reklama

Jak jsem hledal cyklovlak z Lucemburska

Cestovat vlakem po Evropě může být někdy docela dobrodružné. Když nemluvíte německy a potřebujete domluvit přepravu lehokola v německých vlacích, platí to dvojnásob.

Datum: 21.10.2008
Autor: Redakce
  • Re: Jak jsem hledal cyklovlak z Lucemburska

         

    Ono dobrodruzne sa da cestovat an naprikald na Slovensku. Mne trvalo asi dve hodiny presviedcania an stanici, ze na bicykel (vseobecne na batozinu) je mozne kupit miestenku. Bohuzial nemal som pri sebe vypis z Internetu, kde vsetky informacie boli spravne a tak sa pokladnicka najprv pol hodiny radila s kolegynami a potom mi oznamila, ze miestenky na bicykle sa kupit nedaju a 14 batozinovych listkov mi radsej nepreda,lebo by sme sa do vlaku nemuseli zmestit(kvoli tomu, aby som mal zaistene miesto som chcel tie miestenky). Potom som absolvoval cakanie v informaciach, kde nastastie o miestenkach vedeli a poslali ma do miestenkovej pokladnice, kde som zase vystal iny rad. Tam mi okamzite vydali 14 miesteniek na bicykle a tak som ich hned poziadal, aby mi k tomu predali aj 14 batozinovych listkov . Tie pre zmenu zase v miestenkovej pokladni nevedeli vystavit (hoci pouzivaju ten isty software ako v normalnej pokladni, ale asi to nikdy nerobili). Podarilo sa im to asi az po pol hodine. Minule mi zase pri pokladni nevedeli predat denny listok na prepravu bicyklov, nastastie mame kamarata IT-aka zo zeleznic a ten s pomocou kolegyne na telefone navigoval pokladnicku a ukazal jej, ze to ide. A to sme vsetci vedeli po slovensky, cudzinec ( s vynimkou Cechov a mozno Madarov) nema podla mna sancu. Ale aspon to cestovanie nie je nudne :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 22.10.2008
    Autor: Jaroslav
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak jsem hledal cyklovlak z Lucemburska

         

    Jurimire ty jsi se uz stihl i rozvest?

    [ Zpět ]
    Datum: 22.10.2008
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak jsem hledal cyklovlak z Lucemburska

           

      ale no jo no:o(
      Sem myslel, že už se to všeobecně ví.
      není to žádná horká novinka u pár měsíců....

      proč? Někoho nabízíš? :o)))))

      [ Zpět ]
      Datum: 22.10.2008
      Autor: Jurimír
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak jsem hledal cyklovlak z Lucemburska

         

    Já jsem se pokoušel někdy v březnu dát dohromady, jak to s tím cestováním s kolem v Německu je a docela jsem pohořel. Mám jen omezené znalosti němčiny a v podstatě se není koho zeptat. Všichni známí Němci vozí kolo autem. Navíc tady všude zrušili na nádražích pokladny, většina nádražních budov je dokonce uzavřena a chátrá, takže zbývá jen internet. Takže jsem to nakonec vzdal s tím, že až bude nejhůř (až to budu potřebovat) tak to zjistím. Došel jsem totiž k tomu jako Jurimír, na stejnou otázku různé odpovědi.
    Ale abych jenom nehořekoval, tady jsou nějaké odkazy ze stránek DB:
    http://www.bahn.de/p/view/mobilitaet/fahrrad...
    http://www.bahn.de/p/view/mobilitaet/fahrrad...

    [ Zpět ]
    Datum: 22.10.2008
    Autor: petrp
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak jsem hledal cyklovlak z Lucemburska

           

      dobrý den, zkuste se obrátit na německou centrálu turismu - www.nemecko.travel, rádi vám pomůžou .... němci udělali stovky km krásných cyklostezek a jdou cyklistum vstric ;) a nezapomente umistit pak zazitek na www.turistika.cz ;))

      [ Zpět ]
      Datum: 24.10.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka - Turistika.cz ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak jsem hledal cyklovlak z Lucemburska

             

        Už to mám v záložkách. Díky.

        [ Zpět ]
        Datum: 26.10.2008
        Autor: petrp
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak jsem hledal cyklovlak z Lucemburska

         

    Ještě bych chtěl připomenout, že hledání v internetových jízdních řádech DB má to kouzlo, že se dá zaškrtnout, že mám s sebou kolo, takže se vybírají jen vlaky s možností přepravy kola.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.10.2008
    Autor: petrp
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak jsem hledal cyklovlak z Lucemburska

           

      A pak je asi nejjednodušší sehnat někoho, kdo šprechtí a zavolat na to konkrétní nádraží v Německu. Tam by mohli vědět, za kolik tu jízdenku vlastně prodávají. :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 22.10.2008
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak jsem hledal cyklovlak z Lucemburska

             

        Ó nikoliv. Ani sousední Sebnitz s 12.000 obyvateli nemají obsazené nádraží. (No alespoň nádraží není uzavřené jako jinde, v bývalé nádražní hale je kavárna a obsluha kavárny je ochotna poradit se zakoupením jízdenky v automatu.)
        Takže fungují hotline jednotlivých dopravních svazů či cyklistická hotline DB, telefonní seznam je na
        http://www.bahn.de/p/view/mobilitaet/fahrrad...

        [ Zpět ]
        Datum: 22.10.2008
        Autor: petrp
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak jsem hledal cyklovlak z Lucemburska

             

        není tomu tak
        jizdní řády jsou tak složité že nikdo neví vše a umí jen to co zrovna dělá
        před zhruba 15ti lety jsme hodně jezdili na společnou jízdenku (tu má vedoucí skupiny a ostatní mají jen sčítací lístky nebo vůbec nic) a vždycky to dopadlo tak, že v rychlíkách věděli a znali
        jinde se musely z kapsičky průvodčího vytáhnout jízdní řády nalistovat příslušné paragrafy a vysvětlit mu co chceme, že to chtít můžeme a co má udělat on
        na tomhle se bohužel u specialit (a převoz kola je pro ně bohužel specialita pořád) nic nezměnilo

        [ Zpět ]
        Datum: 23.10.2008
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jak jsem hledal cyklovlak z Lucemburska

               

          lada, toto mozem potvrdit. sprievodcovia a pokladnicky vedia len to, co robia casto a to s cim sa stretnu len malokedy to nevedia. Ale u mna je to asi take iste ;-(. od istej doby si so sebou beriem vystalcene informacie z internetu, aby som na zeleznici mohol dokladovat,z e taka sluzba existuje a pripadne, kolko stoji. stalo sa mi, ze mi sprivodca vydal 9 celodennych listkov na bicykle (najprv tvrdil, ze take nie je) z toho 5 platilo len na tatranskych elektrickych zelezniciach a ostatne 4 (asi sa zbadal,z e vydava blbe listky) vsade inde okrem tatranskych elektrickych zeleznic. My sme 9-ti s tymito listkami jazdili trikat vlakom (mimo tatranskych elektirckych zeleznic), vsetcisprievodcovia tento listok akceptovali (videli ho prvykrat) a ja som si ten omyl sprievodcu vsimol az doma :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 23.10.2008
          Autor: Jaroslav
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak jsem hledal cyklovlak z Lucemburska

         

    Jurimíre, nechceš ještě napsat o tom, jak jsme nakládali kolo, lidi a psa do auta, když jsme Tě vezli do Kolína? :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 22.10.2008
    Autor: alvapinka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak jsem hledal cyklovlak z Lucemburska

           

      jo, to bylo taky dobrý:o)) Čtyři dospělí, pes a lehokolo. Všechno uvnitř třídvéřovýho osobáku:o))))

      [ Zpět ]
      Datum: 22.10.2008
      Autor: Jurimír
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak jsem hledal cyklovlak z Lucemburska

             

        no, hlavně, že se to vešlo, i když Ti tam s Václavem vzadu muselo být hodně těsno... :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 22.10.2008
        Autor: alvapinka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jak jsem hledal cyklovlak z Lucemburska

               

          my se k sobě tulili rádi :o)))))))))))))

          [ Zpět ]
          Datum: 23.10.2008
          Autor: Jurimír
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak jsem hledal cyklovlak z Lucemburska

         

    My jsme jeli s kolama přes Německo a co se nákladů týče, tak na to nedám dopustit! Podmínka je jet o víkendu a nebýt extra pohodlný. Koupit jízdenku Schönes-Wochenende-Ticket, která stojí 35 Euro. Na tuto jízdenku může jezdit až 5 lidí celý den, jak se jim zachce, ale pouze v lokálních spojích! Pokud navíc máte kola, tak platíte 3 Eura za jedno kolo, ale za celou cestu, ne v každém vlaku!! Jeli jsme z Českých hranic až na Holandské hranice a cesta zabrala asi 12 hodin s tuším 3 přestupama. Na www.db.de si vyjedete trasu a podle toho přestupujete (i v angličtině, zaškrtnout ONLY LOCAL TRANSPORTS). Občas někde máte hodinku čas, tak se aspoň kouknete po městě nebo něco dokoupíte. Vlaky jezdí na čas, ale když vyrazíte ráno, tak máte ještě asi 2 spoje rezervu. Nás jelo 5, takže cena na osobu 175 Korun + 75 Korun za kolo. I když jede jeden člověk, tak to vychází na 875 Korun + 75 Korun za kolo. Kolo máte pořád u sebe ve vyhrazeném vagónu.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.10.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Dusa)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak jsem hledal cyklovlak z Lucemburska

         

    Jen mě tak napadlo vzít ty kilometry (700) a vynásobit nákladovým kvocientem průměrného japonského auta (nebudu dělat reklamu, prostě menší hatchback, 1.4 benzín) - 2500 Kč. Tzn. auto v jednom vyjde přibližně jako vlak, ve dvou už je to jasně nejlepší varianta. O tom že i rychlejší se snad není potřeba zmiňovat. V případě Deustchebahn to nicméně pořád ještě znamená minimálně odvoz v suchu, teple, klidu a relativním bezpečí i komfortu. U spojů ČD nižších tříd ... radši nemluvit.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.10.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Šnek)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak jsem hledal cyklovlak z Lucemburska

           

      Čistě přes peníze je to pravda. Ovšem jet autem znamená buď odjet někam a tam dělat hvězdicové jízdy a pak se přesunout někam jinam. A pokud chci jet odněkud někam, pak musí být někdo, kdo se vzdá ježdění na kole a odjezdí to autem. Takže bych dojel z Čech do Lucemburska na kole a pak by pro mě známý přijel autem. Rázem těch km není 700, ale 1400, tedy 5000 Kč + nějak se musím tomu člověku revanšovat.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.10.2008
      Autor: petrp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak jsem hledal cyklovlak z Lucemburska

             

        Jasně, srovnával jsem prostě jednu cestu z bodu A do bodu B. Na druhou stranu - pokud bychom jeli 4, tak už se to vyplatí i při tom zpětném režimu, pokud se tedy ten řidič obětuje zadarmo ;-)).

        [ Zpět ]
        Datum: 29.10.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Šnek)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak jsem hledal cyklovlak z Lucemburska

         

    No, nevím jestli nenosím dříví do lesa, ale tak trochu to s obsahem článku souvisí. Což zkusit pro překlad www stránek tento překladač:

    http://www.google.cz/language_tools?hl=cs

    [ Zpět ]
    Datum: 26.10.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (hmm)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

364 cyklistů (2 přihlášení)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024