo to má těch 132.8, tak jej vymněn. Jinak je to jistě kazetou, mně se to stává docela běžně. Především pokud dám řetěz SEDIS.

        [ Zpět ]
        Datum: 27.06.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Dan)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kazeta

               

          Teď se mi objevil ten samý problém. Mám nové kolo ( najeto 600 km ) a objevuje se to samé prasknutí co popisuje Martin. Stává se to na nejtěžších třech převodech ( mám 8-kolečko ).
          Nemohla by být povolená kazeta?
          Stává se mi to když odlehčím kazetu ( jedu na svrka ) a potom jdu do většího záběru.

          [ Zpět ]
          Datum: 27.06.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (fabio)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kazeta

                 

            Děje se mi přesně totéž. Předpokládám totéž, očekávám nápravu od garančky.

            [ Zpět ]
            Datum: 27.06.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (LaMi ([email protected]))
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Kazeta

                   

              Chlapi to je ten zatuhlý článek řetězu je to běžné i u nově koupených kol ten nýt je totiž festovější než ostatní není ještě projetej,nebo se některé články z důvodů delšího "neprovozu v prodejně"zatuhne zarezne,hlavně ten spojovací článek.Poznáš ho podle tmavé černé barvy oproti ostatním světlešedým.Označ ho třeba permanentní fixou červenou např.a rozhýbej do stran.Bez rozhýbání to bude dělat pořád.Uřetězu se spojkou se to stává jen u ostatních článků kdýž zareznou,zatuhnou.Důkladně ho umej najdi spoj rozhýbej.

              [ Zpět ]
              Datum: 27.06.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (ZDENEK)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

340 cyklistů (13 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024