reklama

O tvrdých lebkách

Těsně před prázdninami na školách v Kroměříži i v místním tisku proběhla informační kampaň „Na kolo jen s přilbou“ o nutnosti používání cyklistických přileb. Dětem do 15 let na silnicích to nařizuje zákon, dospělí tuto povinnost mají jen na silnicích I. řádu.

Datum: 06.06.2005
Autor: Redakce
  • Re: O tvrdých lebkách

Diky stáži v Anglii jsem se seznámila s tamní automobilovou i cyklistickou dopravou. Silniční pruhy jsou mnohem užší než u nás, což mělo směřovat k pomalejší jízdě. Ovšem lidé znalí svého okolí jezdí hodně rychle a to i ve městech. Proto téměř každý cyklista jezdí s přilbou (cyklistů je v UK myslím stejné množství jako v ČR). Ptala jsem se, zda je to jejich povinností, neboť cyklistů s přilbou je skutečně většina bez rozdílu věku. Ne, je to z jejich vlastního přesvědčení!!!
    Jsou lidé v ČR natvrdlí?
    Stejně tak je to i s bezpečnostními pásy v autech, moc se nám Čechům do nich nechce, obzvlaště na zadních sedadlech, kde se vyskytují už u většiny aut.

[ Zpět ]
    Datum: 07.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (evan)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Já jsem dřív přilbu nenosil, ale pak jsem jednou viděl v příkopu u silnice mladýho kluka s otevřenou lebkou- od té doby na kolo bez helmy nesednu. Možná by pomohly drastický billboardy, to je nejúčinnější prevence.

[ Zpět ]
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Michal)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Něco jak byly ty rakve, "Dovolali jste se do schránky" a podobně, jenom to zaměřit tentokrát na cyklisty. To je dobrý nápad, ale kde ho prosadit?

[ Zpět ]
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo.

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo.
včera
Ahoj, hledám vážný vztah založený na lásce, věrnosti, důvěře a vzájemným porozumění. Chci Tě mít rád a Tvé srdce…

Hledám: Parťák nebo parťačka na kolo

17.10.2017
Hledám parťáka nebo parťačku na kolo o víkendu na pohodové ježdění,věk 50

Hledám: parťáka MTB těžší terén

Hledám: parťáka MTB těžší terén
17.10.2017
Pánové, hledám pohodového parťáka pro vyjížďky do těžšího terénu. 53 let z Prahy.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

214 cyklistů (26 přihlášených)

Reportáž psaná na kole 1.

Jezdím do práce na kole. Pokud máte takového kolegu nebo kolegyni, prosím, ušetřete je soucitných pohledů a…
Martynka | 04.10.2017

Malý gurmánský výlet po jižním Walesu

Suchá předpověď počasí na poslední srpnový víkend, pondělí volné (bank holiday), příznivě načasované…
cyklo-poustevnik | 30.09.2017

Vodňansko

Do Vodňan jsem za svých více jak 50 let života prvně zabloudila loni v létě cestou na poutní místo Lomec, kde…
radka | 21.09.2017