reklama

Mohl by mi, prosím, někdo objasnit způsob určování velikosti cyk

Mohl by mi, prosím, někdo objasnit způsob určování velikosti cyklistických rámů v palcích? Co se tam vlastně přesně měří, odkud a kam? Myslel jsem si vždycky, že jde o délku sedlové trubky, ale to nesedí! V tabulce velikostí rámů podle postavy (např. http://www.bike-eshop.cz/pruvodce-tabulky... se dozvídám, že k postavě 190cm je adekvátní rám 22\", můj \"dospělý\" trek nese na rámu označení 19\", ale dětská kola se běžně označují 16, 20, 24\" a jsou to skutečně kola pro děti... Mám pro své děti doma dvě různá kola, žádné označení na nich není a nevím, co si změřit, abych vůbec věděl, jaká kola to doma vlastně máme a jaká (číselně větší) tedy mám hledat, abych si na internetu před návštěvou cycloshopu udělal cenovou představu. Moc děkuji.

[ Zpět ]
Datum: 11.05.2008
Autor: Neregistrovaný uživatel (JardaS ([email protected]))
  • Re: Mohl by mi, prosím, někdo objasnit způsob určo

         

    u těch dětských to nebude velikost rámu ale přibližný vnější průměr pneumatiky.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.05.2008
    Autor: PavelŠ
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Mohl by mi, prosím, někdo objasnit způsob určo

           

      V milimetrech nebo v palcích?

      [ Zpět ]
      Datum: 11.05.2008
      Autor: AV
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Mohl by mi, prosím, někdo objasnit způsob určo

             

        no asi v palcích, ne? šestnáctimilimetrová kola se skutečně nedělají ani na dětské bicykly;-)

        [ Zpět ]
        Datum: 11.05.2008
        Autor: PavelŠ
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mohl by mi, prosím, někdo objasnit způsob určo

         

    jednotnej miery sa nedopátraš

    (chápem, že čas sú peniaze, ale stačí zadať do vyhľadávačov, alebo tu na stránke a dopátraš sa k časti výsledku, nechať pracovať iných za seba 63 rokov po vojne ..) :-((

    [ Zpět ]
    Datum: 11.05.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (joci)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mohl by mi, prosím, někdo objasnit způsob určování velikosti

         

    1/ detska kola: jak ti psal uz PavelS, nemeri se vyska ramu, ale prumer kol. Popsal to dobre a vystizne.
    2/ velikost ramu se urcuje podle delky sedlove trubky, pravidlem byva rozmer stred slapani- uplny konec sedlove trubky, ale nekteri vyrobci velmi vzacne uvadeji stred slapani- stred horni ramovky v miste spoje se sedlovou trubkou. Vzdycky by mel vyrobce/prodejce bud slovem nebo vystiznym kotovanim na obrazku urcit, odkud kam tenhle rozmer meri.
    3/ delka sedlove trubky zdaleka nemusi byt rozhodujicim rozmerem pro urceni velikosti ramu. 2 jezdci stejne vysky a odlisnych proporci budou klidne pouzivat ruznou velikost ramu. Rozhodujici je spis delka ramu.
    4/ Pokud deti vyrostly ze svych kol, podival bych se osobne na detske kolo s vetsim prumerem kol, prip. s vyssim ramem. Urcite to mas v planu, ze budes chtit kolo s deckama osobne pred nakupem stejne vyzkouset, aby jim sedelo.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.05.2008
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Super vysvětlení

           

      Moc děkuji za přesné a vyčerpávající vysvětlení.

      [ Zpět ]
      Datum: 14.05.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (JS ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

314 cyklistů (13 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024